Dva Stanley Cupy po sobě ve dvou jiných týmech! Maroon se přidal k velmi zajímavé skupině hráčů

Na soupisce novopečených šampiónů byste horko těžko hledali nějakého hráče, pro kterého by výhra ve Stanley Cupu nebyla premiérou. Jednoho takového však soupiska Bolts přeci jen nabízí.

zdroj: stlouisgametime.com

Jedná se o 32letého útočníka Patricka Maroona, který loni slavil stejný úspěch v dresu St. Louis Blues! Tímto počinem se americký útočník připojil ke vskutku ojedinělé skupině hráčů, kterým se tento husarský kousek povedl taktéž.

Pokud bychom vzali v potaz ligu v éře její první expanze (od sezóny 1967/68), je Maroon teprve třetím hokejistou, kterému se něco takového povedlo. Zbylými dvěma pány jsou Claude Lemieux, jemuž se to povedlo v letech 1995 (v dresu New Jersey) a 1996 (v dresu Colorada), a Cory Stillman v letech 2004 (Tampa Bay) a 2006 (Carolina, sezóna 2004/05 se vlivem výluky neuskutečnila, pozn. red.).

„Být v takové skupině hráčů je opravdu něco úžasného. Nemohu uvěřit tomu, že jsem znova v této pozici. Je to skvělé. Úžasný úspěch pro mě a moje spoluhráče. Jsem nesmírně šťastný, že tady můžu hrát,“ neskrýval radost samotný Maroon.

zdroj: bardown.com

„Byly to dva velmi emocionální roky. V St. Louis to byla úžasná jízda, kdy klub prošel z posledního místa až na vrchol. Tento rok to bylo způsobeno zase tou pauzou a bublinou. Dva odlišné scénáře, dvě skvělá mužstva,“ pustil se Maroon do krátkého porovnání obou cest za svými dvěma triumfy.

Celkově je rodák ze St.Louis osmým hokejistou, který vyhrál dva poháry lorda Stanleyho za sebou, přičemž se tak stalo pokaždé v barvách jiného klubu. Kromě již zmíněného Lemieuxe a Stillmana se to povedlo ještě další pětici hráčů a to v době před první expanzí nových klubů NHL. Jmenovitě se jedná o Ala Arboura, Eda Litzenbergera, Aba McDonalda, Lionela Conachera a Eddieho Gerarda.

Použité zdroje: nhl.com, bardown.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?