Spojte se s námi

eSport

Esuba se stává druhým účastníkem MČR v PC hrách

Published

on

Herní organizace eSuba postoupila na vrchol letošní sezóny, MČR v počítačových hrách. Ve finále mistrovské části AORUS MČR Tour porazili své momentálně největší rivaly z týmu ENTERPRISE Esports.

Modrobílá síla, eSuba, posílena o Martina „Pechyn“ Pechouška prokázala, že letní změny ji sedí. Právě Pechyn byl tím, který táhnul eSubu do grand finále, a v něm velel k postupu na MČR.

Organizace ENTERPRISE ještě před víkendovým turnajem obměnila část své sekce s tím, že se k týmu připojil i několikanásobný mistr ČR Michal „KETUBOR“ Csontoš.

Esuba na cestě k titulu porazila nejdříve v základní skupině Defeaters a GLORE. V play off pak Dark Tigers.

Enterprise sehráli s Dark Tigers vyrovnanou partii a vyhráli 2:1 v základní skupině, postup pak zpečetili výhrou nad eEriness.

Konečné pořadí AORUS MČR Tour

1. místo – eSuba – Postup na MČR
2. místo – ENTERPRISE Esports – 700 MČR bodů
3. – 4. místo – GLORE a Dark Tigers – 450 MČR bodů

5. – 6. místo – Defeaters, eEriness MARVO – 280 MČR bodů
7. – 8. místo – Dynamo Eclot Universe – 200 MČR bodů

Reklama
Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eSport

Fanoušci se dočkají největšího CS:GO turnaje všech dob

Ve švédském Stockholmu vypukne 26. října největší Counter-Strike: Global Offensive akce historie tomto esportovém titulu. Celkem 24 týmů s hráči z 25 zemí světa se popere o trofej, kterou doplní i příjemná částka jeden milionu dolarů.

Published

on

By

Ve švédském Stockholmu vypukne 26. října největší Counter-Strike: Global Offensive akce historie tomto esportovém titulu. Celkem 24 týmů s hráči z 25 zemí světa se popere o trofej, kterou doplní i příjemná částka jeden milionu dolarů. Další milion se pak rozdělí mezi zbylé celky, které se turnaje zúčastní, motivace vyhrát je tak přehršel.

Turnaj vykopne 26. října zápas několikanásobných šampionů Major turnajů Astralis proti jejich dánským konkurentům v podobě vycházejících hvězd Copenhagen Flames. V akci ale také uvidíme třeba legendární FaZe či Rusy hrající pod českou organizací Entropiq.

Akce potrvá až do 7. listopadu, kdy se dva týmy utkají o trofej, miliony korun i zápis do historie. Major turnaje totiž mají mezi ostatními speciální místo. Kromě toho, že je vývojáři hry podporují finančně, turnaj samotný doprovází kolekce samolepek, které hráči mohou lepit na svoje virtuální zbraně ve hře.

Tento turnaj bude v historii ještě významnější místo, než ty předchozí. Jedná se totiž o první Major turnaj po dvouleté pauze, kterou způsobila koronavirová pandemie (před pandemií se Major turnaje hrály každý rok alespoň dvakrát).

Také to je první turnaj za koronavirové pandemie, kterého se budou moci zúčastnit živě i fanoušci.

Play-off, kam prorazí nejlepší osmička týmů, proběhne živě v Avicii Areně ve Stockholmu, kde se předvídá účast až 15 tisíc fanoušků. Pro hráče to ovšem znamená tlak navíc, se kterým se budou muset popasovat.

Posledním turnajem, který vývojáři ze společnosti Valve v CS:GO podpořili, byl StarLadder Major v Berlíně na podzim roku 2019. Tehdy zvítězili dánští Astralis, kteří si tak připsali třetí Major trofej v řadě, celkem se jednalo o jejich čtvrtý takový titul.

Letos ovšem Dánové nemají tak dobrou startovací pozici. Právě naopak, ve světovém žebříčku se propadli na deváté místo a favority na turnaj jsou rusko-ukrajinští Natus Vincere, kde září zase ukrajinský ostrostřelec Alexandr „s1mple“ Kostyljev.

Zdroj: Grunex

Pokračovat ve čtení

eSport

Evropa se na Worlds trápí, Korea s Čínou válcují svět

První kolo skupin na světovém šampionátu v League of Legends skončilo. Pro fanoušky západních lig to byl hořký pohled, když Evropa a Amerika urvala z 18 her jen čtyři výhry, z toho polovinu proti sobě navzájem.

Published

on

By

První kolo skupin na světovém šampionátu v League of Legends skončilo. Pro fanoušky západních lig to byl hořký pohled, když Evropa a Amerika urvala z 18 her jen čtyři výhry, z toho polovinu proti sobě navzájem. Šance na postup ale stále žije a v nejlepší pozici je i české duo hráčů Humanoid a Carzzy v MAD Lions.

