Spojte se s námi


Extraliga

Dresy v TELH pro sezonu 2022/23: Dynamo pro smích, potlesk pro Plzeň. Třinec ukazuje cestu

Jednou z nejzajímavějších aktivit fanoušků před startem extraligy je, když sdílí na sociálních sítích veškeré střípky čerstvých informací, aby se dozvěděli, co nového se do aktuální sezony chystá. Mezi nejzajímavější témata patří nové dresy.

Publikováno

dne

Jednou z nejzajímavějších aktivit fanoušků před startem extraligy je, když sdílí na sociálních sítích veškeré střípky čerstvých informací, aby se dozvěděli, co nového se do aktuální sezony chystá. Mezi nejzajímavější témata patří nové dresy. Hodnocení a porovnávání, proč tamten klub zase dal na dresy o pět reklam víc, když ten druhý je čistý jak slovo boží.

Doba moderního hokeje sebou nese i tuhle zábavu. Zatímco někde na začátku třicetileté éry české nejvyšší soutěže nebyly dresy prakticky žádným velkým tématem, dneska je to velmi sledovaná činnost klubů, na kterou se fanoušci každý rok těší.

I letos vytáhly extraligové kluby své zbrusu nové kousky, ve kterých stráví na ledě následující ročník. Některé trikoty se pochopitelně líbí více, některé zase méně. Primárně záleží na vkusu každého fanouška. Jsou však mezi nimi i takové, které spustily vlnu diskusí.

DYNAMO STŘEDEM POZORNOSTI

Nejdiskutovanější dresy vytáhly opět Pardubice, žel bohu i tentokrát v tom negativním slova smyslu. U žádného jiného týmu byste tak velký počet reklam v rámci Tipsport Extraligy na dresech nenašli, jako právě u Dynama.

Zatímco celá republika spustila sborovou kritiku doprovázenou výsměchem, majitel klubu Petr Dědek se rozhodl směrem k veřejnosti reagovat: „V době, kdy prudce rostou náklady, si o to víc vážíme sponzorů klubu Dynama. Za to mají mimo jiné plochy na dresu,” odpověděl na kritickou reakci, která se nesla ve velké míře i z vlastních řad fanoušků.

K úspěchu je potřeba pochopitelně vybudovat silný tým, na který potřebují majitelé dostatečné finanční prostředky právem z řad sponzorů. Majiteli pardubického hokeje je však vyčítáno, že je vlastníkem klubu a zároveň sponzorských firem D+D Real, tudíž si může sám diktovat, kolikrát bude logo jeho firmy na dresu.

To sebou nese taky formu zapracování reklam na dresy, které se už v dnešní době zakomponují společně s barevnou kombinací samotného dresu. Přesně ve stejný den vytáhla dresy i Plzeň, která se naopak chlubí krásnou čistotou.

Je však pravda, že Škodovka patří k týmům, které disponují daleko menším rozpočtem než Dynamo, takže podpora sponzorů je zde logicky menší. Tím pádem vznikne více prostoru nezaplněného reklamami. 

V TŘINCI TO UMÍ

Když však otočíme hlavu na východ republiky, dostaneme ideální mix bohatého klubu a zároveň čistého trikotu. Je pravda, že Oceláře z velké části sponzorují místní Třinecké Železárny, což svým způsobem řeší dominantní část klubového rozpočtu.

Oproti Dynamu však nevidíme jen z přední strany dresu pět reklam společnosti místních železáren. V klubu si na čistotu potrpí, což už léta dokazují například čistými útočnými pásmy na ledové ploše.

Zároveň však vedení klubu pečlivě pracuje na tom, aby byly reklamy na dresech co nejméně vidět. Už loni na červené sadě dresů dokázali barevně sladit klubové barvy a soukromé sponzory. Letos si stejným způsobem pohráli taky s kalhotami.

Všichni sponzoři nám kromě Tipsportu vyšli vstříc,” komentoval prezident třineckého klubu Ján Moder na středeční tiskové konferenci před začátkem sezony.

Pochopitelně Oceláři měli taky trochu štěstí, že nemuseli řešit ostatní společné extraligové partnery, jako jdou např. Kaufland nebo Bohemia Chips. Ti s klubovými barvami třineckého klubu už ladí. Přesto jde především na reklamách kalhot vidět, že se dají věci posouvat správnou cestou, což svým způsobem doufejme udává nový trend.

SOUHRN VŠECH EXTRALIGOVÝCH DRESŮ 

V následujících řádcích a příspěvcích na sociálních sítí se podíváme na dresy všech extraligových celků. Nebudeme si však hrát na žádnou porotu, abychom vybrali ten nejhezčí nebo naopak. Spíš to bude takový průřez zásadních změn.

HC Dynamo Pardubice

Co si budeme povídat, tohle se opravdu nepovedlo. Někteří fanoušci měli nadějně velká očekávání, že by mohl klub při 100letém výročí s něčím překvapit, ale nepřekvapil ničím. Naopak vyvolal velkou vlnu negativních reakcí.

HC Sparta Praha

Co se týče Sparty, patří každým rokem mezi kluby s nejhezčími dresy. Často kombinují dlouholetou tradici i moderní dobu. Poslední léta jim celý klenot hyzdil na hrudi nápis BILLA. Ten je pryč, ale místo něj na vás křičí Fortuna. Velká škoda, že pro tohle nemají partneři cit a pochopení.

HC Oceláři Třinec

Jako vždy, hlavním heslem třineckých dresů je čistota. Žádné přehnané doplňky, velmi decentní trikot zdobí citelně zakomponované reklamy. Oproti loňsku se dresy Ocelářů příliš nezměnily, změnou prošel hlavně font písma a čísel na zádech. Nově mají mít třinečtí hokejisté na přilbách čísla vepředu.

HC Kometa Brno

I Kometa se pozvolna lepší. Reklamy už tolik nepřebíjejí zbytek. Výrazný prostor na dresu dostala nová společnost z oblasti sázek, jenž brněnskému hokeji výrazně nafoukla rozpočet. Jinak to žádný experiment není, spíš nastavený standard z minulých let. 

Mountfield HK

Dres Hradce na první pohled prošel výraznější změnou, avšak díky stálé barevné kombinaci se tak nějak drží ve stejných mantinelech. Největší inovací jsou korunky, které se táhnout od spodku trikotu do ztracena.

Bílí Tygři Liberec

Taky Liberec drží svůj standard. Od doby, co společnost Tipsport přišla se světle modrou barvou, Bílí Tygři svůj dres k tomu přizpůsobili. Tygří škrábanec poblíž týmového loga vypadá dobře.

Vítkovice Ridera

Také Vítkovičtí v posledních letech velmi zjednodušili dresy. Žádné přehnané prvky navíc. Stejně jako řada jiných klubů už dokáží výborně pracovat se sponzory, kteří nijak výrazně výsledný efekt neničí.

HC Škoda Plzeň

Indiáni letost disponují možná nejčistšími dresy ze všech čtrnácti účastníků. Místo klubového loga sice dominuje na hrudi logo okřídleného šípu ze Škodovky, ale na to už si fanoušci dávno zvykli. Mimo povinné partnery nenajdeme na dresu vůbec nic navíc, což dalo tvůrcům prostor, aby vynikly i decentní grafické prvky.  

HC Motor České Budějovice

Bezesporu největší změna v celé lize. České Budějovice vyměnily oblíbenou žlutou variantu za bílou, jakožto symbol návratu ke klubovým kořenům. Bílá verze dresu sice nevypadá špatně, ale není už ničím unikátní.

Vzhledem k tomu, že tmavá varianta je v modré barvě, klidně si mohl Motor ponechat žlutou sadu jako třetí dresy, aby nemuseli při zápasech s Kometou nebo Plzní fanoušci u televize tolik trpět.

HC Verva Litvínov

Verva se snaží být ke svým fanouškům rozmanitá. Často mění žlutou variantu za bílou nebo se spokojí další ročník s černou. Letos prakticky všechny tyhle tři barvy namíchali, což znovu přineslo vydařený efekt. Na venkovní zápasy bude Litvínov vozit černé dresy.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři vyšli se svou prezentací dresů jako úplně poslední. Taky u nich se sází především na jednoduchost, stejně tak letos vidíme na dresu prakticky jen ty nejnutnější reklamy. Hezky si prohráli taky se spodní části trikotu.

Rytíři Kladno

Fanoušci Rytířů letos dostali nový stadion, takže na dresy si budou muset počkat. Letos vyjede Kladno na led s prakticky na chlup stejnými dresy jako loni. Třeba je to trochu škoda, na druhou stranu ale nevypadají vůbec špatně.

HC Energie Karlovy Vary

Předloni změnila Energie kompletně svou identitu, když vyměnila zelenou barvu za černou. I díky tomu mohou letos vytáhnout dresy, za které se nemusí stydět. Stylově vyřešili i reklamu na kalhotách, což celý efekt ještě zvýrazňuje. Možná místo nápisu Karlovy Vary mohlo na hrudi dominovat více klubové logo, ale to už je opět otázka vkusu.

HC Olomouc

Ani dresy Olomouce znovu nevypadají špatně. Hanáci se rozhodli těžit z loňského podkladu, který se ale povedl. Díky minimu reklam vypadá dres čistě, což je však taky nechtěně kompenzováno nižším rozpočtem.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Jaromír Jágr naznačil a připustil možný konec kariéry! K čemu všemu se legendární 68 přiznala?

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Publikováno

dne

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Jágrovo Kladno začalo sezónu poměrně slušně. Minimálně ve srovnání s předchozími ročníky. Z úvodním pěti kol Kladno nevyšlo ani jednou na prázdno a vždy bralo minimálně bod. Všechno to byla velmi vyrovnaná utkání, včetně první prohry s Třincem 1:2.

Poslední zápas z nedělního kola byl však první jednoznačný. Rytíři nestačili na živějšího a bruslivějšího soupeře na ledě Mladé Boleslavi. Výsledkem byl nezdar 0:4. Právě po prohraném duelu ve ŠKO-ENERGO Aréně Jágr poskytl rozhovor deníku Sport.

Nejprve došlo k hodnocení právě skončeného utkání: „Dostali jsme tu lekci, Boleslav byla o hodně lepší, nedala nám absolutně šanci. Domácí byli prvním týmem, který nás od začátku zápasu přehrál. Z mého pohledu proti nám hrál nejlepší tým, proti kterému jsme zatím nastoupili.“ zaznělo.

Následovalo srovnání hráčů, platů a rozpočtu Kladna a Mladé Boleslavi. Podle redaktora deníku Sport jsou na tom kluby podobně. Majitel Rytířů si to však nemyslí: „My rozhodně půlmilionové hráče nemáme. Jejich rozpočet se nedá s naším srovnávat, my za sebou nemáme Škodovku.“

Pak přišla série klíčových otázek. Na led se příliš nehrnete. Jak dlouho vydržíte pouze na střídačce? Neblíží se Váš návrat na led? Nechybí Vám hraní?

JJ reagoval pro mnohé překvapivě: „Abych byl upřímný, ani nemám chuť se vracet. Kdyby se konal Winter Classic, který jsem slíbil, asi bych se musel přinutit jít hrát. Popravdě, nemám motivaci, nemám chuť. Hokej mám rád, ale je to dřina. Na zimáku strávím mnohem víc času než dřív především kvůli organizačním věcem. Před sezonou jsme byli trochu ve stresu, museli jsme řešit spoustu záležitostí, abychom vůbec zvládli první zápas.„, řekla legenda z Kladna.

Na otázku, zda je možné, že už hrát vůbec nebude, odpověděl Jágr takto: „Je to možný. Jak říkám, uvidím, jak to dopadne s Winter Classic. Třeba by mě to nakoplo, ale momentálně nemám ani chuť.“

Jágr je půl roku bez ostrého zápasu, nebo zápasového tempa. Cítí se více jako majitel klubu, než hráč. Sám sobě přiznává, že letos má Kladno kvalitní kádr a musel by si hodně odříkat a zapracovat na sobě, aby se objektivně vešel do sestavy. Loni si připadal, že musí klukům pomoci i na ledě, ale letos už je to jinak.

Před sezonou řešil spoustu věcí ohledně rekonstrukce zimního stadionu a vzhledem k jeho funkcím a postavení v klubu tráví na „zimáku“ více času, než kdy dřív. Jestli ještě uvidíme v Kladenském dresu na ledě v zápasu legendární číslo 68, je otázka.

Sám Jágr zmínil, že aktuálně k návratu na led nemá důvod, motivaci, čas, ani chuť. Zřejmě jediná událost, která by to přiměla zvážit comeback by byl velký zápas pod otevřeným nebem.

Nezbývá než čekat, jak se vše vyvine. Kladnu se zatím v rámci možností daří. Přejme tak hodně štěstí nejen klubu, ale také jeho majiteli, ať už bude budoucnost vypadat jakkoli.

Zdroj: Hokej.cz, deník Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Hokej v TV: Kompletní přehled přímých přenosů Tipsport Extraligy na měsíc říjen

Úvod sezony má Tipsport Extraliga úspěšně za sebou, nyní se řítí do jednoho z nejnabitějších měsíců v celém ročníku. Říjen se hraje opět bez reprezentační pauzy, což znamená, že i v televizi uvidíme ryze extraligový program. V říjnu nás podle programu ČT Sport a O2 TV Sport čeká 14 přímých přenosů.

Publikováno

dne

Úvod sezony má Tipsport Extraliga úspěšně za sebou, nyní se řítí do jednoho z nejnabitějších měsíců v celém ročníku. Říjen se hraje opět bez reprezentační pauzy, což znamená, že i v televizi uvidíme ryze extraligový program. V říjnu nás podle programu ČT Sport a O2 TV Sport čeká 14 přímých přenosů.

Na zavedených pořádcích se samozřejmě nic zásadního nezmění, čtvrtky s pátky budou nadále pod taktovkou O2 TV Sport, kdežto Česká televize nabízí přímé přenosy z drtivé většiny jen v neděli. Pouze 18. října uvidí fanoušci na ČT Sport hokej taky v úterý.

Česká televize se snaží vybírat do televizního vysílání všechny týmy rovnoměrně, takže v říjnu na jejich obrazovkách neuvidíme například Třinec ani Pardubice. Hned dvakrát se mohou těšit fanoušci Olomouce nebo Hradce Králové.

HOKEJOVÝ PROGRAM NA ČT SPORT

neděle 2. října 2022 – 17:20
Verva Litvínov – Mountfield HK

neděle 9. října 2022 – 17:20
HC Olomouc – Rytíři Kladno

neděle 16. října 2022 – 17:20
Energie KV – Motor ČB

úterý 18. října 2022 – 17:00
Kometa Brno – Vítkovice Ridera

neděle 23. října 2022 – 16:00
Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK

neděle 30. října 2022 – 16:00
Sparta Praha – HC Olomouc

Stejně jako v září, i v říjnu bude kanál O2 TV Sport o něco aktivnější. Zatímco ČT Sport chystá šest přímých přenosů, placený kanál jich nabídne osm. Ze čtvrtečního a pátečního programu nevynechá ani jeden den.

Nejvíce se na hokej v televizi můžou těšit fanoušci Sparty, neboť klub z hlavního města republiky budou kamery přenášet hned čtyřikrát. Dvakrát se poté v televizi objeví týmy Komety, Dynama nebo Motoru. 

HOKEJOVÝ PROGRAM NA O2 TV SPORT

čtvrtek 6. října 2022 – 17:30
Mladá Boleslav – Energie KV

pátek 7. října 2022 – 17:30
Motor ČB – Sparta Praha

čtvrtek 13. října 2022 – 18:00
Kometa Brno – Dynamo Pardubice

pátek 14. října 2022 – 18:00
Rytíři Kladno – Sparta Praha

čtvrtek 20. října 2022 – 17:30
Motor ČB – Škoda Plzeň

pátek 21. října 2022 – 18:30
Sparta Praha – Kometa Brno

čtvrtek 27. října 2022 – 17:00
Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice

pátek 28. října 2022 – 17:30
Verva Litvínov – Sparta Praha

Zdroj: Tipsport Extraliga, ČT Sport, O2 TV Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Chování Kmoníčka bylo bezpáteřní, říká Orsava. Hradec by nikomu nedoporučil. Co na to manažer?

