Spojte se s námi


eSport

eSuba ovládla základní část Hitpoint Masters!

Základní část letního splitu Hitpoint Masters je za námi a první místo pro sebe podle očekávání získala eSuba, v čele s Danym. Zde se podíváme na seznam týmů, které se dostaly do vyřazovacích bojů.

Publikováno

dne

Základní část letního splitu Hitpoint Masters je za námi a první místo pro sebe podle očekávání získala eSuba, v čele s Danym. Zde se podíváme na seznam týmů, které se dostaly do vyřazovacích bojů.

eSuba to znovu dokázala, nová sestava, znovu první místo, přišli Welcom, Vasked a Dany a stále to Modré krvi funguje a je snad dominantnější, než kdy dřív. Za celý split přišla pouze jedna nevydařená neděle, která eSubu stála 14:0 split. Kvůli prohrám s Vikingy a Dynamem tak Modrá krev končí se skóre 12:2. O pozici MVP se dělí Dany a Sajator, kteří ho oba získali 4x.

Sinners, druhé nejzvučnější jméno, zároveň i druhé místo. Znovu ve stínu eSuby, Vaskeda nahradil Blue45ty a místo Wyska přišel Liam. Vypadalo to velice dobře, po šesti kolech skóre 6:0, pak ale přišly prohry s eSubou, Vikingy a Dynamem a od toho momentu už je eSuba na první místo nepustila. Nejlepšími hráči jsou Blue45ty a Piok, kteří toto ocenění brali 3x.

Tým, který obhajoval prvenství v základní části, skončil v letním splitu na třetím místě. Inside Games ztratili pouze po dvou hrách se Sinners a eSubou a skončili tak s 10:4 stejně jako druzí Sinners. Nové akvizice Kio i Lagiah zapadli skvěle. Byl to právě toplaner Kio, který se stal MVP hned 4x.

O dalším týmu se mluvilo asi nejvíce, 3 importi, Rifty, Fallen a Bendix, doplněni o botlane Reedfoo a Zeussak. Nikdo moc nevěděl, co od Dynama Eclot čekat a nevypadalo to moc dobře, 4 kola a skóre 1:3, to neočekával asi nikdo. DNE pak zabrali a skóre otočili na 8:6 a toplaner Rifty bral MVP hned 4x. Dynamo splnilo cíl a čeká je play-off.

0:5 začátek, Vikingekrig Esports začali nejhůře, jak to jen šlo. S Koudysem to moc nefungovalo, tak přišla změna na support pozici, Koudyse nahradil Maeger a Vikingové z dalších 9 zápasů vyhráli 7 a skončili tak na skóre 7:7 a zajistili si play-off. MVP byl jednoznačně Jackisek, jediný hráč v lize, který toto ocenění bral pětkrát.

O poslední postupové místo se bojovalo až do posledního dne, nakonec ho urvali BRUTE. Od této sestavy nikdo nic neočekával a oni překvapili a dotáhli to až do vyřazovacích bojů, stačilo jim na to vyhrát čtyři hry ze čtrnácti. Z těch 4 výher bral MVP 2x Haklbery, což bylo zároveň nejvíc.

Vyřazovací boje začínají už ve čtvrtek zápasem, ve kterém se utkají BRUTE s Vikingekrig o to, kdo se udrží v boji o titul a o postup do EU Masters. Zápas můžete sledovat od osmnácti hodin na Twitchi Hitpointu.

Zdroj: Hitpoint

Reklama

eSport

Youtube a eSports jsou v kurzu! V Česku vznikla první škola pro gamery a youtubery

Youtubeři a profesionální hráči esportů se během posledních let rozmohli a představují velmi lákavou skupinu lidí, která jednak vydělává zajímavé částky, ale také nabízí zajímavou práci pro dospívající. I proto bylo otázkou času, kdy vznikne škola pro tento nový obor.

Publikováno

dne

Youtubeři a profesionální hráči esportů se během posledních let rozmohli a představují velmi lákavou skupinu lidí, která jednak vydělává zajímavé částky, ale také nabízí zajímavou práci pro dospívající. I proto bylo otázkou času, kdy vznikne škola pro tento nový obor.

Poslední světové události samozřejmě výrazně urychlily vývoj v digitálním světě a po Švédsku a Švýcarsku vznikne v Evropě další střední škola zaměřená na youtubering, gaming a programing.

U2B bude fungovat na modelu převrácené třídy, kdy je výuka založená především na odpovědnosti studentů, kteří se učí především doma a ve škole pak učivo procvičují.

Je to určitě velký krok kupředu, když mnozí nejen čeští experti na školství poukazují na to, že svět se mění velmi rychle, ale výuka na školách zůstává prakticky stejná a novou generaci vůbec nedokáže připravit.

Velkou kritiku schytává naše školství především co se nových technologií a finanční gramotnosti týče. Střední škola U2B je tak jistě jedna z mnoha nových, které se budou v blízké budoucnosti objevovat.

Tento nový projekt samozřejmě nebude úplně zadarmo, jako některé střední školy, ale žáci si mohou vybrat ze tří variant: Exclusive, Premium a Standard. Zatímco nejdražší školné stojí 312 000 Kč, na rok, tak nejlevnější je za 35 400 Kč.

Škola, do které se v tomto roce přihlásilo 25 žáků, však sympaticky nabízí školné zdarma například pro autistické děti či vozíčkáře, kteří se již hlásí, jak ostatně potvrdil serveru Extra ředitel Daniel Černý.

V U2B se můžete přihlásit jednak na filmovou tvorbu, tak například na tvůrčí grafiku či eSporty.

Jak už bylo řečeno, svět se vyvíjí velmi rychle a školství s ním rozhodně držet tempo nedokáže. Podobných projektů se tak jistě dočkáme dříve či později více a bude zajímavé sledovat, jakých úspěchů či neúspěchů se tyto projekty dočkají.

Zdroj: U2B, Extra

Pokračovat ve čtení

eSport

Začíná světový šampionát ve hře Valorant

Během celého letošního roku probíhala série turnajů Valorant Champions Tour, ve které týmy z celého světa mohly získat body a výhry potřebné pro kvalifikaci do závěrečného šampionátu ve Valorantu. V něm se nakonec šestnáct kvalifikovaných týmů utká v Berlíně od 1. do 12. prosince o titul světového šampiona.

Publikováno

dne

Od

Během celého letošního roku probíhala série turnajů Valorant Champions Tour, ve které týmy z celého světa mohly získat body a výhry potřebné pro kvalifikaci do závěrečného šampionátu ve Valorantu. V něm se nakonec šestnáct kvalifikovaných týmů utká v Berlíně od 1. do 12. prosince o titul světového šampiona.

Evropu, Blízký východ a Afriku budou reprezentovat týmy Gambit Esports, Acend, Fnatic a Team Liquid. Za Severní Ameriku se představí trojice Sentinels, Envy a Cloud9 Blue. Team Vikings, Keyd Stars a FURIA přijedou z Brazílie.

Korejci vyšlou celek Vision Strikers, Japonci tým Crazy Raccoon. Z Jihovýchodní Asie přijedou hráči z X10 Crit, Team Secret a FULL SENSE a šestnáctku týmů doplní ještě KRÜ Esports z Latinské Ameriky.

Nejprve se začne hrát ve čtyřech skupinách složených ze čtyř týmů, každý tým ve skupině pochází z jiného regionu. Dohromady se v každé skupině odehraje pět soubojů formátem „best of 3“, zápas tedy vyhraje ten, kdo zvítězí ve dvou hrách ze tří. Z každé skupiny se pak kvalifikují dva týmy, které vyhrají dvakrát buď v upper bracketu, nebo v lower bracketu.

V play-off se tak proti sobě postaví 8 týmů a odehraje se celkem 7 zápasů. Dva nejlepší týmy (se dvěma výhrami v play-off) se proti sobě postaví v grandfinále, kde se tentokrát bude hrát na tři vítězné hry.

Výherce čeká bohatá odměna, pro první místo je připraveno 350 000 dolarů (asi 8 milionů Kč), druhé místo bude odměněno 150 000 dolary (asi 3,5 milionů Kč), třetí až čtvrté místo pak 90 000 dolary (asi 2 miliony Kč) a na páté až osmé místo čeká 40 000 dolarů (asi 900 tisíc Kč).

