Eliteserien po 2. kole. Molde opět vítězí

Máme tady nedělní zápasy 2. kola Norské ligy. Jedno utkání bylo odloženo, kvůli hustému sněžení. Jde konkrétně o zápas Tromso – Stromsgodset.

Brann 2:0 Bodo/glimt

Pro domácí to byl první zápas v této sezóně a bylo se na co koukat. Domácí byli favorité a to na hřišti také ukázali. V prvním poločase si hosté ani nevystřelili, domácí je k míči skoro ani nepustili. První branka padla v 19. minutě po gólu Steffena Skalevika a domácí se zaslouženě dostali do vedení. Brann dále hosty přehrávala, až hostují hráč Zoran Popovič zpanikařil a zavinil tak penaltu pro domácí. Za penaltu se postavil Vito Wormgoor a ten se nemýlil, domácí tak po prvním poločase vedli 2:0.

Druhý poločas domácí mohli hrát v klidu. Míč sice drželi více domácí, ale jakoby se role obrátily. Hosté na bránu vyslali 7 střel, ale brankář zasahoval pouze dvakrát. Fanoušci v Bergenu tak mohli oslavovat první vítězství a nechyběla ani děkovačka. Bodo tak na druhou výhru nedosáhlo a teď mají dva týdny čas se připravit na další zápas.

Střelci: 18. Skalevik, 42. Wormgoor

Počet diváků: 8 447

Haugesund 0:1 Molde

Molde do utkání vstoupilo jako favorit a to také ukázali. Už v 9. minutě se hosté mohli radovat, po krásné střele Fredrika Aursnese. Takhle na začátku Molde vedlo i minulém utkání a jak to skončilo, 5:0. Ale další gólové hody se nekonaly. Utkání bylo dále vyrovnané a tohle byl zápas gólmanů.

Druhý poločas domácí drželi skvělé míč a hosté si už moc nezahráli. Haugesund už ale vyrovnat nedokázal. Molde je zatím stoprocentní, za dva týdny je čeká Tromso a zde očekávám další výhru.

Střelci: 9. Aursnes

Počet diváků: 3 820

Oslo Valerenga 2:1 Odd

Čekalo se poměrně vyrovnané utkání, ale nakonec to byl zápas plný zvratů. První poločas ovládali domácí, ale spíše se zápas odehrával na polovině hřiště.

V druhém poločase se diváci rozhodně nenudili. Ve 49. minutě byla nařízena penalta pro domácí. Za ní se postavil Simen Jukleroed, ten ale penaltu nedal a fanoušci se mohli opět uklidnit a zpátky se posadit. Za 11 minut přišla velká šance hostů a v 58. minutě se prosadil Bilal Njie. Oslo se ale nevzdalo a hned za dvě minuty vyrovnal Jonatan Tollas.

Domácí fanoušci opět začali fandit a udělali dobře, protože v 65. minutě otočil skóre Sam Johnson. Radost fanoušků byla snad slyšet i v centru města. Hosté se už na nic jiného nezmohli a Oslo si tak poradilo i s druhým soupeřem a jsou tak na druhém místě.

Střelci: 60. Tollas, 65. Johnson – 58. Njie

Počet diváků: 6 063