Hokej je týmový sport, ve kterém musí klapat každý detail. Že si občas v týmu nesedne trenér s hráčem, na tom není nic neobvyklého. Většinou však veškeré podobné problémy zamete pod koberec přestup či předčasné rozvázání smlouvy. Olomoucký útočník Jakub Orsava však nyní vyšel s výpovědí, která budí pozornost.

Publikováno

dne

Hokej je týmový sport, ve kterém musí klapat každý detail. Že si občas v týmu nesedne trenér s hráčem, na tom není nic neobvyklého. Většinou však veškeré podobné problémy zamete pod koberec přestup či předčasné rozvázání smlouvy. Olomoucký útočník Jakub Orsava však nyní vyšel s výpovědí, která budí pozornost.

Jednatřicetiletý šumperský rodák Jakub Orsava letos válčí za Olomouc, kam přestoupil během posledního léta. Začátek sezony mu vyšel skvěle, když v dosavadních pěti odehraných duelech nasbíral čtyři body za jeden gól a tři nahrávky.

Nyní se však svěřil, co stálo za jeho výměnou z Hradce Králové. Do Mountfieldu přišel Orsava v průběhu sezony 2019/2020 těsně před uzávěrkou přestupového období z Komety Brno výměnou za Rudolfa Červeného.

Za jeho nedávným odchodem stojí nejspíš neshody s generálním manažerem hradeckého klubu Alešem Kmoníčkem: „Nějaké škraloupy tam jsou. Ale to je život, vždycky to není jen růžové. Člověk se s tím musí vyrovnat a jít dál,” řekl Orsava v rozhovoru pro iDnes.

O co přesně šlo, nechtěl být dnes už Olomoucký útočník konkrétní, nicméně přiznává, že hlavní problém vznikl právě mezi nim a generálním manažerem Mountfieldu.

Pan generální manažer Kmoníček se ke mně nezachoval nejlíp. Svým jednáním, až vydíráním, mě dohnal k určitým krokům, proto to tak dopadlo. Viděl jsem, jak se dovede chovat k hráčům, popsal bych to jako bezpáteřní,” netajil se v rozhovoru.

Mountfield je v posledních letech taky známý tím, že angažuje do svého extraligového týmu spoustu cizinců. „Ti úplně nevědí, jak to funguje,” řekl Orsava na jejich adresu.

Já si to ale zažil a těžko budu Hradec někomu doporučovat. To, co jsem tam řešil, mi hlava nebere,” doplnil hokejista, jenž v minulé sezoně zaznamenal v dresu Hradce Králové v základní části 16 bodů (6+10).

KMONÍČEK MUSEL REAGOVAT

Generální manažer hradeckého klubu tato slova v mediálním prostoru samozřejmě zaznamenal, proto se rozhodl následně zareagovat.

Situace s působením Jakuba Orsavy v Mountfieldu HK v sezoně 2021/22 byla poněkud komplikovanější. Hráči se nedařilo, nesplňoval očekávání, která do něj byla jako do jednoho z nejlépe placených hráčů týmu vkládána,” odpověděl Kmoníček na stížnosti útočníka. 

Právě loňskou sezonu zmínil jako zásadní, kdy se dostal jednatřicetiletý křídelník k poklesu formy. Kmoníček však zmínil ještě jednu podstatnou věc.

Jakub navíc na začátku roku 2022 řešil určité rodinné záležitosti, proto jsme mu chtěli dopřát klid na práci a vyvarovat se výměny do jiného týmu, která se nabízela. Požádal nás, jestli může zůstat v týmu, s čímž jsme mu vyšli vstříc,” reagoval manažer s tím, že ani po vyřešení těchto záležitostí nedošlo ke zlepšení formy.

Následně byla podle slov Aleše Kmoníčka hráči nabídnuta výměna do jiného klubu nebo úprava odměny. „Jakub se rozhodl pro druhou variantu. Jestli je takové chování ‚bezpáteřní‘, to ať posoudí každý sám,” dodal třiapadesátiletý boss Mountfieldu.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iDnes

Pokračovat ve čtení

Oblíbené