Reklama

Dustin Poirier se může opět stát šampionem lehké váhy UFC! Jaký je ale jeho příběh?

Dustin Poirier nedávno podruhé v řadě porazil Conora McGregora. Sice pouze díky zranění irského bojovníka, v zápase byl ale jasně lepší a odborníci se shodují, že by zápas dotáhl do vítězného konce. Nyní jej čeká titulová bitva. Jaký je ale jeho životní příběh?

V UFC je sice několik sympatických bojovníků, ale Dustin Poirier rozhodně patří k těm, kteří by měli patřit mezi nejoblíbenější. Chová se férově, je příkladnou osobností a obrovským profesionálem.

Důkazem jeho skvělé osobnosti je i fakt, že má vlastní charitativní organizaci Good Fight Foundation, skrze kterou poskytuje pomoc potřebným.

V minulosti již byl prozatímním šampionem lehké váhy UFC, o pás ale rychle přišel. Nedávno nabídku titulového zápasu odmítl, nelíbilo se mu totiž, že by měl Michael Chandler zápasit o titul po jediné výhře v organizaci.

Jeho místo tedy zaujal Charles Oliveira, který nyní drží pás. A právě s ním už by se měl Poirier o titul utkat. Je to víceméně stoprocentně jisté. Čeká se jen na termín bitvy.

Jakou cestu za sebou ale Poirier má?

Jestliže vám jméno Dustina Poiriera přijde poněkud francouzské, má to svůj důvod. Jeho rodiče jsou totiž z Francie. Sám zápasník UFC se ale narodil v Americe a na evropské půdě nikdy neměl trvalé bydliště.

Narodil se 19. ledna 1989 ve městě Lafayette v Louisianě, kde dodnes také žije se svou ženou i dcerou. Pouze při přípravě na zápas se dočasně stěhuje na Floridu, kde trénuje v American Top Teamu.

Už ve škole měl Dustin problémy s chováním. Třebaže by to do něho dnes jen málokdo řekl, byl pouličním rváčem a kvůli opakovaným potížím byl v deváté třídě vyloučen ze školy.

Praxi tedy sbíral již odmala. Nicméně profesionální debut si odbyl až v roce 2009, tedy ve svých 20 letech. Během dvou let se dostal do UFC s bilancí 8-1. Aktuálně má na kontě již 35 profesionálních zápasů se skvělou bilancí 28-6.

Co se týká jeho bojového stylu, jedná se o velice komplexního zápasníka. Poirier drží černý pás v brazilském jiu-jitsu, je ale také skvělým postojářem. Má vynikající box i kopy. Je nebezpečný prakticky ve všech ohledech.

Své o tom ví i Khabib Nurmagomedov, zřejmě nejdominantnější zápasník v historii UFC. Poirier jej totiž málem dokázal uškrtit. Dodnes nikdo nechápe, jak se Dagestánec ze škrcení dostal. Ba co víc? Pár vteřin poté sám Poiriera uškrtil a získal titul, který již nikdy nepustil.

Rodák z Louisiany tak o titul přišel. Získat a přijít o něj stihl v roce 2019. V bitvě o prozatímní titul porazil Maxe Hollowaye, za tři měsíce jej však porazil Khabib.

Ve své kariéře porazil Poirier skvělé bojovníky, ať už se jedná o Conora McGregora, Justina Gaethjeho, či Maxe Hollowaye. Zkrátka dokázal, že patří mezi světovou špičku a nezaslouží si být opomíjen a upozaděn.

McGregora již porazil dokonce dvakrát, navíc v tomto roce. Poprvé ve druhém kole via KO, podruhé musel zápas ukončit doktor, jelikož si Ir zlomil nohu.

Poirier však v obou zápasech dokázal, že je špičkový zápasník. McGregora by ve druhém zápase pravděpodobně dokázal porazit i v případě, že by se Ir nezranil. Celé první kolo dominoval a počínal si skvěle.

Do zápasu s Charlesem Oliveirou půjde pravděpodobně v roli favorita. Je se rozhodně na co těšit! Oliveira je skvělý zemař a svým BJJ baví fanoušky. Zcela jistě se bude jednat o atraktivní souboj.

Zdroje: FightLive, MMA Fighting, The Famous People

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené