Spojte se s námi

Extraliga

Extraliga napsala v prvním kole divácký rekord! Kolik fanoušků navštívilo úvodní kolo nového ročníku?

Jen co nový ročník Tipsport Extraligy začal, už stihl do kolonky rekordů zapsat první rekordní číslo. Úvodní kolo navštívilo celkem 48 007 diváků, což je vůbec nejvíce v celé historii prvního kola české nejvyšší hokejové soutěže. Nejvíce fanoušků zavítalo na Spartu.

Publikováno

dne

Jen co nový ročník Tipsport Extraligy začal, už stihl do kolonky rekordů zapsat první rekordní číslo. Úvodní kolo navštívilo celkem 48 007 diváků, což je vůbec nejvíce v celé historii prvního kola české nejvyšší hokejové soutěže. Nejvíce fanoušků zavítalo na Spartu.

Vrátit se na čísla návštěvnosti před Covidem, to byl před sezonou jeden z hlavních cílů vedení soutěže. Extraliga směrem k tomuto cíli vykročila pravou nohou, neboť více diváků na úvodní sadu utkání nikdy nepřišlo.

Velký podíl na tomto počinu mají především dvě největší hokejové bašty v Česku, minimálně co se počtu diváků týče. Do pražské O2 arény přišlo na domácí Spartu 9 872 fanoušků. Jen o pár stovek méně přišlo do Pardubic. Turnikety Enteria Arény prošlo 9 495 příznivců.

Ve dvou arénách pak byla pokořena hranice šesti tisíc. Konkrétně v Liberci přišlo 6 796 diváků a na brněnskou Kometu 6 682. Přes pět tisíc fandů si našlo cestu na hokej ve Vítkovicích a v Olomouci.

NÁVŠTĚVNOST 1. KOLA TELH

Sparta vs. Motor ČB — 9 872
Pardubice vs. Litvínov — 9 495
Liberec vs. Ml. Boleslav — 6 796
Kometa vs. Mountfield — 6 682
Vítkovice vs. Energie KV — 5 325
Olomouc vs. Kladno — 5 076
Plzeň vs. Třinec — 4 807

Celkový počet 48 007 na sedmi stadionech znamená průměr 6 857 diváků na jeden stánek. Extraliga tak překonala doposud platný rekord ze sezony 2017/2018, kdy na první kolo přišlo v průměru 6 232 diváků.

Začátek sezony jen podtrhuje fakt, že v Česku diváky sport láká. V podobně úspěšných šlépějích šel taky začátek fotbalové Fortuna ligy, jenž nalákal na tribuny velmi vysoký počet fanoušků, konkrétně 60 482.

Podaří se zlomit další rekord?

Nejvíce fanoušků doposud lákala Tipsport Extraliga v sezoně 2019/2020, než svět paralyzovala pandemie koronaviru. Celkem tehdy navštívilo základní část 2 083 674 diváků, v průměru 5 724 na jeden zápas.

Právě tohle číslo je meta, kterou by extraliga letos ráda atakovala. Také letos se dá očekávat, že k tomu nejvíce přispějí Sparta a Dynamo Pardubice. Sparta loni zlomila průměrný rekord návštěvnosti na jeden tým. Během šestadvaceti utkání zavítalo do O2 arény v průměru 10 837 diváků.

Pardubice zase pro změnu letos ohlásily nevídaný zájem o permanentky. V místním „Hockeytownu“ si koupilo celosezónní kartu přes šest tisíc příznivců. I tam se očekává, že se většina utkání bude blížit k návštěvnosti deseti tisíc diváků.

Další čísla bude extraliga honit už v neděli, kdy se hraje druhé kolo. Rozhodně se však nedají očekávat podobná čísla, neboť zápasy budou hostit menší stadiony.

Řada z nich nedosáhne na průměrnou návštěvu prvního kola ani co se týče kapacity. Přesto má extraliga pro začátek našlápnuto na zajímavá čísla.

Zdroj: Tipsport Extraligaexra

Reklama

Oblíbené