Dva Stanley Cupy po sobě ve dvou jiných týmech! Maroon se přidal k velmi zajímavé skupině hráčů

Na soupisce novopečených šampiónů byste horko těžko hledali nějakého hráče, pro kterého by výhra ve Stanley Cupu nebyla premiérou. Jednoho takového však soupiska Bolts přeci jen nabízí.

zdroj: stlouisgametime.com

Jedná se o 32letého útočníka Patricka Maroona, který loni slavil stejný úspěch v dresu St. Louis Blues! Tímto počinem se americký útočník připojil ke vskutku ojedinělé skupině hráčů, kterým se tento husarský kousek povedl taktéž.

Pokud bychom vzali v potaz ligu v éře její první expanze (od sezóny 1967/68), je Maroon teprve třetím hokejistou, kterému se něco takového povedlo. Zbylými dvěma pány jsou Claude Lemieux, jemuž se to povedlo v letech 1995 (v dresu New Jersey) a 1996 (v dresu Colorada), a Cory Stillman v letech 2004 (Tampa Bay) a 2006 (Carolina, sezóna 2004/05 se vlivem výluky neuskutečnila, pozn. red.).

„Být v takové skupině hráčů je opravdu něco úžasného. Nemohu uvěřit tomu, že jsem znova v této pozici. Je to skvělé. Úžasný úspěch pro mě a moje spoluhráče. Jsem nesmírně šťastný, že tady můžu hrát,“ neskrýval radost samotný Maroon.

zdroj: bardown.com

„Byly to dva velmi emocionální roky. V St. Louis to byla úžasná jízda, kdy klub prošel z posledního místa až na vrchol. Tento rok to bylo způsobeno zase tou pauzou a bublinou. Dva odlišné scénáře, dvě skvělá mužstva,“ pustil se Maroon do krátkého porovnání obou cest za svými dvěma triumfy.

Celkově je rodák ze St.Louis osmým hokejistou, který vyhrál dva poháry lorda Stanleyho za sebou, přičemž se tak stalo pokaždé v barvách jiného klubu. Kromě již zmíněného Lemieuxe a Stillmana se to povedlo ještě další pětici hráčů a to v době před první expanzí nových klubů NHL. Jmenovitě se jedná o Ala Arboura, Eda Litzenbergera, Aba McDonalda, Lionela Conachera a Eddieho Gerarda.

Použité zdroje: nhl.com, bardown.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.