Dominik Hašek moralizuje v kauze uniklé nahrávky z hokejové kabiny. Skončil u mě, říká trenér Stloukal

Martin Stloukal. Jméno, které nedávno ještě široká veřejnost neznala. Po uniklé nahrávce z šatny dorostenců extraligového klubu Technika Brno je tomu úplně jinak. Přepis proslovu trenéra Stloukala totiž naplnil místní média. K případu se vyjadřují odborníci i jejich samozvaní kolegové. Pozadu nemohl zůstat ani Dominik Hašek.

Zdroj: hcdynamo.cz

Martin Stloukal je svérázným typem trenéra. Co na srdci, to na jazyku. Kdo (nejen ve sportu) někdy pracoval s mládeží ve věku patnácti až šestnácti let, ví, jak složité to může být. S hráči cloumá puberta, každý má svou hlavu.

Trenéři se shodují, že obzvláště u generace tzv. mileniálů se vytrácí přirozený respekt k autoritám. Do toho si připočtěte vstupování rodičů do tréninkového procesu, snahu o nenásilnou výchovu jejich ratolestí, apod. Vznikne Vám velmi výbušný mix. Někdy je toho na psychiku trenérů až moc.

Martin Stloukal patří k trenérům, který po špičkách kolem mládeže nenašlapuje. Je přesvědčen, že řád a tvrdší přístup hráčům tohoto věku jen prospěje. Poté, co se dorostenci Techniky Brno vrátili po pauze způsobené koronavirovou pandemií viditelně nepřipravení, bouchly v něm saze.

Bůh ví, co všechno jeho výstupu předcházelo, trenérovi se však obecně nelíbil přístup jeho svěřenců. Emotivní řeč si každopádně některý z hochů potají nahrál a následně ji zveřejnil na internetu. Celou nahrávku si můžete poslechnout zde.

Proslov trenéra Stloukala, který má zkušenosti s koučingem v několika zahraničních ligách, vytvořil dva tábory. Do skupiny “schvalovatelů” patří třeba Stloukalovy zaměstnavatelé či by se do něj dal částečně zaškatulkovat Marian Jelínek. Do skupiny “odpůrců” se zařadil Dominik Hašek.

Ten ve svém vystoupení pro televizní stanici CNN Prima News vyřkl následující názor: “Připadalo mi, že ten člověk kluky vyloženě urážel. S některými věcmi se snad souhlasit dá, ale s většinou naprosto ne. Používal neakceptovatelná slova, která vůbec nepatří do sportu a už vůbec ne k mládeži.”

Dominátor se zároveň jasně postavil proti rasistickým narážkám, které Stloukal vyřkl na adresu brněnských prodejců kebabu.

“Rasistické výrazy v kabině jsou naprosto neakceptovatelné. Tenhle člověk v tuhle chvíli a za této situace nemá u mládeže co dělat. Naprosto jasně si za tím stojím. Xenofobní věci? To prostě neexistuje a nechci, aby takoví lidé pracovali s mládeží,” uvedl budoucí kandidát na prezidenta Hašek.

Jak jsme však již přinesli v předchozím článku, zrovna Dominik Hašek by nikoho poučovat příliš neměl. Mnoho lidí mu nemůže zapomenout situaci z roku 2003, kdy vážně zranil protihráče v zápase in-line hokeje.

Zranění nevznikla v důsledku “standardního” souboje ani v rámci nešťastné nálady, Hašek svého soka zezadu “ztrestal” údery hokejkou do oblasti krku a hlavy. Pak byl ještě před soudem schopen tvrdit, že na hráče spadl. Tuto velkou aféru Haškovi nemůže zapomenout ani Stloukal.

Osobní názor autora článku je takový, že až na pár slov v proslovu k hráčům Martinu Stloukalovi nelze absolutně nic vytknout. Více takových!

Zdroj: Deník Sport, Sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pan Dominik Hašek je , podle mne nevzdělaný tlachač, kterého není třeba brát vážně…Něco, jako Novotný z Řeporyjí…

 2. Dominik Hašek je nebezpečný woke šílenec, kterých je na západě od nás, bohužel plno. Pokud by “Dominátorů” bylo více, skončí náš hokej jako zábava pro skupinku černých migrantů v jejich muslimském ghetu.

 3. Opravdu chce Hašek moralizovat? A to k tomu ještě používá argument o vlivu na mládež? Sám dobře ví, že platí pravidlo o tom, co se v kabině uvaří, tak se tam také sní. Asi by se dnes nechtěl vyjadřovat k tomu, co se odehrálo po posledním titulu Pardubic s jeho účastí. A jaký vliv asi na mládež měl záběr čt na hrdinu vylitého jak kýbl? Prostě to samé jako s tím in-line hokejem.

 4. ále no tak, copak jste už někdy slyšeli od Haška něco smysluplného IQ tykve , akorát že ta CNN jej upředňostňuje. I když v té emerice už jsou taky rádi, že vypadl …vždyt už jej tam nikdo nechtěl.

 5. Slyším o tomto Stloukalově proslovu již týden, ale teprve nyní jsem ji jej poslechl. Není to standartní proslov trenéra, ale pokud se někomu zdá, že je na teenagery příliš vulgární, ať si poslechne třeba ..náctileté holčičky s cigárou v hubách, kde se to vybranými slovy jen hemží. A oni kluci mezi sebou nemluví jinak. Hrát si na moralistu či nerasistu je snadné a je to in. Pokud chce něco s těmi dospívajícími hokejovými hlavami dokázat, musí užívat slovník jako oni. Neříkám, že je to správné, ale plně jej chápu. I přesto, že jsem vždycky fandil Kometě….
  Stloukalovi držím palce!!

 6. Jen mohu souhlasit s výše uvedenými komentáři. Přes vysoku sportovní úroveň, kterou kdysi měl, je člověk nepříliš dobrých vlastností (ano surovost, ale také lakomství a také nedostatek pokory). Proslov pana Stloukala má hlavu a patu a přesně v duchu jakým ti mladí mezi sebou mluví … HOWGH!!!

 7. Pan Dominik Hasek ma naprostou pravdu, Stloukalovo zvasty o cikanskych prodejcich kebabu jsou rasisticke a do sportu nepatri!!

  • On ale těch pár slov, která lidi tak strašně bouří, PROTOŽE JE TO PO VZORU USA AKTUÁLNĚ IN, zmínil v kontextu přirovnání, či s nadsázkou … věnoval tomu asi 3s proslovu!
   “Tonoucí se stébla chytá” … asi jinak bych na negativní reakce nereagoval!
   Nehledě na fakt, že kebab prodávají hlavně turci, nebo vietnamci … alespon podle toho, co jsem měl možnost poznat.
   Hašek je hlupák, který se nechal koupit pro zcela nesmyslnou kandidaturu na prezidenta … tady nejsme v USA, aby prezidentoval kde jaký šašek! Jako golman byl extra třída, světová jednička, ale jako politik to totální trouba bez špetky rozhledu, znalostí a zkušeností … s ním na hradě = ještě větší ostuda jako Čaputová na Slovensku. ALe tak hlavně že z toho padne nějaký ten krejcar … na blití.

 8. Bohužel, i Dominik, toho času ve stavu Božském ( hokejovém ) po Naganu zcela oprávněně opěvován a veleben.
  Ale po té, co jeho soukmenovci Šlégr apod. čuchli k politice, protože to je přeci jen partaj, kde nemusíte moc vědět, stačí být známý ( přitáhnout voliče ) a poslouchat své náměstky, jak se říká nově v podstatě soudobým politrukům …
  Že se totálně shodí v očích veřejnosti netřeba asi říkat. Guma si vstoupil do politiky, ale jako řadový člen, který ani o vyšší ambice nestál … za to Domnátor, ten už skončil u mnohem více lidí! Absolutní neúcta k prezidentovi ( ať je jaký je, ale byl legitimně zvolen většinou voličů ) a další jeho komentáře a výroky, jej spolehlivě z trůnu hokejového Boha shodily …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.