Hlavní skupiny na Worlds zatím ovládají korejské a čínské celky, a to téměř rovnocenně. Damwon Kia, T1 a Gen.G se drží na postupových pozicích. Hanwha Life s hvězdným midařem Chovym je pak ve skupině C na třetí pozici se ztrátou jedné výhry na druhý celek. Čína je na tom ještě lépe. LPL týmy se zatím bez výjimky nacházejí na postupových příčkách.

Pokud se koukneme na winrate jednotlivých regionů, zjistíme, že LPL má 83,3% winrate, Korea pak 66,7%. Západní ligy v podobě evropské LEC a americké LCS mají shodně 22,2% winrate a skóre 2-7.

Vzájemné duely mezi Evropou a Amerikou zajistily polovinu těchto výher. Proti gigantům v podobě LPL a LCK celkům vyhráli jen MAD Lions v jedné hře. Amerika zase triumfovala nad japonskými DFM.

Vyhlídky evropských celků jsou opravdu špatné. Nejhorší situace panuje u Fnatic, kteří hrají s náhradníkem. Marksman Upset totiž musel kvůli rodinné záležitosti odjet a na jeho místo nastoupil mladík Bean, pro kterého je to první velký turnaj. Dosud si nezahrál ani v nejvyšší evropské lize LEC.

Fnatic nevyhráli ani jedinou hru a nacházejí se ve stejné situaci, jako v roce 2017. Tehdy celek postoupil i po další prohře proti nejsilnějšímu soupeři z jejich skupiny. Takový scénář je ale velmi vzácný.

Fnatic nyní potřebují všechny zápasy vyhrát a ani tak nemají postup jistý. Ve většině scénářů na ně čeká ještě tiebreaker. Prohra proti PSG nebo HLE je pošle okamžitě domů.

Více nadějí panuje u Rogue, kteří mají dle mnohých nejtěžší skupinu. Skóre 1-2 jim dává určitou naději pro posun na druhé místo. Čínský celek FPX zatím nehraje na takové úrovni, jakou fanoušci čekali. Postupové šance se budou odvíjet zejména podle výsledku odvet proti FPX a Damwonu. Druhá výhra nad Cloud9 je v tomto případě povinností.

Nejlépe z evropských týmů jsou na tom MAD Lions. Španělská organizace má v soupisce i dobře známé české hráče Carzzyho a Humanoida.

Ačkoliv tým zaváhal proti americkému celku Team Liquid, poradil si s Gen.G. Skupina se tím značně zamotala, ale také vyrovnala. MAD ztrácejí na druhé i první místo jednu výhru, což jim dává reálné šance na postup.

V případě MAD Lions bude záležet, zda si celek poradí s TL a LNG v odvetách. Tři výhry tým katapultují bezpodmínečně do čtvrtfinále. Naopak dvě prohry znamenají okamžitý konec.

Skupina A se dohrává 15. října, následovat bude skupina B o den později, pak C a D. Všechny účastníky čtvrtfinále budeme znát 18. října večer.

Zdroj: Worlds

Pokračovat ve čtení

eSport

Hraní videoher by mohlo zlepšovat zrak, tvrdí britská studie

Snad každý z nás v dětství od rodičů slyšel: „Nekoukej na tu obrazovku tak zblízka, zkazíš si oči!“ Možná se pletli. Nový výzkum naznačuje, že hraní videoher může zrak naopak zlepšovat.

Published

on

Snad každý z nás v dětství od rodičů slyšel: „Nekoukej na tu obrazovku tak zblízka, zkazíš si oči!“ Možná se pletli. Nový výzkum naznačuje, že hraní videoher může zrak naopak zlepšovat.

To alespoň tvrdí Sharon Copaland za Feel Good Contacts se sídlem v Británii. Uvádí, že pravidelné hraní může udržovat náš zrak zdravý tak, jak stárneme. Pojďme se na její tvrzení podívat trochu blíže.

První oblastí, kterou videohry mohou zlepšit, je zraková ostrost, což zahrnuje to, jak jasně či ostře vidíme věci. S přibývajícím věkem se ale naše zraková ostrost obvykle zhoršuje.

Hraní videoher s rychlým tempem však zjevně pomáhá udržet toto zhoršování pod kontrolou. Hraní her jako Call of Duty totiž neustále vyzývá naše oční svaly k rychlému pohybu a soustředění. Jedná se tak o jakési cvičení očí, které si zachovávají svou zrakovou ostrost.

Sharon Copaland také věří, že hraní stříleček a podobných her může pomoci posílit naše periferní vidění.

„Přestože se hráč může soustředit na to, kam střílí, jeho mozek absorbuje celou obrazovku, která často zobrazuje pohybující se lidi a předměty v pozadí. Trénují tak své periferní vidění, což je ve skutečném životě neuvěřitelně prospěšné, když si všímáme věcí, jako jsou stromy, jedoucí auta či lidé.“

Kdo by to byl řekl, že hraní videoher z nás může udělat lepší řidiče?

Zdroj: PLAYzone

Pokračovat ve čtení

Oblíbené

Reklama