Od středy 1. prosince až do neděle 12. prosince budou každý den probíhat zápasy v 15:00, 18:00 a 21:00 hodin našeho času. Živé vysílání můžete sledovat na oficiálním YouTube kanále VCT, Twitch kanále Valorantu a dalších.

Pro zkrácení chvíle během čekání mezi zápasy se můžete podívat na videoklip, který byl pro šampionát speciálně vytvořen.

Pokračovat ve čtení

eSport

SINNERS na Vodafone MČR v počítačových hrách suverénně zlatí

Šampionát Vodafone MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive ovládli liberečtí SINNERS a po roce opět zvedli nad hlavu pohár pro české mistry. Během finále na BVV-Brněnském výstavišti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je na naší scéně absolutní jedničkou.

Publikováno

dne

Šampionát Vodafone MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive ovládli liberečtí SINNERS a po roce opět zvedli nad hlavu pohár pro české mistry. Během finále na BVV-Brněnském výstavišti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je na naší scéně absolutní jedničkou. V posledním zápase turnaje přejeli celek ENTERPRISE poměrem 3:0 a odnesli si tak největší část finanční dotace, která v této sezóně dosáhla 1 milionu korun.

Hned 4 české týmy se před Vodafone MČR ve hře CS:GO probojovaly do elitní stovky prestižního světového žebříčku HLTV. Turnaj proto sliboval vysokou kvalitu, které se diváci také dočkali.

Ve skupině A na sebe narazily týmy eSuba, Dynamo Eclot, Entropiq Prague a GLORE. O postup do semifinále se měly utkat první tři jmenované organizace, což se potvrdilo. Z prvního místa si účast v play-off zajistila eSuba, druhé místo v semifinále obsadilo Dynamo Eclot. Černého Petra si pak vytáhli hráči Entropiq Prague, kteří skončili na třetím, tedy nepostupovém místě.

Ve skupině B začali SINNERS svoji cestu za obhajobou proti EERINESS MARVO a následně si poradili i s budoucími finálovými soupeři z týmu ENTERPRISE. Ti v rozhodujícím souboji o postup mezi poslední 4 celky vyřadili Sampi.Tipsport a potvrdili papírové předpoklady.

I v play-off si nejlépe vedli favorité a konečné umístění odpovídá jejich pozici ve světovém žebříčku. SINNERS nenechali nic náhodě a bez ztráty jediné mapy si dokráčeli až pro očekávaný titul. Stříbro berou ENTERPRISE po úspěšném semifinále proti eSubě. Její hráči si spravili chuť alespoň v zápase o bronz, nepopulární čtvrtá příčka připadla Dynamu Eclot.

Do historie šampionátu vstoupil Jindřich „ZEDKO“ Chyba, který dokázal zvítězit již počtvrté a tím vyrovnal rekord Davida „frozen“ Čerňanského. Zajímavý příběh napsal také nejúspěšnější český hráč historie – Tomáš „oskar“ Šťastný. Ten zvítězil na MČR po dlouhých 9 letech a potvrdil roli nejlepšího českého snipera.

Nejužitečnějším hráčem celého turnaje se pak stal další z „hříšníků“, velký talent Adam „Neofrag“ Zouhar, který toto ocenění získal i v loňském roce. Dalšími členy zlaté sestavy SINNERS jsou kapitán Sebastian „beastik“ Daňo a Max „Shock“ Kvapil.

Bylo fantastické vrátit Vodafone MČR v počítačových hrách opět před diváky, byť jsme museli dodržovat přísná opatření. Fanoušci vytvořili neuvěřitelný kotel, který hnal hráče kupředu. Díky tomu jsme si užili opravdovou esportovou show a já věřím, že příští rok se nám podaří posunout turnaj ještě na vyšší úroveň,“ říká Lukáš Pleskot z agentury PLAYzone, která tuto událost pořádá.

Druhý prosincový víkend ukončí celé Vodafone MČR v počítačových hrách on-line turnaj ve hře PUBG.

Pokračovat ve čtení

Oblíbené