Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Dá se pracovat pro klub kvůli svědomí? Nezmar má na další směrování...

  Dá se pracovat pro klub kvůli svědomí? Nezmar má na další směrování Slavie jiný názor

  -

  Dle svého rozhovoru, který poskytl Jan Nezmar deníku Právo, mu svědomí nedovolilo odejít ze Slavie a bude pokračovat pouze na pozici sportovního manažera. Jako člen představenstva podal výpověď, protože dle jeho vyjádření se tyto oba dva posty nedaly časově stíhat. Ono to vypadá na první pohled logicky, ale když je už z dřívější doby znám jeho úplně rozdílný názor na další směrování Slavie, než šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka, tak jeho rozhodnutí určitě stojí za zamyšlení.

  Zdroj: slavia.cz

  Tímto rozhovorem dal Jan Nezmar všem jasně najevo, že i když končí jako člen představenstva, tak pořád nesouhlasí s tím, jakým směrem chce Jaroslav Tvrdík Slavii vést. Tvrdí, že i když se klub dostane do Ligy mistrů, tak by to měl brát jako bonus, který je sice vítaným prostředkem do klubové pokladny, ale musí se vědět, že to určitě nebude pravidlem každý rok.

  Nabádá tímto k tomu, aby červenobílí mysleli na zadní kolečka, protože mohou přijít sezóny, kdy bude potřeba se uskrovnit a případné uspořené peníze se budou v tu dobu určitě hodit.

  Jenže pokud se předseda představenstva a tím pádem i představenstvo budou vznášet v oblacích, tak může po nějaké době přijít rychlé a nelítostné vystřízlivění. Jestliže rozpočet sešívaných se v současné době pohybuje kolem miliardy korun, což je obrovská částka, tak bude každým rokem čím dál hůře jej v současné situaci naplnit.

  Každý sportovní manažer jakéhokoliv týmu může disponovat pouze takovými finančními prostředky, jaký má klub rozpočet. Teď může být Jan Nezmar klidný, ale pokud nedá hlavně Jaroslav Tvrdík na jeho doporučení, tak se klidně může stát, že Slavia bude muset časem prodat své další klíčové hráče, aby se zacelila díra v rozpočtu, ale vedení bude chtít samozřejmě i nadále dobré výsledky a s tím spojenou účast v evropských pohárech.

  No a v tom případě bude mít sportovní manažer velmi omezené možnosti, neboť si někdy nebude moci přivést do týmu právě toho hráče, na kterého si trenér Trpišovský ukáže. Pozdě bude potom připomínat představenstvu a šéfovi klubu, že on je nabádal k šetření klubové pokladny.

  Jan Nezmar určitě dělá dobře, že nechce sedět na dvou židlích, musí však i jako sportovní manažer souhlasit s budoucím směřováním a finanční politikou Slavie. Pokud tomu tak není, tak by měl raději červenobílé opustit úplně.

  Bylo by to asi nejtěžší rozhodnutí, které zatím kdy učinil, ale rozhodně lepší, fotbalová veřejnost by to určitě pochopila. Až totiž přijdou pro červenobílé horší finanční roky, tak by odchod Jana Nezmara měl úplně jinou příchuť než teď.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

  Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní...

  Bartomeu chce napříč současné situaci podniknout revoluci ve vedení Barcelony

  Prezident barcelonského velkoklubu Josep Maria Bartomeu žádá i navzdory koronavirové pandemii rezignaci několika důležitých členů vedení celku a mezi ohroženými je i...

  Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

  Barcelonský viceprezident Emili Rousaud, jehož demisi si přeje Josep Maria Bartomeu, ostře zkritizoval současného bosse Barcelony a rovněž potvrdit, že většina vedení...