Spojte se s námi

Fotbal

Doufám, že někdo udělá svou práci a vypořádá se s nimi, řekl Biraghi o fanoušcích West Hamu. Co mu na prohře vadí nejvíc?

Fotbalisté Fiorentiny neuspěli ve finále Evropské konferenční ligy proti West Hamu, kterému podlehli 1:2. Kapitán poraženého mužstva Cristiano Biraghi vysvětlil, co jej po skončení zápasu mrzelo ze všeho nejvíc a vyjádřil se také k fanouškům anglického celku.

Publikováno

dne

Fotbalisté Fiorentiny neuspěli ve finále Evropské konferenční ligy proti West Hamu, kterému podlehli 1:2. Kapitán poraženého mužstva Cristiano Biraghi vysvětlil, co jej po skončení zápasu mrzelo ze všeho nejvíc a vyjádřil se také k fanouškům anglického celku.

Dlouho očekávané finále Evropské konferenční ligy dopadlo vítězstvím West Hamu 2:1. Fiorentina, ačkoliv byla například podle bývalé opory Interu Giuseppeho Bergomiho lepším týmem, letos žádnou trofej na poli evropských pohárů nezíská.

A to přitom mohla jít v závěru první půle do vedení, Luka Jovič však vstřelil gól, který rozhodčí Carlos Del Cerro neuznal pro ofsajd.

První gól tak padl až v druhém poločase, do vedení šel West Ham. V 62. minutě otevřel gólový účet utkání z penalty střílející Saïd Benrahma. O pět minut později však srovnal Giacomo Bonaventura.

Až na samotném konci utkání Hammers rozhodli. Skvělou akci a především souhru předvedli Lucas Paquetá a Jarrod Bowen, jenž nakonec dopravil míč do sítě.

Byť měla Viola během zápasu více ze hry, ze zisku trofeje pro vítěze Konferenční ligy se raduje West Ham. Nutno podotknout, pro Fiorentinu to je už druhé prohrané finále během posledních dvou týdnů.

Svěřenci Vincenza Italiana prohráli 24. května i finále Coppa Italia, když stejným výsledkem (1:2) podlehli Interu Milán.

Hodně to bolí. Doufám, že se někdo vypořádá s fanoušky West Hamu!

Fiorentina vyprodukovala v zápase proti West Hamu celkem 17 střeleckých pokusů, z nichž ale pouze čtyři zamířily mezi tři tyče. Avšak jasně hovoří i statistika držení míče, 63 % ku 37 % ve prospěch Fiorentiny.

Nakonec to ale Viole nebylo nic platné. V pozápasovém rozhovoru pro Sky Sport Italia hovořil o prohraném finále kapitán týmu Cristiano Biraghi, jenž neskrýval svůj smutek.

„Hodně to bolí. Najít slova, která by popsala ten strašný pocit, který v sobě teď máme, je velmi těžké. Ještě víc bolí, že West Ham nebyl neudolatelný, ale ten zápas budeme analyzovat později,“ uvedl Biraghi v rozhovoru.

„Jsme uvnitř mrtví, zejména proto, že jsme protagonisty na hřišti, ale neseme s sebou celé město, které v posledních dvou nebo třech týdnech ukázalo, jak důležitá je pro ně Fiorentina. I my jsme pro ně hráli a největší smutek je z toho, že se vracíme s prázdnou,“ popisuje kapitán Fioly.

Biraghi se ale také vyjádřil k fanouškům, respektive spíše chuligánům West Hamu. Ti totiž po něm při rozehrávání rohového kopu házeli kelímky od piva. Jeden z příznivců Hammer po něm dokonce hodil předmět, kvůli kterému následně začal Biraghi krvácet z hlavy.

Zbytek zápasu musel kapitán Fiorentiny odehrát s velkým obvazem, načež příznivcům West Hamu jen sarkasticky zatleskal.

„Nemám pocit, že bych měl něco říkat. Nesoudím je, ale doufám, že někdo udělá svou práci a vypořádá se s nimi,“ dodal na jejich adresu.

Zdroje: UEFA, Sky Sports Italia, Twitter – Gianluca Di Marzio

Reklama

Oblíbené