De Jong je momentálně nejlepším záložníkem na světě, má jasno Pirlo, který také odkryl své plány do budoucna

Andrea Pirlo ukončil svoji profesionální fotbalovou kariéru v roce 2017, ve které během 22 let získal 18 trofejí. I dnes se však ve fotbale hodně angažuje a do oka mu padl právě záložník Frenkie de Jong, kterého označil za momentálně nejlepšího záložníka světa.

Embed from Getty Images

Právě nizozemský záložník je tím, díky komu fotbal italskou legendu stále ještě baví. “Skvělá osobnost a technika, má vše co potřebuje, aby mohl hrát na této pozici. Připomíná mi mě samotného. Skvěle se orientuje na hřišti a ví o pohybu ostatních hráčů. Je to skvělý hráč.” rozpovídal se Pirlo pro Daily Mail.

De Jong udělal v letošním roce velký krok kupředu, když za 75 milionů eur přestoupil do Barcelony, kde ve středu zálohy bude bojovat o místo s Arthurem, Rakitičem, Aleňou a Vidalem.

Ve svých 22 letech má však všechny předpoklady k tomu, stát se členem základní sestavy a to i přes velkou konkurenci, která ho na Camp Nou čeká.

Pirlo následně v rozhovoru pokračoval povídáním o jeho budoucnosti, která by měla být na lavičce. “Aktuálně studuji, abych se mohl stát trenérem. Musím v září udělat ještě poslední licenci a poté pro mě možná bude dobré, když se stanu koučem.”

Dále vyzdvihl dva trenéry, jejichž práce se mu velmi zamlouvá a jsou jimi Maurizio Sarri a Antonio Conte. Především druhý jmenovaný je jeho největším oblíbencem.

Aby také ne, když právě on dovedl Pirla a spol. v Juventusu k několika trofejím. A právě on je koučem, ke kterému bývalý italský záložník vzhlíží nejvíce a od koho se snaží pochytit, co nejvíce věcí pro svou trenérskou kariéru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.