Reklama

Ďolíček jsme si zamilovali. Pro nás je to skvělé fotbalové prostředí, těší Čelůstku pražský azyl

Tomáš Čelůstka má před sebou s Pardubicemi další sezonu ve vršovickém azylu, kde se ovšem celému týmu líbí a navíc to nemají ani tak daleko. Co řekl k nepovedenému startu do sezóny a jak prožíval s bratrem Euro 2020?

Úvod sezony vám nevyšel podle představ, když jste inkasovali během 2 zápasů 5 gólů (rozhovor vytvořen před utkáním Pardubice vs. Mladá Boleslav). V obou případech jste prohrávali hned z kraje utkání. Příprava byla přitom alespoň výsledkově povedená. Co podle Vás šlo špatně?

Je pravdou, že jsme inkasovali hodně gólů a některé byly z kategorie hodně laciných. Špatně bylo to, že jsme nechytli ani v jednom případě začátek zápasu a potom už se nám to těžce dohánělo proti soupeřům, kteří mají bezesporu velkou kvalitu.

Naopak jste ale dali 4 góly, což je na druhou stranu velmi pozitivní.

Vstřelené branky jsou rozhodně pozitivem a dá se na tom stavět, ale zároveň se musíme vyvarovat chyb v defenzívě a poté můžeme být úspěšní.

Již druhý ročník dojíždíte na domácí zápasy do Prahy. Jak se vám v Ďolíčku hraje a jak náročné to cestování pro vás je?

Ďolíček jsme si zamilovali. Pro nás je to skvělé fotbalové prostředí a jsme moc rádi, že zde můžeme hrát své domácí utkání. Cestování vůbec neřešíme, Z Pardubic jsme zanedlouho v Praze.

Jaké cíle máte s Pardubicemi pro letošní ročník?
Loňským ročníkem jsme si laťku zvedli hodně vysoko. I nadále se chceme rvát o vyšší pozice a vyhnout se tak boji o záchranu. Mé osobní ambice zůstávají stejné, chci být maximálně platným hráčem pro náš tým a tím pádem podávat dobré a stabilní výkony.

Jakou máte v Pardubicích partu?
Partu máme úžasnou. Pardubice si hodně zakládají na charakteru hráče, ten nás zdobí. Táhneme všichni za jeden provaz. V kabině se bavím se všema stejně, vybrat jednoho hráče bych nedokázal.

Jací jsou fanoušci Pardubic?
Pardubáci jsou perfektní, máme jejich neustálou podporu i přesto, že se nám nějaké zápasy nepovedou, stále nás hodně podporují. Patří jim náš obdiv a velké díky.

Jak vzpomínáte na Vaše angažmá v Opavě?
Na mé angažmá v Opavě vzpomínám jen v dobrém. Mám tam stále spoustu kamarádů, Opavu mám v srdci a navždy ji mít budu.

Proč jste přestoupil do Pardubic?
Po postupu do ligy už se mnou klub nepočítal. Dodnes mě to mrzí, ale nemám to Opavě za zlé, protože bych se nikdy neocitl v Pardubicích a nedokázal bych s Pardubicemi to, co jsme dokázali. Vše je tak, jak má být.

Jste spokojený s Vaším současným angažmá?
V Pardubicích se mi moc líbí. Jsou mým zlomovým bodem v kariéře. S angažmá v Pardubicích jsem pochopitelně moc spokojený, ale stále na sobě musím hodně pracovat.

Jak jste s bratrem prožíval EURO 2020, kde naši fotbalisté dosáhli velkého úspěchu? Byl jste také na nějakém utkání osobně?

S bráchou jsme byli denně v kontaktu, jak jemu, tak celé repre jsem držel palce. Kluci udělali velký úspěch pro naší zem. Osobně jsem se byl podívat na osmifinále proti Nizozemsku v Budapešti – nádherná atmosféra a krásný výsledek, moc jsem si to užil.

Co plánujete v budoucnosti, chtěl byste u fotbalu zůstat, nebo už máte v hlavě jiné plány?

Před dvěma týdny mi bylo 30 let a je pravdou, že už bych pomalu měl myslet na zadní vrátka. Mám ale fotbal natolik rád, že momentálně nedokážu přemýšlet nad tím, co bude potom. Ovšem věřím, že u fotbalu zůstanu, přál bych si to.

Kvíz

Fotbalový vzor?
Můj brácha.

Oblíbený tým v České republice?
Pardubice.

Oblíbený tým v zahraničí?
Chelsea FC.

Adidas nebo Nike?
Ani jedno, mám rád Pumu. Pokud bych však musel zvolit, tak raději Adidas.

Messi nebo Ronaldo?
Ronaldo.

Slavia nebo Sparta?
Oba stejně, jsou to dva největší kluby v Česku a mají můj velký respekt.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené