Reklama

Čupr: Umíme si představit, že bychom na Strahově postavili národní stadion pro 30 tisíc. Hrála by tam i Sparta

V Anglii mají Wembley, ve Francii zase Stade de France, ve Španělsku hrají často fotbalisté na stadionu La Cartuja. V České republice máme stadion Evžena Rošického, který se však nepoužívá. A generální ředitel Sparty František Čupr by jej rád přestavěl.

Stadion na Letné, kde svá utkání hraje pražská Sparta, pomalu, ale jistě chátrá. A vedení Sparty musí řešit, co s tím. V zákulisí kolují spekulace, že majitel klubu Daniel Křetínský by rád ze stadionu vytvořil kanceláře, případně hotel.

Jenže co s fotbalovou Spartou? Generální ředitel klubu František Čupr odtajnil některé plány letenských.

“Už dříve jsme komunikovali s předchozím vedením FAČRu o Rošičáku (stadion Evžena Rošického), vzhledem k tomu, že v ČR dlouho existovala poptávka po národním stadionu, která nebyla přijata, nikdy nikdo nechtěl stavět. Umíme si představit, že bychom ho na Strahově postavili s kapacitou 30 tisíc plus,” uvedl Čupr.

Sparta logicky nechce postavit národní stadion za své peníze, ze kterého by nic neměla. Zamýšlí to tak, že by na něm hrála své ligové zápasy, navíc by se zde mohla odehrát i finále Evropské ligy a Konferenční ligy.

“Z našeho pohledu se jednalo o win-win situaci, český fotbal by získal národní stadion s velkou kapacitou, kde by se mohlo konat finále UEL a UECL a my bychom měli novou infrastrukturu – nový stadion pro naše zápasy. FAČR by dostávala příjmy z pronájmu pozemků,” pokračoval Čupr.

A jak by to tedy bylo s Letnou, momentálním stadionem pražské Sparty? Vyhlídky nejsou moc pozitivní.

“Rozvoj současného stadionu na Letné je velmi problematický. Z toho důvodu hledáme alternativy. Co by bylo s Letnou, nevím, vím jen to, že by se nám podařilo získat novou arénu. Letnou jsme schopni udržovat a opravovat, ale nikdy to nebude nový moderní stadion,” je si jistý Čupr.

Zdroj: Ondřej Zlámal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To, to trvalo. Křetínský není vůbec vychcaný, nechá si postavit stadión za peníze českého fotbalového svazu. Z Letné budou byty a na Strahov bude chodit 5000 skalních. Je pravda, že tomuto pánovi nikdy nešlo o Spartu a fanoušci už ho tuplem nezajímají. Sparto probudte se, nebo skončíte jako na Žižkově.

  • Mužeme poděkovat těm ovcím řikající si fanoušci kteří slepě a tupě přihlíží tu 17 letou “zkázu” pod Křetinskym a jeho bandou kámošu nýmandu podrž tašek donašeču mamanku !!!

  • nE ZA PENÍZE FOTBALOVÉHO SVAZU bože.Sparta by to zaplatila ze svého.četl jsi článek nebo jen napdis???I když to ale zpalatí ze svého Sparta tak ten stadion pořád nebude národní, ale především Sparty.Postaví si ho pro sebe i když za svoje.30k a národní stadion jo.Tak to jo.:)Dobrá ostuda.

 2. Čekám zde omluvu od všech těch chytrolínu kteří napadali nadávali když jsem zde před rokem psal že Křetnskému celou dobu jde jen o 2 věci – pozemky patřicí Spartě – zaměstnat ve Spartě armádu kámošu darmojedu patolízalu nýmandu ! A tak též když jsem psal že do roku 2030 nejdéle zavelí Křetinský a spol. a stádo ovcí (fanoušku) se pohrne na nový stadion na Strahov čimž bude “zkáza” Sparty pod Křetinskym dokonána !! Ovce by si měly přečíst dnešní článek na Seznam.cz týkající se toho to problému – velmi podrobně výstižně to tam mají vše napsáno !

  • A co přesně s tím mají fanoušci dělat? Prostě to musíme přetrpět a pokud to dopadne tak, že nás vystěhuje Křetínský na Strahov, tak ti fanoušci, kterým jde opravdu o podporu klubu, o klub jako takový, holt budou jezdit na Strahov. Hokejisti se taky přestěhovali z Holešovic do Vysočan a fanoušci to překousli. Stěhují se i kluby v zahraničí. Prostě to tak je. Tohle jsou věci které normální fanoušek nedokáže ovlivnit. Pokud má klub ale opravdu rád, pak je schopný se s tím vším nějak poprat a fandit mu dál. Je to jako partnerský vztah. Taky se tam člověk dostane do nepříjemností, leccos musí překousnout, ale je to jako s Kofolou – když ji miluješ, není co řešit. Ovce je pro mě ten kdo slepě věří ve vzdušné zámky a háže ve volbách lístky někomu kdo si ho koupí sliby. Ve fotbale nikoho nevolíš. A že se mi nelíbí Křetínský nebo Čupr a přesto chodím na zápasy nebo že nekritizuju snahu o marketing? Že jsem proto ovce? Já si to nemyslím, ale budiž.

   • 👍👏, naprosto s Vámi souhlasím Fido. Jsem též nasraný, kam to až zašlo. Vím též, že Křetinský, Čupr, Svoboda a x dalších brněnských šmejdů jsou škůdci Sparty. Ale majitel si je tam vzal a s tím nikdo z nás sparťanů nic neudělá. Bohužel máme demokracii bez hran a proto to taky vypadá tak jak to tady momentálně vypadá. Je to hnus. Kdo má prachy, koupí si dnes cokoliv. Nebo si myslíte, že je normální po 32 letech od pádu komunismu obviňovat předsedu kokejového svazu Krále? Někdo to potřeboval a tak se to zneužilo. Proč s tím nikdo nevyšel při jeho zvolení? To ale odbočuji. Jednoznačně, ale kvůli tomu nepřestanu klubu mého srdce fandit a nebudu pomlouvat a nadávat těm pár sparťanským srdcařům, kteří tam ještě jsou a kteří pro klub dýchají. Za všechny zmíním TR nebo MB. Oba znám velice moc dobře a tak na rozdíl od Millwalla, vím o čem mluvím. Millwall, jak už se tady nedávno zmínil dá na řeč svýho kamaráda a tak proč by se s ním stýkal. Pokud se nechce sejít s ním, tak bych mu poradil, aby se sešel s panem Hřebíkem, který ho o tom jak se dělá fotbal vyškolí. Takže teď doufám i pochopí, že nevidím jediný důvod, proč bych se mu měl za něco omlouvat. A na závěr můj vlastní názor. Pokud Praha 7 nepovolí stadion na druhé straně Letenské pláně a nedá se postavit v jámě která je teď vyvolaná, pak bych viděl radši nový stadion v Letňanech, o této lokalitě se též hodně mluví. Stahov ne, tam si lidi cestu nenajdou. Se Strahovem nesouhlasím, ale to je vše, co asi můžu udělat Toť je asi vše co jsem chtěl říct. SPARTA FOREVER!

  • Ne, pravdu jsi neměl, nejde mu jen o 2 věci, rozhodně ne tu část s pozemky. Chce pouze nový, větší moderní stadion, který na Letné není možné postavit. A celkem logicky by pak peníze získané ze starého stadionu využil na stavbu nového, ale stejně by to nestačilo a doplácel by značnou část ze svého.

   Nevidím jediný důvod, proč by Sparta měla zůstávat ne Letné. Kluby ve světě a to i velké běžně mění stadiony včetně polohy. Strahov je kousek od Letné a Sparta tam má zázemí. Je to zcela logické řešení situace, což si Křetínský jako velmi úspěšný podnikatel dokáže dobře vyhodnotit.

   Jestli křetínský ze Sparty někdy odejde, ještě na něj budete v dobrém vzpomínat. Takto oddaného mecenáše těžko znovu najdete a to přes tu hromadu chyb, které dělá.

 3. To vlevo si nechá říkat ,,sportovní ředitel,, neskutečná urážka všem těm skutečným a to vedle je taky dáreček, jestli se tohle mezi sebou vážně baví o fotbale, tak průměrná Sparta je ještě zázrak, pane Tvrdíku gratulujeme k dalším titulům.

 4. No jó, jak Křėťa, rozhodne, tak bude. A jezděte si na větrnou hůrku. A Čupr bude na Letný asi dělat recepčního v novým hotelu “U Štrougala”.

 5. KŘETINSKY ma mančaft ktery hraje naši špičku co by zato jinde dali?uznejme že to děla slavia vytečně.

 6. Na ligu se podaří Letnou a Eden vyprodat tak jednou za rok na derby, podobně na repre jednou v kvalifikačním cyklu, když přijede favorit skupiny ze světové špičky. Celý projekt národního stadionu dává ekonomický smysl hlavně stavbařům. Jsem zvědavý, jak se k tomu postaví asociace. Hostit na stadionu 30k+ San Marino a podobné giganty je dost bizarní představa. To už by bylo lepší pozemky prodat Křetínskému, ať si tam postaví, co chce, ale bez nějakých závazků pro asociaci.

  • Souhlas, dal bych Křetínskému možnost, ať si tam postaví, co chce bez podmínky, že tam musí být všechny mezinárodní zápasy. Ekonomický smysl taková stavba nikdy dávat nebude, ale budou to Křéťovo prachy, tak co, on si je vydělá jinde.

   Ale ať hlavně proboha nic nestaví asociace nebo stát… To by to zase dopadlo.

 7. Můžu potvrdit Millwall to psal už dávno a vše k tomu spěje a tak to taky bude. Sparta skončí na strahově.

 8. Vše se točí kolem peněz o nějakém vztahu pana majitele ke spolku Sparta Praha se nemá smysl vyjadřovat k tomu stačí výsledky za dobu působení.Sparta – fotbal je naprosto druhořadá starost pana miliardáře,který zbohatnul poctivou prací několika generací svých předků.Pan Rosický je nastrčenou figurkou pro ty fanoušky,kteří cíle majitele doposud nepochopili.Ono to vypadá dle reakcí skalních,že jim bude Millval ještě 20 let otevírat oči dokud se nerozsvítí všem optimistům věřícím v titul a Ligu mistrů.

 9. Národní stadion pro 30k K smíchu.Trošku malej ne.Ale proč by si Sparta měla platit větší když ho nepotřebuje.Bude to především stadion Sparty, ne reprezantace.I kdyby měl kapacitu aSPON 60k jako v Madarsku.Sparta si prostě pro sebe postaví stadion, a zakrývá to tím, že bude národní.Hovada VYCHCANÝ SPARTANSKY

  • Můžeš mi sdělit, k čemu by byl v ČR stadion pro 60 tis. a ještě jen pro nároďák? Kdo by to celé měl financovat? Na takový nesmysl bych nedal ani korunu, neexistuje důvod, aby měla repre svůj vlastní stánek. Naopak stadion pro 30+ placený Křetínským je úplně v pohodě, aspoň by tu takový stadion byl. Naprosto ideální řešení.

 10. 100 milionů investovaných do vybavení Strahova během léta, každého mohlo trknout, že se něco děje. Přesun na Strahov další krok k úpadku Sparty, inu dělá se to tam dobře, krom dvou ročníků každý rok ve ztrátě. Platit pronájem na Letné anebo být ve svém, ikdyž za cizí peníze to by, bral každý ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené