Reklama

Dostat zásah bruslí o centimetr níž, nebolelo by mě už vůbec nic, popsal Konrád své štěstí v neštěstí. Kdy se vrátí na led?

Branislav Konrád je dlouhodobou jedničkou Olomouce, na první start v nové sezoně si ale počká. V přátelském utkání proti Hradci Králové byl totiž zasažen bruslí do krku a měl velké štěstí v neštěstí. Jak incident popsal a jak se nyní cítí?

Je to už dva týdny. Olomouc na svém ledě hostila Hradec Králové v posledním přípravném utkání před novou extraligovou sezonou. Jenže zápas se nedohrál. Sedm minut před koncem byl totiž zasažen bruslí do krku gólman Hanáků Branislav Konrád.

Ten rychle dojel na střídačku, kde padl k zemi. Z přátelského utkání se náhle stala dramatická událost s bojem o život. Slovenský brankář byl odvezen do nemocnice, kde úspěšně podstoupil operaci, při níž byl stabilizován a po níž byl mimo ohrožení života.

Nyní se dle svých slov z rozhovoru pro klubový web cítí vcelku dobře, třebaže stále má nějaké bolesti. Musí nosit nákrčník, stěžuje si tedy, že se tolik nevyspí. „Jsou dobré a horší dny, ale doufám, že se můj stav bude co nejrychleji zlepšovat,“ zůstává optimistický jeden z nejlepších gólmanů v lize.

„Mám přeříznuté nějaké svaly v krku. Ten nejdůležitější, zdvihač hlavy, mi v nemocnici sešili. Mám naštípnutý obratel a zasažené nervy, zčásti necítím rameno. Dle doktorů můžu být rád, že mám “jen” tohle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí,“ popsal Konrád, jaké měl štěstí v neštěstí.

Když rychle běžel na střídačku, domníval se, že mu praskl sval.

„Pak na mě někdo z ledu křičel, že je tam krev. Snažil jsem se to zatlačit a najednou jsem cítil, že jsem měl prsty v ráně. Najednou jsem zpanikařil, protože první, co vás napadne, je přeříznutá tepna. Vzpomněl jsem si na Richarda Zedníka, který takto dostal bruslí do krkavice, a jel hned na střídačku, čímž si zachránil život,“ dodala hvězda Olomouce.

Incident si slovenský gólman velice dobře pamatuje. Ze záznamu jej neviděl a ani nechce. Petr Koukal, který jej zasáhl, se mu omlouval. Konrád však tvrdí, že to nebyla jeho chyba a že takové věci se zkrátka v hokeji stávají.

Ihned po propuštění z nemocnice zamířil strážce olomoucké svatyně na zimní stadion. Informoval o tom i manželku, jelikož bydlí blízko stadionu. Do kabiny prý bude nyní chodit častěji.

Datum jeho návratu zatím není známo, 23. září jej však čeká kontrola na neurologii a ORL, kde se dozví více. Očekává, že bude moci sundat nákrčník, domluví se na rehabilitacích a lehčích trénincích. Pochopitelně doufá, že se vrátí na led co nejdříve.

V zápase s Mladou Boleslaví fanoušci vyvolávali jeho jméno, o čemž byl informován. V závěru rozhovoru tedy poděkoval za podporu nejen jim, ale i celému personálu nemocnice, v níž se o něj postarali.

Zdroj: HC Olomouc

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené