Reklama

Eriksen bude muset po kolapsu podstoupit operaci

O bezesporu největší rozruch se zkraje šampionátu postaral kolaps Christiana Eriksena, který přežil jen díky rychlé pomoci lékařů. Nyní dánský fotbalista podstoupí operaci, na které mu bude implantován defibrilátor.

Zdroj: FC Internazionale Milano

Hororové chvíle zažili fanoušci během utkání evropského šampionátu mezi Dánskem a Finskem, kdy Christian Eriksen během utkání na hřišti zkolaboval.

Naštěstí byli lékaři přivoláni včas a díky jejich rychlé pomoci se jim podařilo Eriksenův život zachránit.

Poté, co už bylo jasné, že stav Eriksena je stabilizovaný a nic vážného mu už nadále nehrozí, se ihned začalo spekulovat, jestli bude muset podstoupit nějaký další zákrok a jestli si ještě někdy vůbec zahraje fotbal.

Nyní z dánského týmu přišla zpráva, že Eriksen podstoupí operaci, kde mu bude implantován defibrilátor. „Poté, co Christian prošel různými vyšetřeními srdce, padlo rozhodnutí, že by měl mít defibrilátor. Po srdečním selhání je toto zařízení nutné kvůli srdeční arytmii,” uvedl lékař dánského týmu Mortena Boesena.

Boesena zároveň dodal, že s řešením souhlasil i samotný Eriksen. „Christian s tímto řešením souhlasil. Plánovaný postup schvalují i mezinárodní specialisté, kteří tuto léčbu doporučují.”

I když je fotbal v tuto chvíli pochopitelně až na druhé koleji, je stále možné, že Eriksen ještě vyběhne na fotbalové trávníky. Po stejném zákroku totiž pokračuje v profesionální kariéře například Nizozemec Daley Blind.

Vše ale bude samozřejmě záležet na povolení lékařů a pochopitelně i na tom, jak se bude cítit samotný hráč.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené