Spojte se s námi

Hokej

Crosby, MacKinnon či Seguin. Kanada před 8 lety přivezla do Prahy tento extrémně nabitý výběr, přijedou hvězdy i za rok?

Mistrovství světa v Rize a Tampere je za námi, přípravy na příští šampionát už mohou pomalu začít. Ten se totiž odehraje v České republice, konkrétně v Praze a Ostravě. Kanada do Česka před 8 lety přivezla hvězdný výběr, zopakuje to i za rok?

Publikováno

dne

Mistrovství světa v Rize a Tampere je za námi, přípravy na příští šampionát už mohou pomalu začít. Ten se totiž odehraje v České republice, konkrétně v Praze a Ostravě. Kanada do Česka před 8 lety přivezla hvězdný výběr, zopakuje to i za rok?

Není třeba si nalhávat, že když se hvězdní hráči z NHL rozhodují, zda přijedou na mistrovství světa pomoct své zemi, s přemýšlením pomáhá i fakt, kde se šampionát koná.

V severských zemích, jako jsme mohli vidět v Tampere, většinou není dobrá atmosféra, většina zápasů se hraje před poloprázdnými tribunami a hráče to moc neláká. Navíc ani centrum města není úplně turistický sen.

Ale Praha, to je úplně jiná pohádka. Šampionát láká nejen fanoušky, ale i hráče. Zejména ty zámořské, kteří by se rádi do Prahy podívali, ale během sezóny nemají čas. I proto před osmi lety praskal kádr Kanady ve švech.

Sestava Kanady na MS 2015 v Praze:

Brankáři – Martin Jones (Los Angeles Kings), Mike Smith (Arizona Coyotes)

Obránci – Aaron Ekblad (Florida Panthers), Jake Muzzin (Los Angeles Kings), Dan Hamhuis (Vancouver Canucks), Brent Burns (San Jose Sharks), Tyson Barrie (Colorado Avalanche), Patrik Wiercioch (Ottawa Senators), David Savard (Columbus Blue Jackets)

Útočníci – Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), Tyler Seguin (Dallas Stars), Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche), Taylor Hall (Edmonton Oilers), Claude Giroux (Philadelphia Flyers), Sean Couturier (Philadelphia Flyers), Matt Duchene (Colorado Avalanche), Brayden Schenn (Philadelphia Flyers), Jordan Eberle (Edmonton Oilers), Cody Eakin (Dallas Stars), Tyler Ennis (Buffalo Sabres), Tyler Toffoli (Los Angeles Kings), Ryan O’Reilly (Colorado Avalanche), Jason Spezza (Dallas Stars)

Opravdu extrémně nabitý tým hvězdami z NHL. Když se podíváme na letošní výběr, mezi hvězdnější hráče můžeme zařadit jen MacKenzie Weegara, Milana Lucice a Tylera Toffoliho, případně Adama Fantilliho, očekávanou dvojku draftu. A stejně to stačilo na zlato.

Hvězdný tým Kanady v roce 2015 prošel očekávaně turnajem jako nůž máslem. Ve skupině rozmetal Lotyšsko 6:1, Německo 10:0, Česko 6:3, Švédsko 6:4, Švýcarsko 7:2, Francii 4:3 a Rakousko 10:1. Skupinu A vyhrál se sedmi výhrami a ohromným skóre 49:14.

Ve čtvrtfinále Crosby a spol. rozmetali výsledkem 9:0 Bělorusko, v semifinále si s domácím českým výběrem poradili výsledkem 2:0. Ve finále uštědřili Kanaďané Rusům tvrdou porážku 6:1.

Přiveze Kanada za rok opět hvězdnější výběr? Dá se očekávat, že hvězdy prvního sledu budou mít samy chuť reprezentovat a do Prahy se podívat. U českého výběru se taktéž očekává, že dorazí nejdostupnější možné hvězdy.

Zdroj: IIHF, Twitter

Reklama

Oblíbené