Reklama

Dříve se fotbal hrál z lásky, dnes pro peníze, má jasno Totti. Mimo AS Řím by prý mohl hrát pouze za jediný jiný klub

Francesco Totti promluvil o své loajalitě i odmítnutých nabídkách během hráčské kariéry. Dokonce prozradil, že mimo AS Řím existuje jediný klub, za který by v minulosti mohl hrát.

Ikona, legenda, fenomén, král. V Římě je Francesco Totti uznáván jako málokdo. Jeho odkaz zná celý fotbalový svět. Nabídek přitom dle svých slov neměl italský bývalý fotbalista málo.

I přes mnohé nabídky se ale italská legenda vždy rozhodla setrvat v Římě. Důvod? Láska ke klubu i městu.

První nabídku opustit Řím obdržel ve 12 letech, zajímal se o něj AC Milán poté, co získal titul. Odmítnutí nabídky bylo jeho volbou, rodiče mu do ní nijak nezasahovali. Přesto nyní již 45letý fenomén přiznává, že se jednalo o nejzajímavější tým, který kdy viděl.

„Začínal jsem v jiné době. Fotbal se hrál z lásky, pro fanoušky. Bylo skvělé hrát pro tým, kterému jsem vždy fandil. Dnes je to více o byznysu. Prostě jdete tam, kde můžete vydělat více peněz. To je fér, ne?“ zamyslel se Totti nad vývojem fotbalu.

Hrát 25 let za AS Řím, být kapitánem a jedním z klíčových hráčů, prý ale nebylo vůbec lehké břímě, naopak.

V roce 2006 se jej pak po zisku titulu pro mistra světa snažil podepsat Real Madrid. Neúspěšně. Totti však přiznal, že o nabídce přemýšlel.

„Byly dny, kdy byl odchod do Madridu blízko. Od srdce jsem se ale rozhodl zůstat v Římě. Real Madrid byl jediným týmem, za který jsem mohl skutečně hrát. Byl by zážitek hrát v jiné zemi, ale nemohl jsem odejít,“ nechala se slyšet římská legenda.

Zdroj: The Guardian

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ano dřive měli fotbalisté 2-3 násobek pruměrného platu občanu ( např. Ivan Hašek v roce 1989 ve Spartě 8 tis.kč) dnes mají kopáči v Čr až 30 násobek pruměrného platu v Čr !!! Nezkutečné !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené