Reklama

Csaplár k Hložkovi a Karabcovi: Cesta, na které jste, není vůbec dobrá. Najděte si někoho, kdo vám řekne pravdu

Josef Csaplár je český fotbalový trenér, který pro ostřejší hodnocení nechodí dvakrát daleko. Upřímnost mu nedělá žádné problémy a sáhne tak i do témat, do kterých se jiní radši nepouštějí. Teď se opřel do Adama Hložka a Adama Karabce.

Adam Hložek je od dob Tomáše Rosického největší český talent. V lize válí od šestnácti let, od sedmnácti je prakticky nejlepším hráčem Sparty. Teď je mu 19 let a Pavel Vrba jej z pozice křídelníka posunul na hrot, aby byl tahounem letenských.

Jenže po sezóně neměl takřka žádnou pauzu, po Euru dostal pár dní volno a ihned se připojil do přípravy s klubem. V některých pasážích zápasu tak působí lehce unaveným dojmem nebo alespoň není tím Hložkem, který řádil na konci minulé sezóny.

Adam Karabec má jistě také velký talent, do základní sestavy má ale poměrně dál. Přímo na jeho pozici podhrotového záložníka totiž hraje kapitán Bořek Dočkal, který se své pozice na hřišti nechce jen tak vzdát. Oba mladé fotbalisty zhodnotil Josef Csaplár, který sám několik talentů vychoval.

“Dlouhodobě je sleduju. Celkově. Potom čtu články v novinách, na internetu, co se o nich píše. Musím říct, že realita je poněkud jiná. V čem? Píše se, jak jsou fantastičtí, že o ně mají zájem věhlasné kluby. Například Hložek teď s Bohemkou ve druhém poločase vyprodukoval nádhernou střelu do břevna. Ale dál nic víc. Ani Karabec nebyl příliš vidět. Předvedl teatrální pád, snažil se nafilmovat penaltu, za což měl dostat žlutou kartu,” uvedl pro server sport.cz Josef Csaplár.

Jak tedy mladíkům pomoct? Bývalý trenér Příbrami či Zlínu má pro oba talentované sparťany radu.

“Chtěl bych oběma vzkázat: Myslím, že talent máte. Ale osobně bych vám doporučil dvě věci. Běžte za Lukášem Julišem a Vaškem Kadlecem. A zeptejte se jich, jak to bylo s jejich kariérou, když začínali. A co jim nejvíc ublížilo. A potom, najděte si někoho, kdo vám bude říkat pravdu, jak opravdu hrajete.”

“Říkám to proto, jelikož by byla velká škoda, abyste talent, který máte, promrhali. Protože cesta, na které jste nyní, vůbec není dobrá. Jste mladí, máte na řadu věcí právo. Ale akorát by to mělo rychle skončit,” zakončil v glosáři pro sport.cz Csaplár.

Adam Hložek v letošní sezóně nastoupil do 8 soutěžních zápasů, dal 2 góly a na 1 přihrál. Adam Karabec nastoupil do sedmi utkání a má bilanci 1+1.

Josef Csaplár ale má pro Hložka určitou slabost. “Náš fotbal se mi nelíbil, u mě by Hložek dostal víc šancí,” uvedl například po červnovém Euru.

Zdroj: sport.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Bohužel pro oba hráče i Spartu musí každý nezaslepený fanoušek z většiny jeho názoru souhlasit.

 2. Csaplár je v tomto případě a zde na Ruiku až druhý. Dané téma tady “otevírám” už drahný čas, takže mu tímto gratuluji ke krásnému druhému místu.

 3. Hložek je na tom fakt bídně. Třeba v loňský sezoně, kdy mu bylo osmnáct a byl po většinu roku zraněnej, odehrál devatenáct zápasů a bilanci v nich měl 15+7. Hroznej lůzr. 🙂
  A co se týče týhle sezony, tak góly má jednom dva, ale kdo Spartu sleduje pozorně, ví, že v dosavadním ročníku tuzemský ligy Hložan připravil pro svoje spoluhráče několik tutovek, a že to ty mameluci neproměnili, za to holt nemůže.

 4. Že budu souhlasit s Caplárem? Čeho všeho já se ještě dožiju! Má naprostou pravdu! Oba by měli začít makat a to pořádně. Je to v jejich zájmu. Přidávat si po tréninku. Nechat vše na hřišti! Jinak se nikam neposunou.

  Ve Spartě by měli pochopit, že Hložek NENÍ HROTOVÝ ÚTOČNÍK. Spoluhráčům vysvětlit, že potřebuje míče do nohy, rozhodně ne na hlavu (na tu jen do osmi metrů od brány), atd.

  Abych nezapomněl, Hložek je nejvíc přeceňovaný hráč naší ligy. Snad budoucnost ukáže, že se pletu.

 5. Nakonec z něj (Hložka) bude dobrej druholigovej stoper se 105 kg váhy po stáži ve sparťanském “B” týmu.

 6. Ty řeči o klenotu a supertalentu jim hrozně škodí, vytvářejí nereálné očekávání a dostávají je zbytečně pod tlak. Možná tím PR se agenti snaží zvyšit jejich cenu, ale takhle to prostě nejde, samotný kecy nestačí.
  Btw, Hložek hraje maximum zapasu a na hrotu, aby byl vidět, aby dal max gólů a v létě ho prosali za maximum peněz. Jednoduché, musí jen splnit všechny ty očekávání:)

  • Myslet si, že ten kdo hraje na hrotu dá nejvíce gólů je pěkná pitomost. Hložek momentálně není hrotový útočník.

 7. Náš fotbal je jenom zásobárnou talentů pro západní kluby,my se potom máme dívat na ty zbytky??

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené