Spojte se s námi


Extraliga

Dva zápasy, dva góly, pět bodů! Bráníme s 4 hráči vzadu, jinak by to Sedlo pouštěl, smál se olomoucký hrdina

Olomoučtí hokejisté potvrzují v letošní sezoně pověst spíše defenzivně laděného mužstva. Jen v posledních dvou zápasech jim na pět bodů stačilo vstřelit pouhé dvě branky.

Publikováno

dne

Olomoučtí hokejisté potvrzují v letošní sezoně pověst spíše defenzivně laděného mužstva. Jen v posledních dvou zápasech jim na pět bodů stačilo vstřelit pouhé dvě branky. „Samozřejmě je to díky tomu, že jsou 4 hráči vzadu, víme, že jinak by to Sedlo pouštěl,” smál se na adresu nového spoluhráče – brankáře Sedláčka – hrdina posledního utkání Rostislav Olesz.

Předchozí domácí zápas znamenal těsnou porážku 1:2 od Třince. Nedělní výjezd do Pardubic dokonce skončil po základní hrací době bez branek a až v prodloužení přisoudil Olomouci vítězství a dva body Petr Kolouch. A tak si příznivci moravského celku ani od duelu s Litvínovem nejspíš neslibovali žádné gólové hody.

Ti, kteří tak udělali, alespoň nebyli zklamaní, když po dvou třetinách svítily v obou kolonkách na ukazateli skóre nuly. Až ve třetí třetině se domácí příznivci konečně dočkali gólové radosti.

Nahození Jakuba Navrátila Denis Godla vyrazil na druhou stranu do vzduchu, kde si puk našel dojíždějící Rostislav Olesz a takřka baseballovým odpalem jej nádherně usměrnil do litvínovské svatyně. Více branek v olomoucké „Plechárně“ k vidění už nebylo.

„Začátek pro nás nebyl ideální. Nemohli jsme se do toho dostat. Od druhé třetiny to ale bylo lepší. Hrálo se celý zápas nahoru – dolů, nicméně nakonec rozhodla pouze jediná branka. Jsem rád, že jsme ji dali my,” řekl o vítězném utkání muž, který jej rozhodl.

Co na tom, že jediná branka stačila k vítězství i v předchozím zápase. Pro mančaft jsou stejně jako pro fanoušky pochopitelně nejdůležitější body. A těch mají Kohouti na kontě už 21, což jim i s jedním, respektive dvěma zápasy k dobru oproti celkům nad sebou i pod sebou, stačí na skvělé sedmé místo v extraligové tabulce.

„Za ty dva zápasy jsme získali pět bodů, to je nejdůležitější. Když vyhrajeme dalších deset utkání 1:0, nikdo se zlobit nebude. S velkým počtem bodových zisků přichází ruku v ruce lehkost, takže si myslím, že dřív nebo později budeme těch gólů dávat víc,” věří zkušený 36letý útočník.

Jeho vítězná branka do sítě Litvínova nadchla nejednoho hokejového diváka. Baseballová gólová dorážka, navíc ze značné vzdálenosti i úhlu, to nebývá k vidění zrovna často.

Evidentně skvěle naladěný Olesz jí okomentoval následovně: „Baseball mám rád, chodím na Arrows v Porubě, mají tam výborné pivo (smích). Moje trefa byla šťastná, ale ne náhodná. Trénujeme tečované puky, dorážky apod., takže víme, jak do toho chodit.”

„Podobné góly jsou k vidění v NHL, takže jsem rád, že se to dostalo i do extraligy (smích). Ze vzduchu okolo brány už jsem párkrát skóroval, nicméně z takové dálky ne. I brankáři vám mohou potvrdit, že tyto góly moc nedostávají,” uvědomoval si útočník oblékající červenobílý dres s číslem 57 jedinečnost svého počinu.

Určitě by ale nebyl tak jedinečný, pokud by nevedl k tříbodovému zisku. A ten zajistila nesmírně pevná obrana a zejména neprůstřelný brankář Jakub Sedláček, jenž po nepříjemném zranění Branislava Konráda doplnil olomoucký kádr.

Dva zápasy po sobě už nepustil puk za svá záda, celkově 127 minut, a poté, co chytil všech 26 litvínovský střel, byl domácími fanoušky opěvován jako nejlepší hráč zápasu.

„No tak je to samozřejmě díky tomu, že jsou čtyři hráči vzadu, protože víme, že by to jinak pouštěl,” rozesmál se znovu Olesz. Seriózně už však dodal, že odchovanec Zlína a někdejší brankář Dinama Riga či pražské Sparty má velkou kvalitu a jeho angažování rozhodně nebylo náhodné.

