Reklama

Diváci na pohárové derby? Zatím ne. Proč se na ligu může a na pohár nesmí?

Ministerstvo zdravotnictví od začátku května rozjelo pilotní projekt, jak vrátit alespoň část fanoušků na tribuny. Bylo povoleno 10 % kapacity stadionu, dostalo se tak napříč ligou na 5 356 diváků. Na středečním pohárovém utkání mezi Spartou a Slavií bude ale dost možná opět prázdno. Proč?

Zdroj: SK Slavia Praha

Povolení alespoň části diváků totiž vyjednala Ligová fotbalová organizace pro své soutěže FORTUNA:LIGU a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU.

Mol Cup ovšem spadá pod hlavičku FAČR. A ten žádnou podmínku nedostal. Proto zatím není jisté, zda na pohárové utkání budou moct fanoušci.

Není moc pochopitelné, proč se soutěže v tomto aspektu rozdělují. Jde o stejné týmy, stejné hráče, stejné podmínky a pravidla. Nezměnilo by se vůbec nic.

“Posouváme start rezervace míst na MOL Cup na 16:00. Klub stále neobdržel od FAČR ani od Ministerstva zdravotnictví potvrzení, že se pilotní program umožňující využití 10 % kapacity stadionu vztahuje také na tuto soutěž. Věříme, že do té doby dostaneme finální stanovisko,” uvedla Sparta ve svém prvním prohlášení.

Ani po čtvrté hodině se ale stanovisko nedozvěděla. “Klub stále čeká na potvrzení ze strany FAČR, že na středečním utkání budou moci být fanoušci. Očekáváme, že potvrzení bychom měli obdržet v úterý dopoledne. Pokud to tak bude, rezervaci vstupenek spustíme v úterý v poledne,” dodal klub z Letné na twitteru.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jediným důvodem proč nepustit fanoušky na zápas je očekávané vítězství Sparty.Dočkal-boys si se Slávií lehce poradí a jasně ukáže,kdo jsou vládci Prahy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené