Dopady koronaviru na fotbal? Kluby ztratí 324 miliard korun, vyplývá z analýzy organizace FIFA

Mezinárodní federace fotbalových asociací si nechala udělat analýzu toho, jak velký dopad bude mít pandemie koronaviru na fotbalové kluby. A výsledek není vůbec pozitivní. Ztráta 324 miliard korun bude kluby hodně bolet a do budoucna je to hodně ovlivní!

FIFA By Steindy (talk) 2258, 30 March 2017 (UTC) - Own work, CC BY 3.0
Zdroj: Wikimedia

Nutno dodat, že tato analýza počítá s tím, že se bude vše navracet podle současného trendu do normálu. V případě, že se bude koronaviru i nadále dařit, ztráta bude ještě daleko výraznější než tato ohromná suma.

Nejvíce zasažené jsou samozřejmě evropské celky, okolo nichž se vše točí a na něž jsou napojeny kluby z ostatních kontinentů, které se zaměřují a žijí především z výchovy mladých talentů.

Nemožnost vyplácet vysoké sumy, které byly mimoevropskými celky požadovány, spustí velkou lavinu a ta se postupem času promítne všude, logicky nejvíce na těch nejchudších místech světa (především na vesnicích, což je vidět už i u nás v ČR), které přijdou i o tu trochu peněžních prostředků potřebných pro své fungování.

FIFA tak poskytne více jak 30 miliard dolarů na pomoc svým členům, aby alespoň částečně zmírnila jejich ztráty.

Na druhou stranu je určitě pozitivní, že se fotbal opět vrátí alespoň na nějakou dobu nohama zpět na zem, jelikož například přestupová částka 222 milionů eur, kterou Barceloně muselo zaplatit PSG, byla už přes čáru!

Zdroj: FIFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.