De Jong doufá, že takových zápasů bude v sezoně co nejméně, Busquets přiznal, že v závěru trpěli

Mezi zpovídanými barcelonisty po utkání se Slavií Praha pod hlavičkou UEFA Champions League byl ještě trojlístek ze záložní řady v čele se dvěma členy základní sestavy a jedním z vystřídavších středopolařů. Frenkie de Jong pravil, že jeho tým neodehrál dobrý zápas, Sergio Busquets chválil brankáře Barcelony a Arturo Vidal si stěžoval na své nedostatečné vytížení.

Embed from Getty Images

Frenkie de Jong

Myslím si, že jsme v utkání se Slavií měli trochu štěstí. Hráči českého týmu hráli opravdu dobře a my jsme nezahráli dostatečně dobře, hlavně při odebírání míčů se nám nedařilo. Také z pohledu tlaku to nebyl náš nejlepší zápas. Nakonec se nám ale povedlo zvítězit venku v rámci Ligy mistrů a to nás činí šťastnými.

Někdy natrefím na takové zápasy, jako se Slavií. Doufejme, že jich v této sezoně nebude příliš mnoho. Dnešek (vyjádření proběhla – pozn. přek.) byl jedním z nich. Je vždy důležité dát první gól a to obzvláště povede-li se vám to takto brzy. Jsme za to velmi rádi a hodně nám to pomohlo.

Sergio Busquets

Embed from Getty Images

Toto vítězství je velice důležité. V takto vyrovnané skupině jsou tři body z venku vždy velmi dobré. Jsme lídry s minimálním náskokem a máme před námi zápas na Camp Nou, kde doufáme ve vítězství. Dnes to pro nás bylo velice těžké. Věděli jsme, že hráči Slavie hrají odvážně.

Zůstávali jsme na míči a měli šance na skórování, ale v posledních minutách jsme hodně trpěli. Všechno se zkomplikovalo, jelikož Slavia prohrávala a rozhodla se jít do toho naplno. Do našeho vápna se dostávala ve větším počtu hráčů a bylo to jako hod mincí. Až do úplného konce jsme museli trpět.

Někdy to tak je, že se míči nechce za čáru. Náš druhý gól přišel po celkem hloupé hře a odrazu. I takové se však počítají. Messi měl vcelku obtížný vstup do sezony kvůli zranění a naše ofenzivní hra je na něm hodně závislá. Vždy je pro nás důležitým, jelikož je nejlepším hráčem na světě.

Ter Stegen je naší životní pojistkou. Obvykle je být brankářem Barcelony komplikovaným úkolem, jelikož soupeři se zřídka dostávají do přiležitostí. Když ale tak učiní, vytvářejí velké nebezpečí. Ter Stegen je vzadu naší jistotou a vedle toho hraje skvěle i nohama.

Arturo Vidal

Embed from Getty Images

Byl to těžký zápas a hodně se nám zkomplikoval. Když nehrajete dobře nebo se nekoncentrujete, stane se něco, jako tohle a tým kvůli tomu trpí. Jsem smutný z toho, že se mi nedostává tolik prostoru v základní sestavě, ale nejhlavnější věcí je vítězství.

Není dobré, že se k naší brance dostali hráči Slavie tak často, ale jsou dobrým týmem, který hraje fotbal velice dobře a to šlo dnes vidět. Zkomplikovali jsme si život, avšak co se počítá je fakt, že jsme nakonec dobyli tři body.

Místo na lavičce? Je těžké jej přijmout, když se hráč cítí dobře po fyzické stránce a hraje na dobré úrovni. Je to rozhodnutí trenéra, ale poněkud těžko se bere. Vždy jsem dobře připraven a doufám, že v příštích zápasech si budu moci zahrát více minut od začátku. Nyní mi nezbývá nic jiného než pokračovat v mé práci.

(o situaci v Chile, pozn. přek.) „Trápí mě, že se v mé zemi dějí takové věci a mí krajané díky tomu trpí. Je potřeba okamžité řešení a to dnes nebo zítra. Chile se musí opět stát šťastnou zemí. Panuje tam hodně nespravedlivosti a pravděpodobně nastal čas, aby se prezident upřímně díval na práva našich občanů a uznával je.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Slavia podala proti světovému top týmu velmi dobrý, statečný výkon- klobouk dolů. O výsledku rozhodl poměr kvality (ceny) hráčů (chyby/neproměnění šancí), což každému soudnému pozorovateli by mohlo být zřejmé.

  2. Jen si nefanděte. Barcelona hrála vždy jen do té doby, dokud nevedla. Pak přišel pěší fotbal a čekání, jak dlouho jim to vydrží. A ono jim to stačilo.
    Bylo až moc vidět, jak velký rozdíl je mezi jednotlivými hráči.

    • Jen si nefandi odborníku.Barcelona se bála o výsledek a jen odkopávali míče aby ušetřili čas.A velký rozdíl mezi hráči je asi jen na výplatní pásce.

  3. Slavia hrála opravdu dobře, ale bohužel jsou neschopní vstřelit branku. Na každý gól v LM potřebují 5-6 šancí, jenže takové týmy co má ve skupině jim je neposkytnou, co je platné, že naběhají nejvíc km v LM když si neumí přihrát na 10 m, natož pak v rychlosti vystřelit na branku. V naší lize jim to stačí ale v LM jim tolik prostoru nikdo nedá. Naše liga je opravdu zaměřená na silovém pojetí, my nejsme schopní vychovat hráče kteří by si rozuměli s míčem a snažili se hrát fotbal a né kopanou, když se někdo takový najde, tak se na něj nasadí brousek, který mu to na půl roku zatrhne. On to Trpišovský řekl přesně, když řekl že fotbal je hrát nenaučí ale naučí je běhat. To se totiž měli učit v dětském věku a né až teď. Jenže s takovým přístupem měl snad raději trénovat atletiku. Nic proti němu, pořád ho mám za nejlepšího našeho trenéra a myslím, že o něj po letošní sezoně Slavia přijde a on půjde někam do zahraničí. I když já bych ho mnohem raději viděl na lavičce nároďáku, protože to je jediný náš trenér, který umí jak se říká, z ho… uplést bič. Přesvědčil mě o tom už když byl v Liberci a i teď ve Slavii. Veliká škoda, že ho nekoupila Sparta. Slavisti prominou :-).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.