Daniel Škvor: Chci zápasit co nejvíc, jak to půjde, zapracovat na slabinách a ukázat, kdo je tu nejtvrdší

Daniel Škvor má za sebou premiérový zápas v Oktagonu. Sice nedopadl úplně podle jeho představ, ale teď chce všem ukázat, co v něm doopravdy je. V rozhovoru nám mimo jiné prozradil, jak to má s tréninkama, nebo co si myslí o zápasu mezi Vémolou a Lohorém.

Zdroj: oktagonmma.cz

V Oktagonu máte za sebou premiéru. Jak zápas s Francouzem SY hodnotíte?

Zápas s Francouzem Sy nemůžu hodnotit kladně, protože jsem prohrál. Nicméně jsem rád, že mi vycházelo téměř vše, na co jsme se v tréninku zaměřili. Nemohu úplně přijít na to, kde se stala chyba, obrany jsem měl zvládnuté dobře a v druhém kole jsem totálně fyzicky odešel.

V tréninku se mi to nestalo, takže to byla asi souhra více faktorů, nervozita, adrenalin, nezkušenost, možná jsem špatně vyshazoval, těžko říct. Vím, že jsem na něj měl a cítil jsem se mnohem silnější a tvrdší.

V loňském roce jste zvítězil v Oktagonu underground. Co pro vás vítězství znamenalo?

Vítězství pro mě znamenalo hlavně náboj a energii zápasit dál. Nakoplo mě to, lámalo se ve mně, jestli se už nevěnovat pouze trenéřině, ale zjistil jsem, že to v sobě pořád mám a dlouho mít budu!

Vy se MMA nevěnujete naplno, chodíte ještě do práce. Jak to všechno stíháte? Jak často trénujete?

Stíhám to těžce, ale dá se. Moje práce je trenéřina. Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá si důvody, znáte to. Dá se říct, že MMA se věnuji až od léta a je to sakra málo! Chybí mi regenerace mezi tréninkama. Snažím se trénovat co nejvíce, trénují skoro každý den, někdy dvakrát, ale to už jde špatně.

Ideální je udělat alespoň osm jednotek týdně a mezi tréninkama to chce pauzy a odpočívat, což si dovolí už opravdový profíci, běžně mezi svými tréninky pracuji s klienty, denně mám tak šest soukromek, proto jak říkám, budu vděčný za každou pomoc, která mi umožní se lépe připravit.

V MMA mi chybí základní techniky, takže jsem se připravoval hlavně technicky, což bylo v zápase myslím vidět, ale zase jsem nestíhal kondiční tréninky a tam se to asi odrazilo.

Máte v plánu v nejbližší době nějaký další zápas?

Zápasit chci určitě v dohledné době, vše je na organizátorech.

Jak byste zhodnotil organizaci Oktagon?

Zápasil jsem na Glory, což byla v té době světová superliga kickboxu, něco jako UFC. A po organizační stránce můžu říct, že Oktagon je přinejmenším na podobné úrovni.

Co vás přivedlo k Oktagonu? Chtěl byste se mu věnovat na 100 % jako profesionál?

Jsem bojovník a zápasník, postoj už mě tolik nenaplňoval a přišel jsem si neúplný. Chci být komplexní a umět si poradit se vším, co se týká zápasení. MMA je srovnání stylů, pořád je to sport, ale ukáže se, kdo je opravdový gladiátor. Kdo je “pussy”, vybírá si, kdo je gladiátor, ukáže show. Mortal Kombat může začít!

Jak byste zhodnotil zápas mezi Vémolou a Lohorém?

K zápasu Vémoly s Lohorém moc nevím, co říct. Není to můj styl. Karlos to skvěle takticky zvládl. Lohoré to zas překvapivě vydržel. Z mého pohledu to nebyl titulový zápas o špičku divize.

Na poturnajové tiskovce zaznělo, že trénujete někdy i s Karlosem. Kolikrát jste spolu trénovali?

S Karlosem jsem jel hodně přípravu na Mikuláška, kde potřeboval postojáře a dával mi wrestlersky dobře zabrat. Celkově jsme jeli tak třítýdenní přípravu. Pak jsem jel do Brna za Jirkou Procházkou na 3 dny a zbytek jsem dojel už spíš v klidu. 

Myslíte si, že dojde na odvetu mezi Vémolou a Véghem?

Nevím, jestli na tu odvetu dojde. Je to politika a nechci se k tomu vyjadřovat, jsem žoldák. Každopádně je tu Viktor Pešta, mediálně nezajímavý, ale sportovně asi nejlepší současný zápasník oktagonu. Pešta, Végh a Vémola bude takový složitý trojúhelník.

Máte nějaký cíl do letošního roku?

Letošní rok chci zápasit co nejvíc, jak to půjde, zapracovat na slabinách a ukázat, kdo je tu nejtvrdší. Základ je pobavit lidi, vždycky jsem to tak měl, i v K1. Zápas by měl být zápas, za to diváci platí.

Vy se věnujete i trenérské činnosti. Jak často a koho trénujete?

Ano, trenéřina je moje práce a trénuji hlavně individuálně klienty, co se chtějí dostat do formy a bojové sporty jsou pro ně skvělá alternativa ke klasickému cvičení, jsou pracovně vytížení a chtějí se cítit dobře. Tréninky poskytuji šest dní v týdnu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.