Další absurdita ze strany Sigmy? Příchod Juliše na hostování ze Sparty postrádá smysl

Hurá! Sigma sehnala útočníka! Anebo není důvod se radovat? Záleží na úhlu pohledu. Nicméně po shrnutí tohoto transferu ze všech možných spekter převládá spíše negativní závěr. Ano, sice Hanáci sehnali hráče na pozici, která jest problémem prakticky od odchodu Tomáše Chorého do Plzně, jenomže se mohlo a mělo najít lepší řešení. Krok olomouckého vedení vyvolává spoustu otázek.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Do Olomouce přišel v týdnu na hostování Lukáš Juliš z pražské Sparty a nutno podotknout, že konečně se vedení Hanáků dokopalo k sehnání útočníka. Má to však několik háčků. Že byl pětadvacetiletý útočník dlouho zraněný, nyní hrál pouze třetí ligu a jeho bilance v dospělém fotbale není kdovíjak skvostná, to by se ještě dalo opomenout. Šanci si určitě zaslouží. Ty háčky však jsou všude okolo.

V první řadě, Juliš přichází na hostování. To jest první chybou. Dlouhodobě totiž trápí tento post Sigmu a tak by mělo logicky přijít dlouhodobé řešení. Tím hostování zkrátka není. Bylo by vše v pořádku, kdyby Julišovi v létě končila smlouva. To sice nyní končí, ale po příchodu do Olomouce sám hráč přiznal, že v následujících dnech podepíše na Letné kontrakt nový a že je na něm domluvený s Tomášem Rosickým. To už tak skvělé pro Hanáky není.

Může se tedy stát, že se na Moravě bývalý mládežnický reprezentant rozstřílí a od léta tedy bude opět členem A-týmu Sparty. V případě, že by naopak neoslnil, by Sigma neměla sebemenší důvod jej kupovat. A jakkoliv sám Juliš přiznal, že by se rád chtěl především usadit, možnost tohoto kroku v Olomouci je zřejmě nepravděpodobná vzhledem k dostupným informacím.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Radoslav Látal si sice alespoň v rozhovoru pro klubovou televizi mnul ruce, jak je s tímto příchodem spokojený, ale skutečně to myslel vážně? Každý trenér by měl chtít hledat dlouhodobé řešení. Obzvláště v situaci, kdy odešel nejlepší střelec klubu v osobě Jakuba Plška a kdy klub vyinkasoval ne úplně malé peníze za odchody zmíněného Plška a Davida Zimy do Slavie. Za získané finance zkrátka měl přijít kvalitní útočník. Ať už odkudkoliv.

Vedení Sigmy se nechalo slyšet, že nechce hledat hráče v zahraničí. To se dá chápat, obzvláště po nezdařeném experimentu s Ismarem Tandirem, jenž si z krátké anabáze v Olomouci udělal dovolenou. Nicméně na zkoušce se v přípravě dobře jevil z Třince vypůjčený Ekvádorec Luis Arroyo a dokonce ve třech duelech dal dva góly.

To Jakub Yunis se gólově ani jednou neprosadil, a to odehrál zápasů více. Arroyo vypadal zajímavě, živě. Navíc mohl s týmem absolvovat celou přípravu, což Juliš nestihl a navíc je nyní nemocný, takže ještě ani netrénuje. Nicméně útočníka z naší ligy či ze Slovenska rozhodně Olomouc přivést mohla. Kdyby chtěla. Opravdu chtěla.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Takto než se stihne Juliš sehrát s týmem, než se dá po všech stránkách dohromady, tak už může být polovina druhé části sezony za námi a Sigmě to k ničemu reálně nebude. Ačkoliv nepředbíhejme. Přeci jen je útočník vypůjčený ze Sparty nyní pouze nemocný. Nicméně může opět dojít k obnovení zranění, ke kterému došlo dle Julišových slov již dvakrát. Zkrátka je to risk.

V podstatě se navíc zdá, že Moravané tak nějak šetří peníze, i když na prodejích vydělali. Nebylo by tedy lepší zapojit více odchovance? Přeci jen většinu týmu tvoří právě oni. V přípravě se velice dobře jeví Mojmír Chytil, který rozhodně působil a hrál lépe než Jakub Yunis. Více prostoru by zasloužil i Tomáš Zlatohlávek, který je velice talentovaný a technicky dobře vybavený. Minimálně z dlouhodobého hlediska by zapojení obou jmenovaných dávalo mnohem větší smysl než Julišovo hostování.

Zkrátka se jedná o krok, který vyvolává mnoho pochybností. Rozhodně nikdo nebude nadávat, bude-li s Julišovi skvěle dařit. Problém ale nastane tehdy, když v létě bude muset Sigma řešit stejnou situaci znovu. Rozhodně to šlo zvládnout lépe. Nemluvě o tom, že doposud Hanáci ani nesehnali náhradu za Davida Zimu, který byl třetím stoperem za Václavem Jemelkou a Vítem Benešem. V případě, že jeden z této dvojice vypadne ze hry, bude mít Olomouc opět velké problémy.

Nezbývá než se nechat překvapit, jak se Hanáci s touto situací vypořádají.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ježiš ti jsou žvást. Prostě nebyl útočník, peněz taky moc není, tak berou, co je k dispozici. Lepší než drátem do voka… Je to dobrej hráč a když se chytí, může jim pomoc.

  2. Hans než tohle provizorní řešení je lepší tam dávat třeba 17-18 leté dorostence svůj odchov a né rozcvičit na úkor svých Sparťana.Kdyby začal dávat goly,tak jim ho seberou.Mám pocit,že s něho dělali kanonýra už v 17 a do dneška nic neukázal.On to asi takový zázrak zase nebude.Spíš za tím vidím to,že ho Sparta v Olomouci platí dále a stratégové Sigmy mu dali akorát dva ručníky a teplákovou soupravu.Ovšem to je jen můj dojem.

  3. V Olomouci se flikuje hráčský kádr systémem pokus-omyl bez nějaké dlouhodobé perspektivy. Tomu značně přispívá filosofie současného trenéra. Naštěstí má možnost sáhnout do dorostu, kde jsou kvalitní odchovanci, i když ani tam se útočníci na hrot momentálně nerodí. Ale Julišovi by spíš vyhovovala hostovačka
    v Boleslavi, která o dva excelentní gólové střelce přišla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.