„Celkově na trhu najdete kvalitní hráče, kteří jen nemohou najít místo. Kuba chytl svoji šanci za pačesy a chytá výborně. Zapadl také do kabiny, chodí sem s úsměvem a baví ho to tu. Za to jsem rád. Navíc se plní klubová pokladna,” dodal znovu se smíchem.

Zdroj: HC Olomouc

Reklama

Extraliga

Extraligu přerušovat nebudeme, shodly se kluby. Chtějí ale víc diváků a kompenzace

Poté, co vláda České republiky rozhodla o omezeném režimu pro sport, kde může být nově maximálně 1000 diváků, uspořádaly extraligové kluby videokonferenci, na které probraly další kroky. „Vedení soutěže se s představenstvem APK LH dohodlo, že soutěž pokračuje podle schváleného rozpisu,” stojí v tiskové zprávě po ukončeném jednání.

Publikováno

dne

Poté, co vláda České republiky rozhodla o omezeném režimu pro sport, kde může být nově maximálně 1000 diváků, uspořádaly extraligové kluby videokonferenci, na které probraly další kroky. „Vedení soutěže se s představenstvem APK LH dohodlo, že soutěž pokračuje podle schváleného rozpisu,” stojí v tiskové zprávě po ukončeném jednání.

Ačkoliv si všichni moc dobře uvědomují, že finanční ztráta bude mít na kluby a celou soutěž drastický dopad, dá se říct, že v tuto chvíli bylo zvoleno menší zlo. Po pátečním jednání majitelů s ředitelem extraligy Josefem Řezníčkem kluby rozhodly, že pokračování soutěže je v tuto chvíli ta nejlepší varianta.

Důvodem je především nabitý program, kdy není v olympijské sezoně moc volných termínů. Už tak je program naplánován tak, že poběží i během olympiády v Pekingu.

Jedeme dál i v novém režimu, ačkoli finanční dopad na rozpočty klubů bude obrovský,“ řekl Řezníček v rozhovoru pro iSport, kde nastínil nejbližší postup Tipsport Extraligy. Jedním z kroků bude jednání s vládou, aby dostala liga výjimku.

Majitelé klubů sice nařízení respektují, ale zároveň nechápou, že například v O2 Aréně, která má kapacitu přes 17 tisíc, platí stejná pravidla, jako v nějaké malé hale, kde může teoreticky být hlava na hlavě.

S kluby jsme to téma otevřeli, dohodli jsme se, že se vytvoří žádost o výjimku, abychom to rozumně narovnali,” prozradil Řezníček jedno z hlavních témat pátečního jednání. Stejně tak se bude extraliga snažit opět vyjednat s vládou kompenzace za ušlé zisky ze vstupného, jako tomu bylo loni.

Otázkou stále zůstává, co bude s dva a půl roku plánovanou akcí pod širým nebem s názvem D+D Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně. Organizátoři zatím řeší různé varianty. Více by mohli prozradit v pondělí, kdy je naplánována tisková konference. Současné podmínky pro tuhle akci nazval Josef Řezníček za likvidující a zabijácké.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iSport 

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Naděje pro PSG Zlín na záchranu? Zlepšené výkony a příchod nové posily

PSG Zlín nezažívá v letošním ročníku Tipsport extraligy vůbec příjemné období. Zlín se v tuto chvíli krčí na posledním místě tabulky, ze které ztrácí 8 bodů na předposlední Kladno. Čekají je ještě pořádně krušné chvíle, ale naděje je, jak se zdá, tady.

Publikováno

dne

Zdroj: David Peška, PSG Berani Zlín

PSG Zlín nezažívá v letošním ročníku Tipsport extraligy vůbec příjemné období. Zlín se v tuto chvíli krčí na posledním místě tabulky, ze které ztrácí 8 bodů na předposlední Kladno. Čekají je ještě pořádně krušné chvíle, ale naděje je, jak se zdá, tady.

Zlín se herně zvedl a na ledě to začíná vypadat, že by mohlo dojít ke zlomu. V posledních dvou zápasech dokázal Zlín dvakrát vyhrát. A nebylo to proti slabým soupeřům.

Nejprve si dokázal v domácím prostředí poradit s Olomoucí a následně výhru na domácím ledě potvrdil skalpem posledního mistra Ocelářů Třinec po prodloužení. Pro Zlín to bylo velmi cenných 5 bodů do tabulky.

A nyní to vypadá ještě lépe. Zlín posiluje a do extraligy se podívá další ruská posila. Jedná se o Vladimira Michasjonoka. Klub vycítil, že potřebuje své útočné pole ještě posílit, a proto se rozhodl angažovat do konce sezony tohoto ruského mladíka.

