Evropa připravuje návrat fanoušků na stadiony, Česko naopak řeší další omezení

Zatímco nejlepší evropské ligy se již naplno rozběhly a jejich vedení intenzivně připravuje návrat fanoušků na stadiony, český fotbal se naopak dočkal dalšího omezení.

zdroj: slavia.cz

Většina Evropy aktuálně intenzivně řeší návrat fanoušků na stadiony. Stejně tak i UEFA, přestože se zápasy konané pod její hlavičkou hrají zatím bez fanoušků. Důkazem tomu může být Superpohár, na který UEFA povolila účast až 20 tisíc fanoušků.

Skvěle to jde vidět na příkladu Německa. Zde byl povolen přístup fanouškům hned na šest z devíti utkání, přičemž rozhodnutí, zda diváky pustit, bylo na místních hygienických stanicích. Čili žádný úplný zákaz nebo plošné nařízení. Na zahajovací kolo Bundesligy tak dorazilo vždy v rozmezí 4600 až 9300 diváků.

To česká liga se rozehrála již na konci srpna. Na zápasy Fortuna ligy bylo povoleno naplnit až 50 % kapacity stadionu, nanejvýš však mohlo utkání navštívit 10 tisíc lidí. Nyní však Češi řeší zpřísňování pravidel a další omezení.

Krátce po jmenování Romana Prymuly ministrem zdravotnictví se český fotbal dočkal dalšího omezení. Nyní na stadion může pouhých dva tisíce lidí, přičemž toto nařízení bude trvat 14 dní za předpokladu, že se epidemická situace ještě nezhorší.

Vše souvisí s novým nárůstem pozitivně testovaných na nákazu koronavirem a nelze vyloučit ani konání zápasů za zavřenými dveřmi.

„Je namístě uvažovat o omezení hromadných akcí, kde dochází ke konzumaci nejen alkoholu. Diskutována budou i sportovní utkání. Je řada zemí, kde se prostě hraje bez diváků. A to i u velkých pohárových soutěží v Evropě,“ uvedl k situaci ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Zdroj: Seznam zprávy

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ano ale podivej te se na sestřihy z Německé ligy kde fanoušci dodržují 2 metrové rozestupy a někteří mají i roušky a pak se podivej te na Slavistické inteligenty na Ts kde jsou tělo na tělo bez roušek !! Prostě opět je vidět Tvrdíkova “práce” kdy Ts má svá povolení a muže cokoliv díky Tvrdíkovy

  2. Začíná to od toho,co jste si zvolili.Nazpět komunisty,estábáky a ti tu vytváří strach,aby až to opadne řekli, že díky nim, straně a vládě všechny zachránili.Další komouš tomu velí,zatím zakázal vycházky,budou následovat opušťáky a nakonec dovolená.Potom se to okolo opět ohradí a budou pětiletky,které splní i kdyby deset let to mělo trvat.Divím se lidem a hlavně mladým,znalých jazyků,že tu ještě otálejí.Vždyť to budou oni co to zaplatí,ne ti co nyní dostávají dárky,ti totiž budou velebit rozdavače, ti to platit nebudou.Proto nesrovnávejte Německou demokracii s demokracií u nás.Stále u nás platí,co jedněm je povoleno,jiným je pod trestem zakázáno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.