Evropský fotbal si bude muset utáhnout opasek. Chtěla Superliga využít situace?

Britský bloger, žurnalista a odborník na byznys a fotbal zveřejnil odhadované ceny za televizní práva TOP 5 lig v Evropě. Chtěla Superliga využít situace? Data ukazují na stagnující nebo mírně klesající trend z vysílacích příjmů pro evropský fotbal.

Zdroj: Brent Flanders, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Projekt Superligy, který měl čerpat finance od jedné z největších světových bank J.P. Morgan, padl, když se zvedl obrovský odpor fotbalové veřejnosti, který postupně donutil fotbalové kluby k odstoupení z projektu.

Britský odborník Swiss Ramble přišel na svém Twitteru s relativně zajímavými daty o televizních právech TOP 5 evropských lig (Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A, Ligue 1).

Data ukazují propad o 5 % u německé Bundesligy v rámci let 2021-2025. Bude to první propad od roku 2002.

Obrovské ztráty přijdou pro francouzskou Ligue 1, ta utrží o enormních 452 milionů euro méně než předešlý rok. Italská Serie A měla dostat také znatelně nižší nabídku, ale kluby se proti ní ohradily a označily ji za příliš nízkou, což znamená, že se bude muset znovu jednat.

U španělské La Ligy by mělo být jasno během pár měsíců, ale na růst to také nevypadá. Z těchto dat tedy vyplývá, že z televizních práv kluby dostanou stejně či dokonce méně financí, než očekávaly.

Anglická Premier League měla mít vyjednanou velice lukrativní smlouvu s čínským partnerem, ale po neobdržení platby musela smlouvu zrušit a vzít poněkud nižší nabídku od jiného čínského partnera.

Tahle informace při nejmenším může vyvolávat domnělé odpovědi na otázku, proč projekt evropské Superligy vyplul na povrch právě v tuhle dobu, která bude pro fotbalové kluby velice těžká.

Odborník také odpovídá na řečnickou otázku toho, proč anglické kluby byly v odstoupení poněkud odvážnější než ty Španělské. Vysílací práva na Premier League jsou totiž daleko před všemi konkurenty.

Zdroj: Swiss Ramble

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Anglické kluby couvly nejdříve,protože jsou na fanoušcích dost závislé.Ti dali najevo velkou nespokojenost s jednáním těchto klubů a tím je donutili stáhnout se z tohoto projektu.Nakonec podobné snahy nejsou ničím novým.Kdysi do jednoho takového projektu zvali i Spartu,ale to by také musela vystoupit z naší ligy.Časem se podobný pokus objeví znovu a lépe propracovaný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?