Reklama

Etapu plnou pádů ovládl Vendrame, celkové pořadí zůstává neměnné

Hlavní slovo 12. etapy měli mít jezdci z úniku. A skutečně se tak stalo. V závěru si to rozdali ti nejsilnější z čelní skupiny. Vítězem se stal nakonec Ital Vendrome. Velké věci se děly i v pelotonu. Favorité se sice hlídali, ale několik jezdců muselo kvůli svým zraněním odstoupit. O koho se jedná? Jan Hirt dojel v hlavní skupině a nadále se drží v TOP 50.

Zdroj: Pixabay

Tato etapa byla jako kovaná pro uprchlíky. Zájem pelotonu byl minimální. Favorité neměli v plánu cokoliv podniknout. Raději se chtěli šetřit na daleko těžší etapy.

Proto nebylo překvapením, že si únik vypracoval vůbec největší náskok, jaký v letošním Giru měl. V uprchlé skupině byl například Bennett nebo Brambilla. Ti však nakonec na triumf nedosáhli.

O vítězství si to rozdalo duo Hamilton – Vendrame. V závěrečném spurtu byl nakonec silnější italský závodník a připsal si největší vítězství kariéry.

O zajímavé momenty nebyl ochuzen ani peloton. Bohužel to byly nepříjemné chvíle pro Solera, Di Marchiho a Madera.

Tito závodníci měli přetrvávající bolesti ze svých pádů a proto museli ze závodu odstoupit. Hlavní skupina dojela do cíle v poklidném tempu s 10 minutovým mankem.

13. etapa bude rovinatá a šanci opět budou mít ortodoxní sprinteři. Bude to úplná placka, takže by se mělo rozhodovat až v úplném závěru.

Výsledky 12. etapy:

1.Vendrame 5:43:48, 2.Hamilton +0, 3.Bennet +15, 4.Brambilla +15, 5.Visconti +1:12, 6.Bouchard +1:25, 48.Hirt +10:14

Celkové pořadí:

1.Bernal 48:29:23, 2.Vlasov +45, 3.Caruso +1:12, 4.Carthy +1:17, 5.Yates +1:22, 6.Buchmann +1:50, 50.Hirt +44:59

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené