Spojte se s námi

La Liga

Diego Godín rekordmanem

Publikováno

dne

Atlético Madrid o víkendovém zápase pouze remizovalo doma s Villarrealem. Zápas měl zvláštní význam pro stopera domácích Diega Godína. Ten v tomto zápase nastoupil k jubilejnímu 315 startu. Godín se tak stal zahraničním hráčem s nejvíce starty. Tímto startem překonal dosavadní rekord Brazilce Luise Perea.

Godín vyrostl pro velký fotbal v domácích uruguayských klubech Cerro a Nacional. Poté následoval přestup do Villarealu, kde strávil 3 sezóny a byl důležitým článkem týmu. Před sezónou 2010/2011 přestoupil do Atlética, kde je dosud. Všechny sezóny patřil k základním kamenům defenzivy a nejvytíženějším hráčům.

http://gty.im/863509164

Godín je také důležitým členem reprezentace Uruguaye. Jedinou malou slabinou tohoto 187 cm vysokého stopera je časté inkasování karet. Nyní již jednatřicetiletý stoper má přednosti zejména ve vzdušných soubojích. Umí také hrát dobře po zemi, jeho dlouhé pasy jsou pověstné. Vůdčí schopnosti tohoto hráče jsou k nezaplacení a obranu Atlética již několik let prakticky řídí právě on.

Závěrem nezbývá nic, než jen popřát Godínovi ještě mnoho let aktivní kariéry a další úspěchy, ačkoliv úspěchů tento hráč dosáhl již několik – titul v La Lize a v uruguayské Primera Divisón, vítěz Copa del Rey a Super Cup, dále dvě výhry v UEFA Super Cup a jedno prvenství v EL. Na mezinárodní scéně patří k největším úspěchům výhra v Copa America 2011.

Reklama

Oblíbené