Dostali jsme facku hned na úvod, říká kouč Václav Jílek

Sparta opět nevstoupila do nového ročníku Fortuna ligy tak, jak chtěla. Hned první kolo přineslo zaváhání se Slováckem, ještě k tomu před vlastními fanoušky. Na pozápasové tiskové konferenci se trenér Jílek vrátil i k chybě Guelora Kangy, jež předcházela prvnímu gólu hostů. 

Zdroj: sparta.cz

Spartě chyběla na začátku utkání větší aktivita. „Do zápasu jsme vstoupili pro mě nevysvětlitelně špatně. Fotbal je v tomhle neúprosný. Pokud do toho nedáte od začátku všechno, tak to těžko doháníte. Neříkám, že kluci nechtěli, ale nebylo to viditelné. U některých hráčů mi chyběla pracovitost a zarputilost,“ uvedl kouč Jílek.

První gól Slovácka jde za Kangou. „Ta ztráta je pro mě naprosto nemyslitelná. Je to taktické selhání hráče. Z mého pohledu je to naprosto nezvládnutá situace, která dává ráz utkání. Velká taktická nedisciplinovanost, věci, které se opakují. Kanga je naopak schopen situace v posledních třiceti metrech hřiště řešit velmi dobře. Pokud se ale těchto chyb nevyvarujeme, nemůžeme být úspěšní,“ pokračoval třiačtyřicetiletý trenér.

Spartu by neměla první prohra položit. „Taky jsme si představovali jiný začátek. Dostali jsme facku hned na úvod. Nemyslím si, že bychom byli slabí, abychom nevěřili cestě, na kterou jsme se vydali. Víme, že ta cesta nebude jednoduchá a bude na ní spousta překážek. Věřím, že až se nám vrátí zranění hráči do tréninkového procesu, že se naše kvalita zvýší,“ řekl po neúspěšné premiéře trenér Václav Jílek.

David Moberg Karlsson v zápase nebyl vidět. „Nepracoval tak, jak jsme si představovali. Víceméně nepostoupil žádný osobní souboj a Slovácko na tom mělo založenou hru.  Z mého pohledu to bylo málo. Za stavu 0:2 jsme proto sáhli k této variantě, kdy jsme dali druhého hráče do vápna,“ vysvětlil Jílek, proč byl Švéd vystřídán.

Martin Hašek by hru Sparty výrazně oživil. „Myslím, že Martin Hašek by nám kreativitu přinesl. Ukazoval to velmi dobře i v přípravě. Pokud chceme hrát rychlý kombinační fotbal, potřebujeme kreativní hráče. Potřebujeme velkou dávku sebevědomí a kvalitu v rozhodování a ta vychází od stoperů. Tam byl taky velký prostor pro zlepšení,“ komentoval přínos třiadvacetiletého záložníka.

Nový kouč Sparty nakonec pochválil i fanoušky. „Chtěl bych říct, že byla fantastická atmosféra. Přijde 15 000 lidí a my se jim odvděčíme takovýmto způsobem. Beru to jako velkou výzvu, jsme schopni se s tím poprat a změnu ukázat za týden.“

3 KOMENTÁŘE

  1. Už před zápasem jsem tvrdil že Heca je mnohem lepší v organizovani obrany než Nita.Kolik ještě toho musí Zahustel skazit než ho přestanou stavět. V přípravě na jeho místo zkoušely Sacka.Urcite zdařile zastoupil Zahustela. Kanga to je kapitola sama zasebe neustále požaduje míč i když jeho spoluhráči jsou lépe postavení. Kazí tím rychlejší a lepší rozehrávky.Hrozne s tim spomaluje a kazí souhru.Hlozek je velký talent ale včera byl vystřídání po 15 minutách. Potřebuje usměrnit.

  2. Rudolfe nauč se nejdřív trošku češtinu a pak si dej facku. Až potom začni obhajovat ty rudý komanče…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..