„Sháněli jsme kvalitního útočníka a naskytla se nám možnost angažovat mladého hráče z KHL,“ řekl pro web Zlína sportovní manažer Martin Kotásek.

Jedná se o nadějného ruského útočníka, který chce svou kariéru posunout dále a sází na Tipsport extraligu. „Měl jsem možnost zůstat v Rusku, rozhodl jsem se ale, že chci novou výzvu. I z pohledu kariérního růstu,“ řekl Vladimir Michasjonok.

O přesunu z ruského Chabarovsku do Zlína se radil i s českým bývalým spoluhráčem Michalem Jordánem. „Volal mi a řekl mi pěkné věci o městě a o lidech okolo klubu. Říkal mi, že má smysl sem jít,“ potvrzuje nová útočná posila Zlína.

Zlín nekupuje žádného zajíce v pytli. „Michal Jordán nám poskytl cenné informace: co se týče jeho pracovitosti, tréninkové morálky a základní herní charakteristiky. Viděli jsme pár videí a jsme přesvědčení, že nám v současné situaci pomůže,“ věří trenér Zlína Jenáček.

Nová posila se Zlínem už trénuje. Vztahuje se k ní ještě jedna zajímavost. V extralize bude hrát s číslem 99 na zádech!

Jestli se Zlínu tato akvizice vyplatí a dokáže se ještě odpoutat minimálně od přímého sestupu, se uvidí v následujících měsících.

Zdroj: Hokej

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Sparta dala zapomenout na bídnou bilanci a rozdrtila Hradec Králové rozdílem třídy

Ještě do nedávna platilo, že je Sparta Praha týmem s nejhorší aktuální formou z celé Tipsport extraligy. Po posledních zápasech, kdy dokázala postoupit do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, ale také když v posledním kole rozdrtila Hradec Králové, to vypadá v hlavním městě na lepší časy.

Publikováno

dne

Zdroj: Alena Zapletalová, HC Olomouc

Ještě do nedávna platilo, že je Sparta Praha týmem s nejhorší aktuální formou z celé Tipsport extraligy. Po posledních zápasech, kdy dokázala postoupit do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, ale také když v posledním kole rozdrtila Hradec Králové, to vypadá v hlavním městě na lepší časy. Skvělou formou a hattrickem se v zápase proti Mountfieldu blýsknul Filip Chlapík.

Sparta Praha přitom neměla před sebou vůbec lehký úkol. Zajížděla na led Hradce Králové, kde se vyhrává jen velmi těžko. Z Prahy si ale Sparťané přivezli skvělou formu a v zápase dominovali. Konečný výsledek zápasu se zastavil až na vysokých 8:3! Velkou měrou se na výsledku podílel Filip Chlapík, který byl po utkání v zasloužené euforii.

Jo, moc týmů tady nevyhrálo, takže my jsme sem prostě přijeli vyhrát a myslím, že do toho všichni dali maximum. Celkově to byl super výkon. Nedívá se dobře na to, že jsme v tabulce nízko,“ komentoval Filip Chlapík výkon Sparty.

Sparta je momentálně na devátém místě tabulky, což není pro tento tradiční hokejový klub dobrá pozice. Sparta se bude chtít dostat nahoru. A Chlapík tuší, že sice může být tento zápas zlomový, ale je potřeba udržet výkony na stejně dobré úrovni.

Že jsme dali osm gólů, to je jenom taková třešnička na dortu. Snad jsme se nevystříleli. Ale je to určitě super pro sebevědomí kluků. Je vidět, že góly dávat umíme. Takhle musíme hrát každý zápas,“ říkal po utkání.

Své individuální body Chlapík moc neřeší. Hattrickem se dokázal dostat na třetí místo statistik nejlepších střelců celé Tipsport extraligy.

Byly to dvě dorážky a jedna střela mezi nohy po ledě. Štěstí tam musí být vždycky, v téhle soutěži padá málo hezkých gólů. Jsem za to rád,“ potvrdil.

Spokojený byl po vítězném utkání také hlavní trenér Sparty Praha Josef Jandač. „Vyšla nám hlavně druhá třetina, kdy jsme soupeři odskočili na více gólů, a pak jsme zápas docela dobře zvládli.

Jenom v druhých deseti minutách první třetiny jsme udělali fauly a dostali soupeře do tlaku, čímž jsme si to komplikovali, ale jinak nám utkání vyšlo. Vycházely nám věci, které dřív ne, a od začátku do konce si mužstvo šlo za vítězstvím,“ hodnotil utkání proti Hradci lodivod Sparty.

Zdroj: Hokej

Pokračovat ve čtení

Oblíbené