Daniel Křetínský: Je nepochopitelné, jak špatně se u koronaviru pracuje s čísly, není nutné žít v panickém strachu

Daniel Křetínský, který je mimo své podnikání dobře znám coby majitel fotbalové Sparty, byl pozitivně testován na nový koronavirus s označením COVID-19. V rozhovoru pro deník E15 přiznal, že jej hladký průběh nemoci překvapil a nechal se slyšet, že nejen v České republice se špatně pracuje s čísly.

Zdroj: Sparta.cz

Křetínský, který byl pozitivně testován na koronavirus, se pokusil uklidnit společnost. „Není nutné žít v panickém strachu z viru, pro zdravou populaci neznamená riziko. Ale je třeba přijmout omezení a vést doslova boj za to, aby lidé neumírali zbytečně kvůli nedostupnosti potřebné zdravotní péče,“ nechal se slyšet pro deník E15.

Jak se cítil po pozitivním testu? „Ovládla mě šílená panika, že jsem nakazil strašnou spoustu lidí. Obvolal jsem všechny, se kterými jsem se potkal – u nás i v zahraničí. Mnozí se nechali přetestovat, celkem 27 osob. A všichni byli negativní. Pak ale převládlo překvapení, jaký průběh nemoc má. Teď mám na problém koronaviru jiný pohled než ten, který nyní dominuje,“ prozradil.

Dle jeho slov se nejen u nás hodně špatně pracuje s čísly. „Vezměme nejpostiženější Itálii, kde bohužel lidé neumírají čistě kvůli koronaviru, ale protože jim na řadě míst zkolabovalo zdravotnictví. Statisticky v tomto období umírají v Itálii v průměru dva tisíce lidí denně. Za dobu, co je COVID-19 v Itálii intenzivní, tedy déle než měsíc, tam zemřelo přes šedesát tisíc lidí. Deset tisíc lidí, kteří umřeli na COVID-19, je hrozné číslo, ale je to deset tisíc z více než šedesáti tisíc,“ prohlásil.

Jako druhý pohled použil čísla z Jižní Korei, který si s koronavirem poradila dobře: Statisticky tam umře za dva měsíce, po které tam virus je, 50 tisíc lidí. A na COVID zemřelo sto čtyřicet osob, tedy 0,3 procenta zemřelých. Doplním, že v České republice zemře průměrně denně přes 300 lidí, v tomto období patrně více. Za poslední týden tedy téměř jistě zemřelo přes dva tisíce občanů České republiky. V tomto kontextu musíme tragické zprávy o zemřelých na COVID-19 vnímat.“

A co tedy říká na reportování desetitisícovek mrtvých? „Je to hrozný počet životů, ale stále platí, že je to cca 15 procent osob, které zemřou za toto období každý jiný rok. Přes 10 000 zemřelých mělo průměrně přes 80 let a absolutní většina z nich měla jiné vážné zdravotní problémy,“ zakončil Křetínský rozhovor.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vám přeji brzké uzdravení a nám fanouškum Sparty konečně nového pořadného majitele klubu který bude fotbalu na rozdíl od vás alespoň trochu rozumět a hlavně který konečně vyháže ty vaše nýmandy kámoše práskače kterými jste zasvinil celiu Spartu a oni ji vedou od 10 k 5 již tolik let – T.Rosického nevyjímaje a jeho protekčniho bratřička skauta na 2 věci !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...