Další nový tým v MLS! V roce 2022 se připojí St. Louis, jedná se o první tým vlastněný ženami

Major League Soccer má aktuálně 24 účastníků a netají se svými plány na rozšíření na konečných 30 týmů. Již od nové sezony se mají do ligy zapojit Nashville a Inter Miami, tedy celek vlastněný Davidem Beckhamem. V roce 2021 bude dalším novým účastníkem Austin FC a nově je potvrzeno, že o rok později se stane dalším klubem St. Louis.

http://gty.im/1144117761

St. Louis se zapojí jako nový účastník MLS v roce 2022. Bude se jednat o průlomový moment, neboť je to jediný tým, jehož vlastnická skupina je většinově ženskou záležitostí. Už z tohoto pohledu se bude jednat o velice zajímavý krok a počin.

„St. Louis je město s bohatou fotbalovou tradicí, s hrdostí jej mezi ostatními kluby přivítáme,“ prohlásil šéf MLS Don Garber. Ten zároveň přiznal, že rozšíření ligy na počet 30 účastníků bylo plánováno od vzniku populární zámořské soutěže.

Bude se tak jednat o 28. účastníka MLS, dva týmy tedy ještě schází. Nicméně aby se St. Louis mohlo do soutěže vůbec přihlásit, muselo vyplatit 200 milionů dolarů. Fotbalový klub každopádně potvrdí, že město je velice sportovně založeno. Poté, co má zastoupení v NHL, MLB se tak dočká i třetího týmu na nejvyšší úrovni ve třetím odlišném sportu.

„Náš tým v MLS nám poskytne skvělou příležitost propojit mnoho různých segmentů komunity a spojit lidi pomocí jejich lásky k této hře,“ vyjádřila se Carolyn Kindle Betz, prezidentka společnosti Enterprise, jenž je vlastníkem nového týmu ze St. Louis.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Hašek má nabídky od začátku. Kluby však vyčkávají, jak se bude situace vyvíjet ohledně žaloby, říká Markéta Haindlová

Markéta Vochoska Haindlová je předsedkyně České asociace fotbalových hráčů. Zastupuje také Martina Haška v právním sporu se Spartou. Co si myslí například o situaci okolo Romana Berbra a rozběhne se v tomto roce ještě Fortuna liga?

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem 2. kola Ligy mistrů? Rashford stihl za dvacet minut tři góly

Volné termíny nejsou, povolené soutěže – často bez diváků – pádí v rychlém sledu. A Liga mistrů obzvláště. Ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker, tradičně hledal nejlepšího hráče 2. kola.

Špatný výsledek a ještě horší výkon. Sparta na San Siru takřka nic nepředvedla

Pražská Sparta podlehla milánskému AC 0:3. Výsledek je více než zasloužený. Družina kouče Kotala téměř nic nepředvedla a po dvou zápasech nemá na kontě ani bod. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.