Spojte se s námi


eSport

Evropa se na Worlds trápí, Korea s Čínou válcují svět

První kolo skupin na světovém šampionátu v League of Legends skončilo. Pro fanoušky západních lig to byl hořký pohled, když Evropa a Amerika urvala z 18 her jen čtyři výhry, z toho polovinu proti sobě navzájem.

Publikováno

dne

První kolo skupin na světovém šampionátu v League of Legends skončilo. Pro fanoušky západních lig to byl hořký pohled, když Evropa a Amerika urvala z 18 her jen čtyři výhry, z toho polovinu proti sobě navzájem. Šance na postup ale stále žije a v nejlepší pozici je i české duo hráčů Humanoid a Carzzy v MAD Lions.

Hlavní skupiny na Worlds zatím ovládají korejské a čínské celky, a to téměř rovnocenně. Damwon Kia, T1 a Gen.G se drží na postupových pozicích. Hanwha Life s hvězdným midařem Chovym je pak ve skupině C na třetí pozici se ztrátou jedné výhry na druhý celek. Čína je na tom ještě lépe. LPL týmy se zatím bez výjimky nacházejí na postupových příčkách.

Pokud se koukneme na winrate jednotlivých regionů, zjistíme, že LPL má 83,3% winrate, Korea pak 66,7%. Západní ligy v podobě evropské LEC a americké LCS mají shodně 22,2% winrate a skóre 2-7.

Vzájemné duely mezi Evropou a Amerikou zajistily polovinu těchto výher. Proti gigantům v podobě LPL a LCK celkům vyhráli jen MAD Lions v jedné hře. Amerika zase triumfovala nad japonskými DFM.

Vyhlídky evropských celků jsou opravdu špatné. Nejhorší situace panuje u Fnatic, kteří hrají s náhradníkem. Marksman Upset totiž musel kvůli rodinné záležitosti odjet a na jeho místo nastoupil mladík Bean, pro kterého je to první velký turnaj. Dosud si nezahrál ani v nejvyšší evropské lize LEC.

Fnatic nevyhráli ani jedinou hru a nacházejí se ve stejné situaci, jako v roce 2017. Tehdy celek postoupil i po další prohře proti nejsilnějšímu soupeři z jejich skupiny. Takový scénář je ale velmi vzácný.

Fnatic nyní potřebují všechny zápasy vyhrát a ani tak nemají postup jistý. Ve většině scénářů na ně čeká ještě tiebreaker. Prohra proti PSG nebo HLE je pošle okamžitě domů.

Více nadějí panuje u Rogue, kteří mají dle mnohých nejtěžší skupinu. Skóre 1-2 jim dává určitou naději pro posun na druhé místo. Čínský celek FPX zatím nehraje na takové úrovni, jakou fanoušci čekali. Postupové šance se budou odvíjet zejména podle výsledku odvet proti FPX a Damwonu. Druhá výhra nad Cloud9 je v tomto případě povinností.

Nejlépe z evropských týmů jsou na tom MAD Lions. Španělská organizace má v soupisce i dobře známé české hráče Carzzyho a Humanoida.

Ačkoliv tým zaváhal proti americkému celku Team Liquid, poradil si s Gen.G. Skupina se tím značně zamotala, ale také vyrovnala. MAD ztrácejí na druhé i první místo jednu výhru, což jim dává reálné šance na postup.

V případě MAD Lions bude záležet, zda si celek poradí s TL a LNG v odvetách. Tři výhry tým katapultují bezpodmínečně do čtvrtfinále. Naopak dvě prohry znamenají okamžitý konec.

Skupina A se dohrává 15. října, následovat bude skupina B o den později, pak C a D. Všechny účastníky čtvrtfinále budeme znát 18. října večer.

Zdroj: Worlds

Reklama

eSport

Worlds se vrací do Severní Ameriky, Kanada zažije svoji premiéru

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Publikováno

dne

Od

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Bude to šest let od posledního šampionátu, na kterém zvedl pohár nad hlavu Faker. Ve stejném roce 20 000 lidí sledovalo, jak Ambition ukradl Elder Dragona a pomohl tím k vyrovnání finálové série na 2-2.

Na již zmiňovaném mistrovství světa sledovala plná Madison Square Garden nejlepší sérii historie League of Legends mezi týmy ROX Tigers a SKT T1, ve které nakonec SKT brali vítězství 3-2. Takový byl poslední světový šampionát, který se hrál v Americe.

WORLDS 2022

Play-in fáze se odehraje v hlavním městě Mexika – Mexico City, konkrétně pak v hlavním studiu Liga Latinoamericana (LLA). Skupinová fáze a čtvrtfinále se odehrají v newyorské Madison Square Garden. Semifinále pak budete moc sledovat v torontské Scotiabank Areně, kde hrají své domácí zápasy hráči Toronto Maple Leafs.

Finále světového šampionátu budou moci fanoušci sledovat v nové domácí aréně týmu Golden State Warriors, v sanfranciském Chase Centru v Kalifornii. Chase Centre se také stane historicky desátým různým hostitelem finále světového šampionátu, které by mohlo sledovat 18 000 fanoušků.

Tohle bude poprvé, co Riot Games uspořádají turnaj v třech severoamerických zemích. Ale toto není jediná premiéra. Play-ins světového šampionátu budou poprvé v historii odehrány v oblasti minor regionu. V roce 2022 se tak můžete těšit na sledování zápasů v nočních hodinách.

Zdroj: Worlds

Pokračovat ve čtení

eSport

Jsme mistři světa v esportu! Česká reprezentace ovládla šampionát ve hře Dota 2

Česká reprezentace ve hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů.

Publikováno

dne

Česká reprezentace ve hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů.

Základem české reprezentace se stala sestava týmu Hippomaniacs, kterou doplnil Arian „Arin“ Ahmadi z celku Young. Češi začali svoji cestu za titulem v západoevropské kvalifikaci, kde neztratili ani jednu hru a do finálové fáze v Izraeli vstupovali jako jedni z hlavních favoritů na zlaté medaile.

V hlavní fázi turnaje postupovali Češi do play-off ze druhého místa ve skupině. Nad jejich síly byla pouze reprezentace Maďarska. Ve vyřazovací fázi už nastala česká jízda.

V prvním kole si naši hráči poradili se Švédskem 2:0, zdolali domácí Izrael 2:0 a v semifinálovém souboji porazili Kosovo 2:1.

Protože turnaj se hrál systémem dvojité eliminace, změřili Češi v závěru své síly opět se Švédy. A zase to byla jednoznačná záležitost. Po výsledku 2:0 se Češi posadili na světový trůn ve hře Dota 2.

Koneční pořadí IESF Mistrovství světa 2021 ve hře Dota 2

  1. Česká republika
  2. Švédsko
  3. Kosovo

Vítězná sestava České republiky

  • Arian „Arin“ Ahmadi (carry)
  • Pavel „Mambos“ Beneš (mid)
  • Marek „Tipek“ Rytíř (offlane)
  • Filip „Filminy“ Komín (support)
  • Petr „Muf“ Fojtík (hard support)
Pokračovat ve čtení

eSport

Nová liga v režimu Pro Clubs ve hře FIFA 22 pod názvem PGS CZ/SK je zde!

Na československou scénu oficiálně dorazila nová světová komunita pod názvem Pro Gaming Society ve zkratce PGS. Tento pilotní projekt složilo dohromady pět adminů jak z České republiky, tak i ze Slovenské. Jste příznivci nebo fanoušky režimu Pro-clubs?

Publikováno

dne

Na československou scénu oficiálně dorazila nová světová komunita pod názvem Pro Gaming Society ve zkratce PGS. Tento pilotní projekt složilo dohromady pět adminů jak z České republiky, tak i ze Slovenské. Jste příznivci nebo fanoušky režimu Pro-clubs? Jedná se o režim 11vs11, takže je považován za nejbližší reálnému fotbalu.

Psal se rok 2020, kdy zakladatel Stevie Alex vytvořil úplně novou a bezplatnou komunitu pod názvem Pro Gaming Society (PGS). Nejdříve se zabýval v sérii FIFA pouze zápasům 1v1. Poté byl ovšem osloven mnoha dotazy, zda by nevytvořil ligy v režimu Pro-clubs.

Pro-clubs je on-line sociální a kolektivní režim série FIFA, ve kterém si můžete vytvořit virtuálního profíka a vyrazit s ním na hřiště spolu s přáteli. Můžete si vytvořit svůj vlastní klub nebo do nějakého vstoupit a propracovat se s přáteli z 10. divize až na samotný fotbalový vrchol v 1. divizi.

Ve FIFA 22 komunitě se v režimu Pro-clubs začala rázem rozrůstat a získávala svoje hráče po celé Evropě. Momentálně má PGS ve své komunitě více než 36 055 hráčů a každým dnem přibývají. Již nyní pořádá 31 lig a 32. ligou bude právě ta vaše „ČeskoSlovenská liga“!

Do toho pořádá mezistátní turnaje jako je mistrovství Evropy či světa. Také evropské poháry, do kterých se probojujete z horních příček v lize, jsou samozřejmostí. Zkrátka tento herní portál nabízí pro hráče velké přiblížení k reálnému fotbalu (hráčské smlouvy s klubem, ocenění pro hráče a mnoho dalšího).

Československá liga PGS se zrodila koncem října roku 2021 a téměř okamžitě o ní byl projeven velký zájem. Po zhruba dvou týdnech po oznámení ligy se zaregistrovalo 237 hráčů české a slovenské národnosti.

Liga by měla začít od 3.1.2022 a hrát se bude v herních dnech zvolených na začátku sezóny podle manažerů. Liga pro hráče a manažery nabízí spoustu zajímavostí, jako vyhlášení týmu týdne, týmu měsíce, ale také manažera měsíce. Na konci sezóny budou odměněni ti nejlepší hráči i s manažerem celé sezóny!

O co se bude hrát budou admini informovat na začátku sezóny. Týmy v lize budou také bojovat o Ligu mistrů a Evropskou ligu. Počet postupujících týmů ještě není znám, bude upřesněn na začátku sezóny podle toho, kolik týmů se zúčastní.

Liga také bude mít svojí československou reprezentaci, se kterou se budou moci nominovaní hráči probojovat až na samotné mistrovství světa a mistrovství Evropy. Celá liga proběhne na oficiální aplikaci PGS eSport, kterou můžete stáhnout jak na Google play, tak na Apple store. Aplikace je v češtině.

Od nás, jakožto mediálního partnera projektu, se můžete těšit na pravidelné novinky, rozhovory s hráči, ale i s manažery.

Více informací naleznete na PGS Czech & Slovakia League. Pokud nemáte zrovna po ruce partu kamarádů, kteří by se k vám bez váhání připojili, nezoufejte, součástí Discordu jsou náborové kanály pro volné hráče a kluby. Takže se vám jistě povede najít si tým raz dva.

Pokračovat ve čtení

Oblíbené