Čtyři zápasy, čtyři čistá konta. Tomáš Holý započal sezónu ve velké formě!

Tomáš Holý momentálně působí v třetiligovém anglickém klubu Ipswich Town, do kterého zamířil 1. července 2019 z Gillinghamu FC. Momentálně prožívá tento osmadvacetiletý český brankář výborné období, neboť v dresu anglického klubu odehrál v letošní sezóně 4 zápasy, všechny tyto zápasy skončili vítězstvím jeho klubu a v každém z nich si připsal čisté konto.

Zdroj: facebook.com/TomasHolyOfficial/

Prvním utkáním pro Tomáše Holého v rámci této sezóny byl zápas EFL Cupu, ve kterém se Ipswich Town střetl s klubem Bristol Rovers.

V tomto utkání zvítězili domácí s přehledem 3:0, kdy se postupně trefili Freddie Sears, Luke Chambers a znovu Sears. Tomáš Holý splnil svůj úkol na jedničku a nepustil za svá záda ani jeden gól.

Dalším utkáním bylo 1. kolo v rámci League One, kdy se Ipswich Town, i s Tomášem Holým v základní sestavě, střetl s Wiganem Athletic. Domácí zvítězili v tomto utkání 2:0. V 11. minutě otevřel skóre utkání Teddy Bishop a následně v 80. minutě zvýšil skóre na 2:0 Gwion Edwards. Tomáš Holý znovu úřadoval a vychytal čisté konto.

V rámci třetího utkání se Ipswich Town střetl znovu s klubem Bristol Rovers, tentokrát ovšem v rámci 2. kola League One. V tomto zápase měli výhodu domácího hřiště hráči Bristolu Rovers, ale ani to jim nepomohlo.

První branka v zápase padla až v 80. minutě, kdy si Max Ehmer vstřelil vlastní gól. V 89. minutě ještě vstřelil za hostující tým gól Jon Nolan a pojistil tak vítězství svého týmu. Ani v tomto zápase tak nebyl Tomáš Holý překonán.

Doposud posledním utkáním Tomáše Holého a jeho klubu byl zápas v rámci 3. kola League One, kdy se střetli s Rochdalem AFC. V 53. minutě otevřel skóre utkání domácí hráč Teddy Bishop. O šest minut později se prosadil ještě Gwion Edwards. Další gól už v zápase nepadl a domácí Ipswich Town tak zvítězil 2:0.

Momentálně se Ipswich Town v tabulce League One nachází s devíti body a se skóre 6:0 na prvním místě. Jak pro samotný klub, tak i pro Tomáše Holého je to velmi povedený vstup do sezóny.

Zdroj: League One