Dembélé by mohl za vynechání zdravotní prohlídky dostat tučnou pokutu

Bez dohry pravděpodobně nezůstane případ z minulé soboty, kdy měl den po zápase absolvovat Ousmane Dembélé zvláštní vyšetření kvůli problémové oblasti, kterou si opět zranil. Pokud tento problém zatajil – jelikož byl oficiálně potvrzen až v pondělí – zadělal si mladý Francouz na trable.

http://gty.im/1162982716

Včera spatřila světlo světa informace, že Ousmane Dembélé může čelit finanční pokutě za možné zatajení zdravotních potíží, které měly odhalit sobotní testy pod záštitou klubu. Hráč ale místo toho strávil volné dny se svou rodinou a pokud věděl o zranění, jedná se o velmi vážné přestupek.

A to nejen v klubové hierarchii. Takový popis totiž má ve svých stanovách jak ligová asociace LFP, tak ta hráčská pod akronymem AFE. S incidenty podobného typu se vypořádává na konci ročníku a níže vám přinášíme konkrétní částky, které může Dembélé zaplatit v rámci pokuty.

Nesplnění příkazů, které zahrnují vážné porušení disciplíny nebo způsobuje vážnou újmu klubu či organizaci, včetně porušení sankce,“ zní konkrétní část 6.5 v pravidlech a za takové nesplnění lze považovat i pokud cestoval do zahraničí a věděl o svém zranění, jenž jej vyřadilo na 5 týdnů.

A takový faktor uškodil klubu. Nyní jej může čekat 11 až 30 dní bez výplaty. V případě toho nejmenšího by přišel o 360 tisíc eur (čistého), u měsíčního distancu pak o rovný milion. I kdyby nebyl Dembélé takto suspendován, může jej čekat zaplacení sumy 215 tisíc eur brutto.

Pokud to bude bráno za závažný přestupek pak by mu bylo strháváno 25 % ze své měsíční mzdy (do prvních 100 tisíc). V hrubém vydělává bývalý hráč Borussie Dortmund zhruba 2 miliony a 10 % z přesnější sumy 1,9 milionů za měsíc dělá pokutu 190 tisíc.

Ta by se přidala k výše popsaným pětadvaceti tisícům. V rámci přestupku střední úrovně by rodák z Vernonu musel zaplatit 150 tisíc eur a za vůbec nejnižší úroveň zhruba polovinu (76 270 €). Web zatím k tomuto nevydal žádné oficiální prohlášení – pouze informaci o zranění.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia je top tým, nebude lehké ji porazit, tvrdí trenér Leverkusenu. Teprve se uvidí, kdo je favorit, zní od hráčů

Slavia ve druhém kole Evropské ligy přivítá německý Leverkusen, momentálně čtvrtý tým Bundesligy. Do skupiny vkročily oba týmy zcela odlišně. Zatímco Slavia se musí vzpamatovat po blamáži v Izraeli, Bayer si bez problému poradil s Nice poměrem 6:2

Legendární Karel Brückner se dočkal vyznamenání od prezidenta

Karel Brückner se stal legendou nejen Sigmy Olomouc, ale vůbec celého fotbalu v České republice. Na éru, kdy vedl reprezentaci, vzpomíná s radostí snad každý fotbalový fanoušek. Právem se tedy dočkal dalšího ocenění jeho vynikající práce.

Chceme hrát a dodat lidem naději! Dočkal, Bořil a Mikula napsali Babišovi. Stojí za nimi i ligové kluby

Kapitáni všech tří českých celků, které působí v Evropské lize, se podepsali pod otevřený dopis, který byl zaslán předsedovi vlády Andreji Babišovi. Co v dopise stojí?