Reklama

Dýmovnice fanoušků Komety a jejich druhá tvář. Třebíč teď pro hostující návštěvníky uzavře stadion

O velmi netradiční koncovku utkání se postarali fanoušci Komety při nedávném přípravném zápase v Třebíči. Osm minut před koncem zápasu rozhodčí odpískal za stavu 3:3 konec. Hostující příznivci totiž vytáhli z kapes pyrotechniku a chtěli si po dlouhé době zážitek na stadionu pořádně užít. Následná mlha však zhoršila viditelnost natolik, že nešlo v těchto podmínkách dále pokračovat.

Fanoušci Komety jsou známí po celé republice. Pověstní jsou dvěma vlastnostmi. Tou jednou je obrovská věrnost svému klubu a hlasitost při fandění. Když přijedou někteří hráči do proslulého Ronda (dnes DRGF Aréna), běhá jim mráz po zádech, neboť místní publikum dokáže vytvořit doslova elektrizující a nezapomenutelnou atmosféru.

Jenomže je tady i druhá tvář těchto hlasitých fanoušků. Především na výjezdech na hostující stadiony dokáží nadělat pořádnou neplechu. Vulgarity, pyrotechnika, šarvátky – nic neobvyklého.

Jednou dokázali doslova ohromit hokejovou republiku, když se jich do tehdy ještě slávistické O2 Arény vydalo přibližně 9 000 z celkové návštěvy 12 251 diváků. Z této vzácné návštěvy tenkrát měla ze všech nejmenší radost nejspíš pořadatelská služba.

Nyní se na první přípravný zápas v Třebíči vydalo pochopitelně podstatně méně brněnských fanoušků, přibližně asi 200. I přes omezení návštěvy a restrikcí kvůli koronaviru to bude pravděpodobně nějakou dobu ještě běžné.

I tak dokázali příznivci Komety nadělat tolik paseky, že se utkání nakonec nedohrálo. Na třebíčský zimní stadion se jim povedlo propašovat dýmovnice, jejichž odpálení si nemohli hůře načasovat.

Být to během extraligového utkání, nejspíš by se o celém incidentu mluvilo podstatně více. Tam v pokutách za různé výtržnosti či vulgarismy fans Komety jednoznačně vládnou. 

Nás jako HC Kometa tato situace samozřejmě velice mrzí. Nicméně vzhledem k tomu, že k ní nedošlo na našem stadionu, nám ji nepřísluší dál komentovat,“ uvedl následující den Michal Chylík, mluvčí Komety.

Přestože podle původních informací má celý incident řešit policie, svá opatření zavádí i v Třebíči, kde se rozhodli na zbývající přípravné zápasy hostující sektor uzavřít.

V oficiálním vyjádření klubu stojí: „Pyrotechnika ale rozhodně nebyla jediným problémem či důvodem k reorganizaci pravidel. Opatření určené vládou ČR jasně omezují návštěvnost akcí ve vnitřních prostorách pouze pro sedící diváky. 

HST byla v případě prvního přípravného zápasu benevolentní, místa původně určená ke stání označila čísly a vyzvala návštěvníky hokeje, aby si přinesli podložky a využívali je pouze k sezení. Opakované výzvy zněly z reproduktorů napříč celým zápasem, ovšem ani hosté ani domácí fanoušci je neakceptovali. Většina diváků nedbala ani výzev pro nošení respirátoru.”

V tiskové zprávě třebíčský klub však ještě jednou zdůraznil, že nešlo jen o problém s pyrotechnikou: „K incidentu s dýmovnicí se vedení klubu již vyjádřilo s tím, že jde skutečně jen o část okolností, které vedly k porušování určených hygienických a bezpečnostních opatření.”

Předseda klubu Martin Svoboda pak poukázal na to, jak těžké je v některých případech tyhle věci uhlídat: „Hlavní pořadatel mi pak ukazoval vyhaslé dýmovnice, abych věděl, jak to vlastně vypadá, a tam jde skutečně o velikost brokového náboje. To prostě nejsme schopni uhlídat.

Rozčarovaný Svoboda se pak ještě vyjádřil na téma kontroly fanoušků při vstupu na zápasy. „Byla nastavena nějaká pravidla. Sám jsem to kontroloval a musím říct, že jsem měl pocit, jestli to náhodou už nepřeháníme. Jestli všechno to šacování lidí a osobní prohlídky nejsou až nedůstojné. Přesto se některým fanouškům Brna povedlo pronést dovnitř dýmovnice,“ zklamaně doplnil.

Zdroj: Tipsport Extraliga, hokej.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené