Spojte se s námi

Fortuna liga

Dilema ve Spartě! Komu prodloužit smlouvu a s kým se naopak rozloučit?

Publikováno

dne

V létě skončí na Letné smlouva hned osmi hráčům. Mezi nimi najdeme i Guélora Kangu, Semiha Kayu či Martina Frýdka. Před Spartou tak stojí těžké rozhodnutí. Komu by měla smlouvu prodloužit a s kým by se měla naopak rozloučit?

Zdroj: sparta.cz

Podle informací deníku Sport je velice pravděpodobné, že Spartu v létě opustí trio Kanga, Kaya a Mandjeck. Díky tomu ušetří Daniel Křetínský velké množství peněz. Sice hráči odejdou zadarmo, avšak součet jejich ročních platů činí zhruba 88 milionů korun.

Dalším hráčem, kterému v létě vyprší na Letné smlouva, je pětadvacetiletý útočník Lukáš Juliš. Ten v zimě zamířil na půlroční hostování do Sigmy Olomouc, kde ve třech ligových zápasech vstřelil čtyři góly, čímž si jednoznačně řekl o šanci i ve Spartě.

Pátým hráčem je Costa Nhamoinesu. Již 34letý obránce ze Zimbabwe se sice už v základní sestavě neobjevuje, avšak je oblíbencem u fanoušků, a tak by prodloužení smlouvy, alespoň o rok, nebylo od věci.

Smlouva vyprší rovněž i Martinu Frýdkovi. Osmadvacetiletý odchovanec Sparty patří mezi stabilní členy základní sestavy. Navíc dokáže zahrát na více postech a je možné, že rodáka z Hradce Králové budeme vídat v rudém dresu i nadále.

Zbývá Ondřej Zahustel a Lukáš Štetina. První jmenovaný se ve Spartě nikdy moc neprosadil a nezískal si ani přízeň fanoušků. V současné době hostuje ve Slovácku, kde se jeho výkony zlepšily. Není tedy vyloučeno, že tým z Uherského Hradiště bude chtít získat bývalého hráče Mladé Boleslavi natrvalo.

To slovenský stoper Lukáš Štetina se v posledních třech zápasech před nucenou pauzou vždy objevil v základní sestavě letenských. Na postu středního obránce má ale trenér Václav Kotal dost alternativ. V létě se navíc z hostování vrátí i Dominik Plechatý, a tak by nemuselo pro Lukáše Štetinu zbýt místo.

Finální rozhodnutí ovšem bude na Tomáši Rosickém. Jak se rozhodne, se dozvíme v následujících týdnech či měsících.

Reklama

Oblíbené