Reklama

Dva pády, hrozný výkon Rossiho nebo překrásný souboj o výhru! To byla Velká cena Aragonie

Třináctý podnik královské kubatury Moto GP přinesl naprosto fenomenální podívanou, a to zejména v posledních kolech závodu. Souboj o vítězství spolu svedli Francesco Bagnaia a Marc Máquez, kteří si vyměnili pozice dokonce sedmkrát! Viděli jsme ale také dva pády.

S ohledem na postavení jezdců na startu se dal očekávat vskutku sveřepý souboj o vítězství. A toho jsme se také dočkali!

Už po startu nasadili Bagnaia a Márquez zběsilé tempo – právě druhý jmenovaný totiž předvedl excelentní start a ukořistil pro sebe druhou pozici. Naopak o dvě místa přišel Fabio Quartararo na motocyklu Yamaha.

Francouzský závodník se i v průběhu několika dalších kol propadal pořadím dolů, na konci osmého okruhu se dokonce nacházel až deváté příčce.

Velká cena Aragonie skončila už po pěti zatáčkách pro jezdce LCR Hondy, Alexe Márqueze. Po pádu byl poněkud otřesen, jeho zdravotní stav by každopádně měl být v normálu. Nebyl ale jediným, jehož účinkování v závodě bylo předčasně ukončeno, v druhém kole spadl Jake Dixon.

Z třináctého na sedmé místo se posunul i jezdec týmu Tech 3 KTM, Iker Lecuona. Za ním si o čtyři místa polepšil Brad Binder.

Ve 12. kole vyrobil jezdeckou chybu Jack Miller, jenž pořádně nezvládl výjezd ze zatáčky číslo 16 a 17 a propadl se na pátou příčku za Joana Mira a Aleixe Espargara.

Mezitím si Bagnaia s Márquezem vybudovali na čele závodu solidní náskok čtyř a půl sekundy! Trojice Mir – Espargaro – Miller měla zase více než 3sekundový náskok na střed pole.

No a několik kol před koncem jsme byli svědky krásných, leč tvrdých soubojů mezi Bagnaiou a Márquezem. Na rovinkách dosahovali oba závodníci rychlosti v průměru 340 km/h. Tepovka lídra závodu se v tu chvíli ocitla na hodnotě 175 tepů za minutu!

To je hodnota, která se i pro špičkového sportovce drží velmi těžce. Zezadu totiž jezdec Ducati čelil neustálým Márquezovým útokům.

Tito dva si během pěti kol vyměnili své pozice hned sedmkrát! Bagnaia však po ztrátě vedení vždy dokázal najít recept, jak se dostat zpět na první místo. A tu ubránil až dokonce!

Jedná se o jeho první vítězství v královské kubatuře Moto GP. Je to již osmý jezdec, kdo v letošní sezóně může slavit prvenství ve velké ceně. To také svědčí o atraktivitě aktuální sezóny.

Velmi špatný výsledek zaznamenal Valentino Rossi, kterému se vlastně v celém průběhu závodního víkendu příliš nedařilo. Velkou cenu Aragonie zakončil na pozici číslo 19.

Jaké je tedy konečné pořadí v cíli závodu?

1. Bagnaia, 2. Márquez, 3. Mir, 4. Aleix Espargaro, 5. Miller, 6. Bastianini, 7. Binder, 8. Quartararo, 9. Martin, 10. Nakagami, 11. Lecuona, 12. Rins, 13. Pol Espargaro, 14. Oliveira, 15. Petrucci, 16. Crutchlow, 17. Zarco, 18. Viňales, 19. Rossi a 20. Marini.

Špatný závod to také byl pro Johanna Zarca, který si z Aragonie neodveze ani bod. První závod v týmu Aprilie si připsal Maverick Viňales, žádný slušný výsledek ale zajet nedokázal.

Zdroj: Moto GP Živě

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené