Evropské poháry do 10 let? Nebráníme se tomu, máme rádi výzvy, zní z Pardubic po postupu

Sotva stihly Pardubice oslavit postup, už zase myslí na to, co ještě může přijít. Po splnění jednoho dlouhodobého cíle je dalším úkolem na seznamu modernizace stadionu. Nicméně majitel Vladimír Pitter se nebrání ani větším ambicím. Prý by si klub mohl stanovit desetiletý plán s cílem hrát v Evropě.

Zdroj: fkpardubice.cz

V letech 2007 a 2008 dával Vladimír Pitter svým kolegům ve vedení východočeského celku dva dlouhodobé cíle. Postup a modernizovat stadion. „Postoupit jsme dokázali a stadion se může stát skutečností v podstatě na podzim. Můžeme si dát třeba další desetiletku a evropské poháry, proč ne?“ nechal se slyšet majitel klubu.

Pardubice se prý velkým cílům rozhodně bránit nebudou. Naopak. Ve východních Čechách mají velké výzvy rádi a co víc? Pitter si myslí, že jeho klub je schopen na Evropu skutečně cílit a dokázat to.

Naposledy se přitom hrála v Pardubicích nejvyšší fotbalová soutěž v sezoně 1968/69. Současný celek FK Pardubice přitom vznikl teprve v roce 2008, když došlo ke sloučení týmů FK Tesla Pardubice, FK Junior Pardubice a MFK Pardubice.

Od roku 2010 Pardubice hrály ČFL. od sezony 2012/13 působily v druhé nejvyšší soutěži, odkud se nyní posouvají mezi elitu. A jak by na nejvyšší úrovni chtěly fungovat? Inspiraci hledají v Plzni. Hlavně v tom, jak se Viktoria v minulosti dokázala postavit na vlastní nohy.

Nicméně Východočeši chtějí jít samozřejmě svou cestou. Dále se budou spoléhat na vlastní mládež a třebaže si je Pitter vědom, že udržení se mezi smetánkou nebude jednoduché, věří, že se mezi ní Pardubice dokáží udržet.

Po postupu byl také rozpočet z 42 milionů navýšen o dalších 15 milionů. Ještě se však musí dořešit, kde Pardubice budou vlastně hrát. Azyl by měly mít v Mladé Boleslavi, to ale stále není potvrzenou jistotou. Pitter potvrdil, že existuje možnost, že by klub ještě mohl hledat jinou variantu. Jednání již ale byla zahájena.

Jak si Východočeši mezi elitou povedou?

Zdroj: ČT Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Do 10 let Evropské poháry ?😁😁😁 To jedině že by si druholigové týmy založili nějaký vlastní ! Pardubice možná postaví nový stadion a pomažou zpět kam patří do 2.ligy ! Do nejvyší fotbalové ligy patři Brno a Hradec s Duklou ( pokud bude mít 55-60mil.na roční rozpočet v lize)

    • Proč by měla patřit do první ligy Dukla, na kterou skoro nikdo nechodí? V Pardubicích, když budou mít stadion, přijde víc diváků.

    • To je chyba Brňáků, že nejsou schopni dát dohromady mančaft, který jim nebude dělat ostudu. V Bohdanči se sice před dvaceti lety první liga hrála, ale stadion zchátral a dnešním požadavkům by nevyhověl i kdyby byl opraven.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

V Anglii je fotbal náboženstvím. Angažmá ve Spartě beru velmi pozitivně, říká Roman Bednář

Roman Bednář si ve své kariéře zahrál v Anglii, Skotsku či Turecku. V rozhovoru pro náš web mimo jiné zavzpomínal i na své působení ve Spartě.

Česká republika je v kvalifikaci na MS 2022 ve třetím koši. Kdo ji mine a kdo jí hrozí?

V pátek dopoledne byly zveřejněny koše, dle nichž se budou rozlosovávat kvalifikační skupiny na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit Katar. Nechybí v nich ani reprezentace České republiky, která se nachází ve třetím koši.

Fenomén Trpišovský. Z vody dokáže udělat víno, nerozhodují jména na zádech, ale úspěšný systém

Jindřich Trpišovský prošel ve vrcholovém fotbale třemi kluby, které měly v podstatě stejný záměr. Z neznámých a neokoukaných fotbalistů vybrousil diamanty, které pak posílal dál do světa. Ze Žižkova do první ligy, z Liberce do lepších klubů a ze Slavie je posílá do nejlepších světových lig.