Do Českých Budějovic se po sedmi letech vrací extraliga! Play-off o postup se kvůli koronaviru hrát nebude

Vzhledem k šířícímu se koronaviru rozhodl Výkonný výbor Českého hokeje předčasně ukončit druhou nejvyšší soutěž bez play-off. Ve 2. lize se poté sáhlo ke kompromisu, kdy do boje o postup zasáhnou jen tři celky. Extraliga je pozastavena.

Zdroj: hokej.cz

Štěstí v neštěstí. Asi tak by se dala pojmenovat situace Motoru České Budějovice. Hokejový klub, který se usilovně snaží již sedm let, kdy byla extraligová licence převedena do Hradce Králové, přivést extraligu zpět na jih Čech, se konečně dočkal. Pravděpodobně všichni by si ale přáli, aby cesta do nejvyšší soutěže proběhla podle zvyklostí.

Po opatření omezující počet lidí nejen na sportovních akcích kvůli pandemii koronaviru musí fotbalové i hokejové soutěže dělat různé kompromisy. Extraliga je prozatím do konce března pozastavena. Může se tak stát, že nakonec vůbec nebude mít vítěze. Sestupujícím ale stoprocentně bude Jágrovo Kladno, které v příští sezoně nahradí České Budějovice.

Na středeční schůzce týmů Chance ligy bylo dohodnuto, že pokud bude druhá nejvyšší soutěž zrušena, měl by se postupujícím a vítězem stát právě jihočeský Motor. A to třeba i díky jeho více než čtyřicetibodovému náskoku na čele po základní části. Výkonný výbor Českého hokeje se po zrušení play-off Chance ligy tímto usnesením řídil.

Dále ve 2. lize, tedy třetí nejvyšší soutěži, se tradiční play-off také ruší. O vstupenku do Chance ligy se utkají dvoukolovým systémem pouze vítězové jednotlivých skupin, konkrétně Vrchlabí, Šumperk a Kolín. Vzhledem k neustále se měnící situaci, se však tyto boje možná vůbec konat nebudou.

Dále byly ukončeny všechny mládežnické soutěže.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Gratulace a skvělá výměna za z….é Kladno s jejich Jardíkem který bude jistě rád že se mu splní co ještě v lednu chtěl – uzavřit po letošnim ročníku ligu a od přiští by již z 2.ligy nebylo možné postoupit ! 😁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...