Spojte se s námi

Tenis

Existují dva Novaci Djokovičové, tvrdí odborník. Srb mezitím upravil své plány na závěr sezony

Tenisový analytik Patrick Mouratoglou popsal dva různé přístupy, které předvádí Novak Djokovič v závěrečných duelech na grandslamech. Srbský tenista před několika dny objasnil své plány pro nadcházející období.

Publikováno

dne

Tenisový analytik Patrick Mouratoglou popsal dva různé přístupy, které předvádí Novak Djokovič v závěrečných duelech na grandslamech. Srbský tenista před několika dny objasnil své plány pro nadcházející období.

Djokovič získal svůj 24. titul na grandslamových turnajích a jeho výkon si zasloužil velkou pozornost tenisových odborníků. Podle francouzského tenisového trenéra a komentátora Patricka Mouratogloua se v těch nejdůležitějších zápasech sezony objevují dvě podoby Djokoviče.

Ta první přijde na kurt jako nejlepší hráč světa. Djokovič v tomto módu jednoduše přijde vyhrát zápas a s přehledem dosáhne svého cíle.

Občas se ve významném utkání objeví jiný Djokovič. Ten do zápasu nastoupí s cílem neprohrát, Což se mu většinou podaří, ale tohoto Djokoviče jde podle Francouze porazit.

Podle výsledků je jasné, že v nedávném finále US Open potkal Rus Medveděv první verzi světové jedničky. Připomeňme, že srbský tenista vyhrál poslední grandslam sezony ve třech setech.

Změna Djokovičových plánů

Šestatřicetiletý fenomenální tenista mezitím pozměnil své plány. V sezoně, která se pomalu chýlí ke konci, se oproti původním plánům nepředstaví na Masters v čínské Šanghaji.

Čína přitom v kariéře rodáka z Bělehradu hrála důležitou pozici. Konkrétně z Šanghaje má už čtyři tituly. Letos tuto skvělou sbírku tedy nerozšíří.

Šance na Djokovičovu účast existuje u podniků v Evropě. Ty se konají po čínské části turné a bude je hostit například Basilej, Vídeň nebo Paříž.

Závěrem …

Djokovič v podstatě potvrzuje poměrně známý fakt, že se soustředí opravdu jen na ty nejzářivější vrcholy tenisové sezony. Ani prestižní podniky na úrovní Masters si tak nemohou být jisty účastí legendárního tenisty.

Co se dvou typů Djokoviče týká, tak rozhodně častěji vidíme ten úspěšnější typ. Srb od roku 2018 vyhrál dvanáct ze svých patnácti finálových účastí na majorech. Ten nadcházející v Austrálii je z jeho pohledu vůbec nejúspěšnější.

Zdroje: Tennismajors, Tennis.com

Reklama

Oblíbené