Reklama

Další tažení proti českým fanouškům? Světová média reagují na bučení dětí na Spartě

Minulost se opakuje, a to doslova. Jistě si všichni pamatujeme na půl roku starý incident Ondřeje Kúdely s Glenem Kamarou. Tehdy se do celé situace obul nejen právník Kamary, ale i světová média. A vypadá to, že letos tomu nebude jinak. Jejich prohlášení si ostatně můžete přečíst sami…

Sparta Praha v druhém kole skupiny A narazila na Rangers. Pražané na domácí půdě uspěli – skotský celek porazili 1:0 a ve skupině se posunuli na druhé místo.

Rangers se však po tomto zápase ocitli na posledním místě bez jediného získaného bodu.

Tak nějak každý se obával, zda se utkáním nebude nést ona nepříjemná pachuť, která v loňském roce provázela domácí zápas Slavie Praha, právě s Rangers.

Sparta měla na tento zápas omezenou kapacitu fanoušků 14-, do hlediště se tak dostalo zhruba 10 000 dětí, kteří bučeli na Glena Kamaru při každém jeho dotyku s míčem.

Šlo o rasismus? Těžko říct, Kamarův právník a světová média se toho nikterak překvapivě okamžitě chytila. Ruku na srdce, finský fotbalista není v našich končinách zrovna oblíbeným fotbalistou, odtud také toto bučení mohlo pocházet.

“Doufal jsem, že uzavření stadionu fanouškům Sparty Praha za jejich rasistické urážky Tchouameniho z Monaka a pozvání 10 000 dětí bude znamenat, že Glen Kamara a všichni ostatní hráči černé pleti Rangers FC nebudou muset čelit rasismu,” sdělil na svém twitterovém účtu Aamer Anwar.

“Dnes večer však takové štěstí neměli, protože děti pokračovaly v urážkách, které jsou ostudné,” pokračoval.

“I když jejich fanoušci dostali zákaz, nebylo nic platné, že stadion byl naplněn deseti tisíci školáky. Velká část těchto dětí bučela při každém dotyku s míčem Glena a všech dalších černých hráčů Rangers.

Dnešek znovu ukázal, že Praha má vážný problém s rasismem, a jako obvykle UEFA nereaguje,” uzavřel Kamarův právník.

A bohužel, nejedná se pouze o jeho vyjádření. Za ostudnou prohlásil celou situaci i web GiveMeSport, Talksport nebo The Scottish Sun. Jak se bude celá záležitost vyvíjet uvidíme v následujících dnech.

Vzhledem k událostem z minulého roku ovšem nic pozitivního asi nemůžeme očekávat.

Zdroje: Twitter, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

   • Jsou to prostě pokřivené existence. Ale není to úplně jejich vina. To hypekorektní sráči jim ukázali, že lze za vším hledat rasismus. A že stačí obvinění. Na důkazy se nikdo neptá. Ještě nějaké debilní otázky?

  • Kamara si to zasluži, nie preto že je černoch, ale preto čo vystrajal pred polrokom….Bučanie nie je rasizmus predsa…ak by mu madavali do čierných opic, potom by to rasizmus bol…To bolo cielene bučanie….buči sa na mnohých futbalistov….
   Kamara je mi strašne nesympatický a keby som tam bol, tak bučím o sto šesť……To bol skvelý ťah s tými deťmi….a vysiel paradne……

 1. Co má říkat Limbersky když hrál na Spartě.To byl taky rasismus? Za to jak se ten negr a další negr co udělal Kolarovi si nic jiného nezaslouží.Spinavci černí

  • Fuj co jste za člověka, je mi z vás smutno, přesně kvůli vám teď na naše děti ukazují prstem.

   • Tato hysterie snadno udělá skutečné rasisty i z lidí, kteří jimi ještě nedávno vůbec nebyli…
    U mne už se stalo.

   • MAREK: Když se Ti nelíbí naše chování,tak tráhni mezi své miláčky.Ty totiž ani nejsi člověk,ale prodejná kurva,která se bude bít za cizí zájmy.Rasista jsem nikdy nebyl,ale po té masáži vás “svatých” ve prospěch negrů jsem se rasistou stal a jsem na to hrdý.Díky takovým idiotům,jako jsi Ty.

 2. Rozkopnout protihráči hlavu je ve skotsku normální, ale bučet na negry se nesmí. William Wallace by se z dnešního skotska poblil.

 3. Trenér Vrba jim v dobré víře sliboval, že se na Spartě budou cítit jako ve Skotsku, ale nevyšlo mu to. Neviděli tu ani jednu mačetu. Tak sorry, kavky

 4. Kdyby ten pákistánský pakoš potkal krávu a ona na něj zabučela tak ji okamžitě zažaluje z rasizmu.

 5. Vy všichni Havloidi, co se tady ohanite rasismem. Snažíte se pouze být zajímaví, nevíte vůbec, co rasismus je. Bohužel v dnešní neradostné době, mají tyto skupiny pre…. Vše je totiž obráceně, začíná existovat tzv bílý rasismus…

 6. Aamer Anwar si pozval na kobereček ministra Plagu. Bude žádat pro všechny, kteří byli na stadionu dvojky z chování a podmínečné vyloučeni ze školy.

 7. Debilní Britové a ještě debilnější Skoti. Já se divím, že se vůbec UEFA s takovýma debilama zabívá. Oni do Evropy přitáhli negry a teď si jako že hrají na spravedlivé, přitom ten rasismus mají v krvi. Prostě nesnesou porážku a tak mlátí kolem sebe. Britové a všichni jejich přisluhovači jsou hajzlové, zrádci, viz rok 1938. Nikdy ten špinavý, na půl černý ostrov nenavštívím a budu doufat, že dojde jednou k jeho zničení a to jakkoliv.

 8. Potkal jsem před časem v Glasgow jednoho skalního fanouška Rangers. Byl hrdý na svůj skotský klub hrdých Skotů z Glasgow. Tu životní prohru mu vůbec nezávidím. Asi na stará kolena oblékne šálu Celtic. Snad tam zůstala nějaká důstojnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené