Spojte se s námi

Fotbal

Everton chce za trenéra Rooneyho. Přijde nejlepší anglický střelec zachránit klub svého srdce?

Everton má velké problémy, když se nachází v sestupovém pásmu a tento fakt odskákal trenér Frank Lampard, jenž byl propuštěn. Klub se nyní rychle poohlíží po novém kouči, který by dokázal tradiční anglický celek zachránit.

Publikováno

dne

Everton má velké problémy, když se nachází v sestupovém pásmu a tento fakt odskákal trenér Frank Lampard, jenž byl propuštěn. Klub se nyní rychle poohlíží po novém kouči, který by dokázal tradiční anglický celek zachránit. Vyslyší jejich modlitby Wayne Rooney, jenž už jednou Toffees odmítl?

Rooney se v Liverpoolu narodil, vyrostl, za klub svého srdce si ale vybral modrý dres Evertonu, kde se propracoval od mládežnických týmů až do Premier League, než si ho v létě 2004 za 37 milionů eur přivedl Manchester United, kde působil dalších 13 let, než se opět vrátil na rok domů.

Poté se na závěr kariéry představil ještě v MLS v klubu D. C. United, který aktuálně trénuje, a v Derby, kde svoji aktivní hráčskou kariéru před dvěma lety ukončil a začal trénovat.

Právě během působení v Derby měl Everton o Rooneyho zájem, jenomže bývalý vynikající útočník svůj klub odmítl. „Nabídku jsem nepřijal. Věřím, že budu trenérem v Premier League a jsem na to 100% připraven, ale mám práci v Derby, která je pro mě velmi důležitá,“ nechal se tehdy slyšet.

Evertonu hrozí sestup z Premier League

Tehdy byli ještě ale Toffees poměrně v pořádku, jenomže nyní jim teče do bot, když klubu hrozí pád do Championship. Aktuálně se totiž nachází se ziskem 15 bodů na předposledním místě, na záchranu má ale pouze dvoubodovou ztrátu.

Největším problémem liverpoolského celku je bez jakýchkoliv debat útok, která dokázal vyprodukovat pouhých 15 gólů, už pouze Wolves (12 gólů) jsou na tom hůře.

Nejlepším střelcem je pak se třemi přesnými trefami křídelník Demarai Gray. Góly se očekávaly především od Dominica Calvert-Lewina. Ten ovšem bojoval od začátku sezony se zraněným kolenem a od té doby se ještě do formy nedostal, když si připsal pouze jednu trefu do sítě Crystal Palace.

Naprosto neefektivní je i Neal Maupay, jenž sice jednou trefou zařídil 3 body proti West Hamu, jinak už se ale gólově neprosadil. Svalovat ovšem vinu pouze na útočníky nelze, když neklape celý tým.

Rooney jako trenér

Legendě Manchesteru United se v Derby dařilo velmi dobře, klub však stejně nezachránil, což se ovšem očekávalo. Když začínáte s -21 body, není lehké se zachránit. Rooneyho hráčům k tomu ale chybělo pouhých 7 bodů.

V D.C. United to ale bylo mnohem horší, když si jeho tým připsal ve 14 zápasech pouze 2 výhry a hned 9x prohrál. Rooney si ovšem připravil tým pro novou sezonu, která startuje na konci února, a je tak otázkou, zda bude chtít odejít od započaté práce.

Již první námluvy v dobách, kdy působil v Derby, ukázaly, že si Rooney váží své práce a jen tak od něčeho neutíká. Everton je však ve velkých problémech a fanoušci jsou značně rozhořčení.

Zdroj: Goal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené