Diego Costa řeší soud, hrozí mu půl roku natvrdo!

Diego Costa se na fotbalovém hřišti neštítí hře mimo pravidla, o tom už jsme se přesvědčili. Nyní však Costovi hrozí nikoliv červená karta, ale daleko přísnější trest. Nikoliv za sportovní prohřešek, ale finanční.

Zdroj: www.twitter.com/diegocosta

Čím se španělský útočník provinil? Costa je dle serveru Skysports obviněn z daňových podvodů ve výši 900 tisíc liber. Obnos měl odvést státu právě na daních, avšak finančnímu úřadu ve Španělsku úmyslně zatajil příjmy obdržené v době přestupu do Chelsea.

A nejedná se o příjmy v malé výši. Soudce pracuje s částkou 4,63 milionů euro. Dalším proviněním Diega Costy má být fakt, že nepřiznal příjem z osobnostních práv přesahující 900 tisíc liber.

Co bývalému útočníkovi Chelsea a současnému zaměstnanci Atlétika Madrid hrozí? Šest měsíců za mřížemi a pokuta ve výši 450 tisíc liber! Španělsko však má zajímavé pravidlo – z trestu odnětí svobody do výše dvou let se lze vyplatit.

Není překvapením, že by se Costa uchýlil k takovému řešení, tím spíše, když by mu k tomu stačilo z kapsy vytáhnout “jen” dalších 33 tisíc liber.

Mluvčí klubu k případu uvedl následující: “Diego Costa již několik měsíců zpátky souhlasil s trestem a je připraven zaplatit požadovanou pokutu. Tento týden by měl být vynesen rozsudek, očekává se, že prokurátor na danou dohodu přistoupí.”

Týden před obnoveným startem La Ligy by jak Atlético, tak Diego Costa jistě chtěli řešit jiné věci než soudní tahanice.

Použitý zdroj: www.skysport.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co se děje s Brabcem? Místo trofeje si špatnými výkony řekl o předčasný odchod

Když se vracel ze zahraničí domů, vyvolala jeho volba velký poprask. Místo návratu do Sparty, které je odchovancem, zvolil Viktorii Plzeň. Západočechům měl pomoct k trofeji či postupu do Evropy.

Fantazie! Petra Kvitová za hodinu smetla soupeřku a vítězí na turnaji v Dauhá

Petra Kvitová dokázala ve finále porazit španělskou konkurentku Garbine Muguruzaovou a vyhrává tak po dvou setech turnaj v Dauhá!

Mstivý Tvrdík! Fotografovi, který vyfotil Prymulu, vystavil stopku na stadion

Jaroslav Tvrdík, šéf představenstva pražské Slavie, vystavil stopku fotografovi, který v utkání proti Leicesteru vyfotil Romana Prymulu ve VIP lóži. Jedná se snad o odvetu?