Reklama

Csaplár vzkazuje Součkovi: Vzpomeň si, kolik lidí jsi zajímal, když jsi byl dole. Jdi svojí cestou

Tomáš Souček je nejlepším českým fotbalistou. Toto ocenění získal už podruhé za sebou a má namířeno ke třetímu. Jenže teď se potýká s lehčím poklesem formy, který souvisí s jeho únavou. Záložníkovi posílá vzkaz zkušený trenér Josef Csaplár.

Souček odehrál v minulé sezóně Premier League všech 38 duelů, pokaždé 90 minut. Třikrát nastoupil i v poháru, přidal navíc 15 utkání v reprezentaci. Po krátké třítýdenní pauze se zapojil opět do přípravy s West Hamem a kromě jednoho pohárového utkání hraje zase vše.

Je však na něm znát trochu únava, Souček nepůsobí tak svěžím dojmem, ztrácí jednoduché míče, prostě to není ono. Je to však jen krátkodobý stav, bojovný záložník se jistě zase co nevidět vrátí do optimální formy.

To je ale spoustu lidem jedno, reprezentační kapitán si za výkony proti Walesu a Bělorusku vysloužil velkou dávku kritiky. Fanoušci jakoby zapomněli na to, že Souček loni nastřílel 10 gólů v nejlepší lize světa, což se žádnému Čechovi nepovedlo. A to je přitom defenzivní záložník.

Navíc nikdy nic nevypustí, i v současném viditelném přetížení přijel na reprezentační sraz a odehrál dvakrát 90 minut. Vysmívající kritiku si tak rozhodně nezaslouží, což si myslí i Josef Csaplár.

“Nech lidi mluvit a jdi svojí cestou. Ty sám nejlíp víš, kde jsi, a kde bys měl být. Vzpomeň si, kolik lidí jsi zajímal, kdy jsi nebyl ve světle ramp, byl jsi takzvaně down. Vylézt nahoru jsi musel sám, poradíš si i teď. Největší chybou, kterou bys mohl udělat, by bylo, začít se v tom hrabat,” vzkazuje Csaplár Součkovi v Glosáři pro Sport.

Součka po návratu do Londýna čeká pořádně nabitý program. V neděli 17. října se West Ham utká s Evertonem, ve čtvrtek přijde na řadu duel Evropské ligy s Genkem a týden završí Kladiváři soubojem s Tottenhamem.

Zdroj: Sport, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ok, jdi svou cestou. Vyser se na repre, reprepauzy věnuj odpočinku, nabrání nových sil a rodině. Válej za WHU, ten Tě źiví, tam můžeš jít ještė nahoru. V tom šilhavým ancáblu Tě akorát dokopou a utavěj. Jebat repre.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené