Darida sesadil z trůnu Petra Čecha a vyhrál Fotbalistu roku!

Tradiční anketu vyhrál poprvé Vladimír Darida. Z trůnu sesadil Petra Čecha, který vyhrál cenu pokaždé od roku 2008, kromě roku 2015, kdy nechytal v Chelsea pravidelně. Darida dokázal vyhrát o více než sto bodů a ukázal, že je pro Herthu platným hráčem. 

V trenérské anketě se umístil nejvýše Pavel Vrba, který vyhrál už po sedmé, za posledních osm let. Už dohnal ve vyhraných oceněních i Karla Brücknera. Talentem roku se stal překvapivě Jankto a fotbalistkou roku Lucie Voňková, která mimo jiné hraje za Bayern Mnichov.

Darida byl z úspěchu velmi nadšený: “Jsem strašně hrdý, o vítězství v takové anketě sníte už jako malý kluk. Vůbec jsem to nečekal.” Druhý se umístil Petr Čech, stupeň vítězů uzavřel plzeňský střelec Michael Krmenčík.

Darida už od roku 2012 pravidelně nastupuje v národním týmu a daří se mu i v Německu. V Herthě Berlín ukazuje jak skvělý hráč je. Naběhá se za zápas nejvíce z Bundesligy!

“Pro mě je to obrovská čest a určitě největší individuální ocenění kariéry, které se dá srovnat s týmovými úspěchy v Plzni,” řekl Darida. “Petr Čech ještě nekončí kariéru, takže má šanci to desáté ocenění získat. Ale je to o to cennější ocenění, že jsem porazil i jeho. Ale i ostatní kluci měli super sezony, konkurence byla opravdu veliká,” dodal.

Výsledky anketa Fotbalista roku

1. Vladimír Darida (Hertha Berlín) 542 b.
2. Petr Čech (Arsenal) 433 b.
3. Michael Krmenčík (Plzeň) 345 b.
4. Antonín Barák (Slavia Praha/Udine) 251 b.
5. Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) 181 b.
6. Tomáš Vaclík (Basilej) 85 b.
7. Jiří Pavlenka (Brémy) 73 b.
8. Patrik Schick (Sampdoria Janov/AS Řím) 68 b.
9. Jakub Jankto (Udine) 62 b.
10. Theodor Gebre Selassie (Brémy) 59 b.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?