Dopady koronaviru na fotbal? Kluby ztratí 324 miliard korun, vyplývá z analýzy organizace FIFA

Mezinárodní federace fotbalových asociací si nechala udělat analýzu toho, jak velký dopad bude mít pandemie koronaviru na fotbalové kluby. A výsledek není vůbec pozitivní. Ztráta 324 miliard korun bude kluby hodně bolet a do budoucna je to hodně ovlivní!

FIFA By Steindy (talk) 2258, 30 March 2017 (UTC) - Own work, CC BY 3.0
Zdroj: Wikimedia

Nutno dodat, že tato analýza počítá s tím, že se bude vše navracet podle současného trendu do normálu. V případě, že se bude koronaviru i nadále dařit, ztráta bude ještě daleko výraznější než tato ohromná suma.

Nejvíce zasažené jsou samozřejmě evropské celky, okolo nichž se vše točí a na něž jsou napojeny kluby z ostatních kontinentů, které se zaměřují a žijí především z výchovy mladých talentů.

Nemožnost vyplácet vysoké sumy, které byly mimoevropskými celky požadovány, spustí velkou lavinu a ta se postupem času promítne všude, logicky nejvíce na těch nejchudších místech světa (především na vesnicích, což je vidět už i u nás v ČR), které přijdou i o tu trochu peněžních prostředků potřebných pro své fungování.

FIFA tak poskytne více jak 30 miliard dolarů na pomoc svým členům, aby alespoň částečně zmírnila jejich ztráty.

Na druhou stranu je určitě pozitivní, že se fotbal opět vrátí alespoň na nějakou dobu nohama zpět na zem, jelikož například přestupová částka 222 milionů eur, kterou Barceloně muselo zaplatit PSG, byla už přes čáru!

Zdroj: FIFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.