Evropská Super League zničí fotbal, má jasno Luis Figo

Vznik evropské Super League se stává každým dnem čím dál tím pravděpodobnější. Drtivá většina lidí je sice proti, ovšem stejně jako vždy rozhodnou peníze a ty drží právě majitelé klubů, kteří jsou této myšlence nakloněni!

zdroj: en.as.com

“To, co jsem četl o Super League a celkově o tom nápadu, tak jsem si zcela jistý, že to zničí fotbal,” má naprosto jasno Luis Figo.

Jenomže tak, jako všude jinde na tomto světě rozhodují především peníze a právě ty vidí majitelé velkoklubů, bez nichž by se stala Liga mistrů vlastně tím stejným, jako je v dnešní době Evropská liga.

“Je to celé pouze o tom, aby na tom vydělal malý počet elitních klubů, zatímco ostatní kluby a ligy i s jejich fanoušky to zabije. Fotbal by se měl spojit, všichni by se proti tomuto kroku měli postavit!”

A Figo není jediný, kdo to takto vidí! Stejný názor mají téměř všichni a to od fanoušků až po ty nejvyšší muže ve fotbale. Jenomže, když se rozhodnou majitelé těch několika top klubů, kteří navíc mají velké finanční zdroje a podporu k uskutečnění tohoto projektu, nikdo s tím nic nezmůže.

Soutěž by se navíc hrála údajně pod záštitou samotné mezinárodní sportovní organizace FIFA. Financovat celý projekt by pak měla americká banka JP Morgan.

To už je velká podpora, s níž nebude problém tento projekt zrealizovat. Pokud se tak stane, tak bude nejlepší evropskou ligou Super League, druhou nejlepší Liga mistrů a třetí Evropská liga.

Na plánovanou třetí evropskou ligu organizací UEFA by tak už vlastně ani nemuselo dojít.

Nová evropská Super League by nemusela být zase až tak špatným nápadem, pokud by ovšem nebyla uzavřena. Pakliže se vydá například cestou NHL, tak to bude pro všechny ostatní celky neskutečná škoda, když nebudou mít šanci se měřit s těmi nejlepšími celky a v Edenu už se Barcelony a dalších top klubů rozhodně nedočkáme.

Jak jsem již zmínil na začátku, peníze mají v dnešním světě přednost a tím pádem je vlastně zřejmé, jakým směrem se fotbal ubere.

Pokud se nedotáhne tento projekt, je pravděpodobné, že dříve či později přijde jiný, měli bychom se proto připravit na změny a užívat si tuto fotbalovou melodii dokud to jde!

Zdroj: Sky Sports

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vzhledem k tomu,že celý fotbal je prorostlý korupcí od FIFA po poslední vesnici,tak je vznik nějaké Superligy jen malý problém.Stejně si udělají,co chtějí.Záleží totiž na tom,jakou bude mít sledovanost,hlavně televizní.Od televizí a sázkařů jdou nejvyšší příspěvky.Že se nebude hrát s Barcelonou není žádným neštěstím.Stačí si vzpomenout,jak se “fotbalisté Barcelony” zachovali po konci utkání k hráčům soupeře.Fotbal stejně během dvaceti let zmizí kvůli nesmyslným částkám za přestupy a platy hráčů.U nás ani podprůměrný hráč nebude kopat za nějakých 70 000.-Kč.Je to pro ně málo.Jen jejich výkony těm jejich platům neodpovídají,ale to už hráči nevidí,vlastně ani vidět nechtějí!

  2. Peněz je ve fotbale dost a ty částky které tam lítají se ještě o dost navýší, ještě stále je kde brát a televizní práva respektive placeny fotbal v televizi ještě neřekl poslední slovo. Jenom nevím jakou ta soutěž bude mít oproti LM přidanou hodnotu, řekl bych že žádnou

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.