Reklama

David Krejčí definitivně končí v Bostonu! Další kroky? Nejspíš Olomouc!

Spekulace, spekulace, spekulace. Když asi před dvěma týdny kolovaly hokejovým éterem spekulace, že David Krejčí možná zamíří z Bostonu do české Extraligy, bylo to především pro olomoucké fanoušky spíš dráždění vytouženého snu. Jenomže český útočník David Krejčí se údajně v Bostonu na nové smlouvě nedohodl. Vypadá to, že angažmá v moravském extraligovém klubu nic nebrání.

Už před nedávnem David Krejčí prohlásil: „Buď Boston nebo Olomouc.“ Všichni fanoušci ještě zůstávali ledově klidní, neboť nikdo nevěřil tomu, že Krejčí se nakonec s Bruins na nové smlouvě nedohodne. Tím spíš, když se nechal veřejně slyšet, že v jeho případné smlouvě nebudou hrát roli finance.

Český šikula, který je dodnes považován českými hokejovými experty za nejvíce nedoceňovaného českého hráče posledních let, dává organizaci Boston Bruins sbohem. Přitom všichni vědí, že případně jiných nabídek v NHL by mohl mít spousty.

Od konce sezony jsem přemýšlel o budoucnosti. Bylo mi jasné, že musím udělat složité rozhodnutí. V této části své kariéry se musím vrátit do České republiky a hrát před rodinou, která obětovala tak mnoho, abych si mohl plnit sny v NHL. Chci si zahrát před rodiči, bratrem a přáteli,“ cituje iSport Krejčího zpověď.

O Davida Krejčího je samozřejmě zájem na všech frontách, i mimo NHL. Ze Švýcarska projevili zájem v Luganu, z českých týmů se netajili o jeho angažmá Oceláři. Krejčí však už dříve poznamenal, že jeho další kroky mimo Boston povedou pravděpodobně co nejblíže k domovu.

V Olomouci, ale hlavně Olomouci, se ještě nedávno všichni ostatní fanoušci smáli. Angažmá Davida Krejčího bylo považováno spíše za sen. Teď však veškerá sranda končí, neboť je dost pravděpodobné, že se nakonec český útočník v dresu s kohoutem na hrudi objeví.

„Celkový přínos by byl obrovský. Všichni se od něj mohou neskutečně hodně naučit. Kdybych já byl mladý v kabině, hltal bych takového spoluhráče,“ řekl před dvěma týdny jednatel a trenér Hanáků Jan Tomajko.

David Krejčí se cítí při svém návratu zavázán hlavně své rodině. Na své čtrnáctileté angažmá však nedá zapomenout: „Když jsem v lednu 2007 poprvé navlékl černo-zlatý dres, bylo mi dvacet let a byl jsem čtyři tisíce mil od domova. Od té doby jste mě přijali jako skutečného Bostoňana. Vám a Bruins jsem dal vše, co jsem měl, a Boston se stal mým druhým domovem,“ prohlásil Krejčí skrz sociální sítě.

Pokud tedy dojde na jeho slova, může mít Olomouc ve své sestavě v následující sezoně skutečně rozdílového hráče. V hokeji je sice pravda, že jednotlivec úspěch nedělá.

Mít či nemít v extraligovém týmu Davida Krejčího, to může mít v jeho letech, kdy má stále na to být platným hráčem v nejslavnější lize světa, skutečně velký význam.

Zdroj: Boston Bruins, iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené