De Ligt nezažívá v Juventusu nejlepší start a dostal se pod palbu kritiky

Nizozemský obránce Matthijs de Ligt už v barvách Staré dámy odehrál 5 přípravných zápasů a byl u inkasování devíti branek. Některými experty byl označen za pomalého a jeho začátek v novém působišti tak není vůbec ideální.

http://gty.im/1167251421

O služby Matthijse de Ligta svedly letos po jeho skvělých výkonech v Ajaxu boje přední evropské velkokluby. Nakonec uspěl k velké radosti samotného hráče Juventus s částkou převyšující 85 milionů eur a mladík se tak rázem ocitl pod pořádným drobnohledem. A ten zatím není příliš pozitivní.

V prvních dnech pod novým koučem Mauriziem Sarrim se de Ligtovi nedaří tak, jak by si představoval a poslední mistr Itálie dostává přespříliš branek. Příkladem byl souboj s další mladou nadějí a to Joaem Félixem z Atlétika Madrid, ve kterém de Ligt na Portugalce nestačil.

Juve má za sebou pětici exhibičních utkání, ve kterých postupně vyzvalo Tottenham, Inter, K-League All-Star, Novaru a právě Atlético. S Angličany prohráli 2:3, nad kolegou z ligy vyhrálo na penalty, pak přišla remíza 3:3 s výběrem hvězd korejské ligy a vysoké vítězství 4:0 nad Novarou.

Naposledy pak v rámci International Champions Cupu zaznamenali turínští další porážku a to 1:2 od již zmíněných Los Colchoneros. Do začátku ligové soutěže, kterou zahájí na půdě Parmy v neděli 25. srpna, je ještě čeká vnitro-oddílový souboj proti vlastní rezervě v obci Villar Perosa.

Je třeba dodat, že ve výše zmíněných pěti přátelských duelech odehrál dvacetiletý rodák z Leiderdorpu pouze 143 minut a bylo by tak neférové vynášet předčasně velké soudy. Jedná se však o daň za tak velký přestup. Takové hráče pak hned zpočátku stále bedlivě sledují a analyzují chyby.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..