Dortmund hledá obránce! Přijde kapitán Arsenalu, nebo se vrátí Hummels?

Borussia Dortmund zažila rozporuplnou sezonu. V první řadě úžasnou, jelikož asi ani nejzarytější fanoušci neočekávali, že se jejich oblíbenci budou rvát o titul až do posledního kola. V řadě druhé však panovalo zklamání, jelikož k zisku titulu nakonec nedošlo. Proč? Jedním z faktorů mohla být nestabilita ve středu obrany, ať už kvůli zraněním či nezkušennosti mladých stoperů. Nelze se tak divit, že tento post chce vestfálský celek posílit.

Embed from Getty Images

Druhý nejlepší útok, čtvrtá nejlepší obrana. Toť vizitka Dortmundu v uplynulé sezoně Bundesligy. Útok šlapal poměrně bez potíží a dá se říci, že zde úplně bota vestfálský celek netlačila. Přec jen Borussia nastřílela pouze o sedm gólů méně než první Bayern.

V obraně už to bylo poněkud horší. V 34 zápasech inkasovat 44 branek sice není tragédie, ale chcete-li hrát o titul, měla by tato statistika vypadat lépe. To by mohl potvrdit právě bavorský gigant, který si zajistil titul. Inkasoval pouze 32 branek, což činí méně než jeden inkasovaný gól. Sice měl až druhou nejlepší obranu, v této statistice je lepší pouze Lipsko, ale k titulu to v kombinaci s produktivním útokem stačilo. Ačkoliv tak tak.

Dle tří již uskutečněných přestupů se dá říci, že vedení žlutočerných ví, kde je potřeba posílit. Zbývá tak dořešit ještě dvě věci. Hrot a stopera, přičemž právě stoper by měl být prioritou. To v rozhovoru zmínil i zakladatel fanklubu Borussie Dortmund: „Všichni naši mladí stopeři jsou výborní a mají hodně potenciálu do budoucnosti, ale chtělo by to někoho, kdo by je trošku řídil a předal jim zkušenosti.“

Embed from Getty Images

Tato slova potvrzují i spekulace z posledních dní. Mluví se totiž hned o třech jménech, která by mohla tento post v Dortmundu posílit. Ve všech případech se jedná o zkušené obránce, kteří by mohli a měli plnit roli vůdčích osobností.

Britské médium The Guardian informuje o tom, že se Borussia zajímá o kapitána Arsenalu Laurenta Koscielnyho. Za 33letého obránce má londýnský celek požadovat částku okolo 11 milionů euro, což by pro německý klub neměla být příliš závratná částka.

Na obzoru jsou však další dvě velké ryby. Bayern hodlá omlazovat obranu, což potvrdil příchod Pavarda či Hernandeze. Ideální sezonu navíc neprožila dvojice Hummels a Boateng, přičemž se u obou hráčů mluví převážně ve spojitosti s odchodem. Zároveň oba mají být na radaru Dortmundu.

Mats Hummels by se tak pouze ve svých 30 letech vracel do již velice dobře známého prostředí. O přestupu se má již vyjednávat a mnichovský gigant má podle deníku Bild za hráče požadovat 15 až 20 milionů euro. Příchod Boatenga je méně pravděpodobný, jelikož se nedá očekávat, že by klub svého srdce opouštěl příchodem ke konkurenci.

Jak přestupové šachy v podání Dortmundu dopadnou?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..