Reklama

Dojde ke změně? Ve středu se bude rozhodovat o budoucnosti Krále v čele svazu

Prezident českého hokejového svazu Tomáš Král v pondělí poprvé předstoupil před média, aby se vyjádřil k údajné spolupráci s StB, o níž informoval deník Sport. Co na tiskové konferenci řekl?

V minulém týdnu zveřejnil deník Sport obsáhlý článek, který se věnoval spolupráci prezidenta českého hokejového svazu Tomáše Krále s StB v minulém režimu. V pondělí tak šéf hokejového svazu uspořádal tiskovou konferenci, aby vše vysvětlil.

Král měl ve svých 23 letech souhlasit se spoluprací se Státní bezpečností a předávat informace veřejné kontrarozvědce.

Svou spolupráci s kontrarozvědkou nepopřel, podílel se prý na prověřování záležitostí souvisejících s ochranou státního tajemství, prověrkami jeho nositelů a šetření mimořádných událostí v armádě.

Že by ale donášel a udával? To už šéf hokejového svazu popřel. Celá kauza je však velkým tématem.

Král tedy na středu svolal schůzi výkonného výboru ČSLH, kde se bude řešit jeho budoucnost. Členové budou hlasovat o jeho odvolání.

Sám Král se jednání účastnit nebude, hlasování bude anonymní. Výsledek bude současný šéf svazu respektovat, ať dopadne jakkoliv.

Českému hokeji dělá prezidenta již 13 let, kritice čelí často i kvůli úpadku zdejší hokejové kvality. Tato kauza je tedy jen jedním z mnoha důvodů, proč Král čelí kritice.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené